Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Reģionālo autobusu pasažierus aicina Ukrainas atbalstam ziedot sveces un to pārpalikumus; Bauskas novadā var nodot a/s “Nordeka” šoferiem

Rīgas 21. vidusskolā norisinās sveču izgatavošanas meistarklase, kur no Lāčplēša dienas Rīgas pils mūra sveču pārpalikumiem gatavo ierakumu sveces Ukrainai.

Autotransporta direkcija aicina Latvijas iedzīvotājus iesaistīties atbalsta sniegšanas akcijā karadarbības skartajiem Ukrainā un Ukrainas aizstāvjiem. No 2022.gada Ziemassvētkiem reģionālo autobusu pasažieri tiek aicināti svētku laikā dedzinātās sveces un to pārpalikumus savākt un dot autobusu šoferiem, ziedojumu iespējams nogādāt arī autoostās, lai Autotransporta direkcija sadarbībā ar Ukrainas atbalsta biedrībām varētu organizēt “ierakumu sveču” liešanu, portālu informēja Autotransporta direkcijas pārstāve Sanita Heinsberga.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Viņa precizēja, ka Bauskas novadā autobusu pasažieri var nodot sveces un to pārpalikumus a/s “Nordeka” autobusu šoferiem. Pasažieri tiek aicināti ziedot tikai sveču materiālus (parafīnu, vasku, stearīnu utt.), jo kartons un metāla kārbas tiks gādātas atsevišķi.

“Nežēlīgais karš Ukrainā ir apvienojis cilvēkus arī Latvijā, aktīvi atrodot iespējas sniegt atbalstu tiem, kas cieš Krievijas agresijas dēļ. Arī mēs – Autotransporta direkcija, izvērtējot iespējas sniegt atbalstu karadarbības skartajiem Ukrainā un bēgļiem, kas nonākuši vai vēl nonāks Latvijā, lēmām par labu atbalstam tiem, kuri ir palikuši Ukrainā un dara visu, lai karš pēc iespējas ātrāk beigtos, jo tieši viņiem palīdzība nepieciešama visvairāk,” norāda Autotransporta direkcijas valdes priekšsēdētājs Kristiāns Godiņš.

“Ierakumu sveces” ir būtisks enerģijas, siltuma un gaismas avots Ukrainas iedzīvotājiem un aizstāvjiem, lai bombardētās elektrības un apkures infrastruktūras dēļ varētu izturēt garo un auksto ziemu kara apstākļos. Savukārt pēc tam, kad Ziemassvētku, Jaunā gada svinību un gada tumšajā laikā dedzinātas sveces, bet paliek pāri kāds gabaliņš neizlietota materiāla, tas lieti noder tieši “ierakumu svecēm”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Akcijai šobrīd ir pievienojušies daži no reģionālajiem pasažieru pārvadātājiem, bet plānots, ka partneru saraksts tiks papildināts. Paredzēts, ka Autotransporta direkcija veidos sadarbību ar biedrībām, kas specializējušās “ierakumu sveču” gatavošanā un regulāri nogādā tās Ukrainas iedzīvotājiem un aizstāvjiem. Informācija par akciju tiks regulāri atjaunota Autotransporta direkcijas mājaslapā www.atd.lv.

Foto: LETA

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (22)

 1. Izdomai nav robežu! Varbūt vienkārši atļaut šoferim pildīt savus tiešo pienākumu – stūrēt autobusu, nevis nodarboties ar dažādiem blakus pienākumiem?

  17
  7
 2. Piekrītu Tvana Reņģei,es jau kad viss šis sākās ap martu ar daudzajām ziedošanas vietām un kas tik tur nebija,paredzēju,ka tas aizies marasma stadijā un tā ir noticis!Pabiju Rietumeiropā vasarā un tur visi dzīvo pilnīgi kā līdz šim,ja ir kāds Ukrainas karogs kkur-tas ir retums un kkādos dz balkonos kur pieņemu viņi paši dzīvo!Man goda vārds nešķiet,ka valstij kas ir 20x reizes mazāka pēc populācijas kā Ukraina ir tik ļoti ap to viss jādara,tas ir aizgājis bezprāta stadijā!ps:Godīgi varu atzīt,ka neesmu ziedojusi nevienu euro,nevienas drēbes un pilnīgi neko kam kam ir sakars ar Ukrainu!Savas labas stadijas drēbes,apavus un vēl šo to-aizvedu uz Sarkano krustu!Un ne viss ko es lasu,redzu bildēs-es tam ticu,jo vnk dzīve ir pierādījusi,ka informāciju var pasniegt kā vien labpatīk!

  14
  11
 3. Redzot komentārus, kas kaut kādā veidā atdarina tekstu “Cik tad var ziedot”, liek man saprast to, ka cilvēkiem līdz galam nepielec ka Ukrainas cilvēki atrodas AKTĪVA KARA APSTĀKĻOS, kuros cietušas neskaitāmas ģimenes, tai skaitā BĒRNI. Pašreiz ir ZIEMA, daudzviet nav pieejama elektrība, jumts virs galvas, siltums, ēdiens utt. Jums, komentētājiem ir vismaz jumts virs galvas, un nav jāuztraucas par to, ka kāda raķete varētu izdzēst jūsu dzīvības jebkurā momentā. Kā jums vispār nav kauna… Negribat ziedot – neziedojiet, neviens jums ar varu nespiež NEKO darīt. Taču ja jums kādreiz uznāks smagi laiki, neceriet, ka cilvēki jums gribēs palīdzēt. Cietsirdīgi. Turiet savas nevajadzīgās domas pie sevis, nevis bļaujiet par to, ka jums “apnikusi visa ziedošana”. Neziedojiet ja apnika, bet Ukraiņu tautai jau pietiek naida savās dzīvēs. Pašiem skaidrs, ka arī mums nav viegli, taču ir cilvēki, kuriem pašreiz ir smagāk.

  16
  6
 4. Vēl tālajos 80-os Čikāgas Piecīši dziesmā dziedāja- ziedojiet, ziedojot , ziedojiet, ziedojiet ziedojiet , ziedojiet MUMS , jo vienīgie pasaules nabagi esam un ziedojims pienākas mums…………..

  6
  2
 5. Maniem aprobezotajiem komentariem vienkarshi nav mera. Atvainojiet, bet komenteshu vel un vel, jo man nav mera.

  2
  5
 6. “Čikāgas piecīšu” un līdzīgiem “piemēriem” gribu pretī likt piemēru no Latvijas, tiesa, bez šaušanas un uz galvas krītošām raķetēm. Cilvēki šeit, beidzoties garajiem okupācijas gadiem tikuši privātīpašuma īpašnieku kārtā un izmanto šo iespēju, lai, piemēram, savus līdzcilvēkus nelaistu pie ūdenskrātuves, jo taciņa uz to ir privātīpašums. Bet, kā izmainās šo privātīpašnieku psiholoģija, ja nodeg viņu īpašumā esošā dzīvojamā māja, stāv “degpunkta” vai “Bez tabu” ekrānā lūdzot ziedojumu, ziedojumu no tiem pašiem, kam lieguši pieeju ūdenskrātuvei. Vai nav “brīnums”, kas gandrīz vienmēr iedarbojas uz cilvēku, ja pats nokļūsti šajā “brīnumā, ne Ziemassvētku.

  5
  2
 7. Labdien brīnumskaistā zsv pēcpusdienā!Ir īstenībā tā ka nav runa vispār par palīdzību,bet kāpēc būtu jāpalīdz tik daudz tieši Ukrainai-kas viņi mums ir un bija līdz karam?Nekas.Es teiksim zināju par tādu valsti ,bet neuztveru kā kaimiņus,jo viņi mums tādi arī nav!Aizvien uzskatu ka palīdzība Ukrainai no Latvijas puses ir pārspīlēta un aizvien uzskatu,ka šeit esošie cilvēki ir prioritāri ir vai nav karš-punkts!

  9
  10
 8. ,,kas mums palīdz..”,neizdzertā kafija un vēl tādi paši…jūs neredzat tālāk par savu putras šķīvi,jūs nepaspersiet solīti no sētnieka noslaucītās ietves.Tas ir normāli,jums ir lieki stāstīt kāpēc jāpalīdz kaimiņam, kaut tālam. Sajūsmināja un iedvesmoja 🙂 nupat redzētais video, kur padzīvojusi sieva sūdzējās kā viņai, invalīdei ir ilgi un daudz jāstrādā, ,,divkrāsaino” dēļ viņa nevar nopirkt gāzes balonu, skaidu briketes jānes kilometriem tālu (tas stāsts par ratiem ziemā un ragavām vasarā nav viņas grāmatu plauktā) un tās briketes tak nedod siltumu utt., vēl arī ēdiens jāgatavo stundām ilgi uz ļoti netīras elektriskās plīts. Ir jauki tā,atrast vainīgos..:) Fuu…,vieglāk palika!
  Jāiet šmorēt cepešus, jāaizkaita kāda kapeika ukraiņu dronam, jāsapako vakar salietās divdesmit ,,ierakumu sveces”…Jaukus svētkus mums, jums un citiem labiem ļautiņiem!

  8
  3
 9. bet arī durvju priekša ziemā no sniega neattīrīta un vasarā nātrēs ieaugusi, vien doma galvā, kā taviem tautiešiem tur Ukrainā iet, vai rociņas un kājiņas nesalst, šaujot uz civiliedzīvotājiem un bērniem?

  2
  4
 10. O nē,esmu samērā vienkārša pēc būtības,es tikai mēdzu iztaisīties,jo sargāju sevi no svešu cilvēku enerģijām!Es vnk uzskatu savādāk,lai gan taisnības labad jābilst,ka neesmu audzināta arī tā,ka jāraud visas pasaules asarām līdzi,turklāt citus īpaši izceļot,ka tie ir vairāk apraudami!ps:Kad karš noslēgsies,tad ar lielu interesi sekošu līdzi vai Latvijai no tik milzīgās iesaistes uz tik mazu populācijas skaitu arī tā “draudzība” rezultēsies tajā,ka Ukraina ar mums sadarbosies ekonomiski.Būšu atklāta-man nešķiet,ka viņi rīkotos tāpat kara gadījumā pret mums.

  5
  3
 11. Atbilde tam komentētājam,kurš te saka,ka mus te ir nabadzība. Pēc automašināam pie veikaliem, cilvēku pūļiem veikalos,es gan neteiktu,ka Latvijā ir kaut kāda nabadzība,nevajag tikaai visu izpušķot. Mums nekrīt bumbas uz galvas,esaam siltumā,mums ir gaisma,kur turpretī ukraiņu cilvēkiem Ukainā tā nav.Un,kam nepatīk ziedot,nedariet to,bet arī nezākājeties.Priecīgus,mierīgus Zemsasvētkus!

  11
  2
 12. kaapeec redz tikai pilnos ratus, bet neredz, kaa pensionaari un invaliidi pie kases skaita centus leetaakajai maizei?

  9
  2
 13. vai neesi padomājusi, ka no apkārtējiem pagastiem, tiem, kuros pārtikas veikalu vairs nav vai arī tajos cenas krietni augstākas pat par MAXIMAs cenām, ar zirdziņiem vairs neviens uz Bausku nebrauc? Kā arī, vai ļoti daudz cilvēku lielveikalos neierodas dēl cenu atlaidēm, jo par pārējā laikā esošajām cenām viņiem nepieciešamo produktu iegāde naudas nepietiek? Un kur nu vēl lielveikalu “kultūras baudītāji”, tie, kam lielveikals ir vieta kur parādīt sevi un apskatīties uz citiem…

  4
  2
 14. tad kādēļ nebrauc uz turieni, kur šos ziedojumus un dāvanas “dala uz vietas”? Vien tur, kur “dāvanas saņem” atkarīgs, no kuras puses tu iebrauc valstī, lai saņemtu kāroto un no rietumu puses diez vai tiksi, jo “tavējos” pavada īpašā smaka, pa lielu gabalu saožama…

  2
  1
 15. Iesaku atslābst,es nerakstīju savā vārdā-man naudas pietiek!Tak ziedojiet Ukrainai manis pēc,lai pārvēršas palēnām par Ukrainas guberņu un darīts,nav tur ko daudz!Veiksmīgi👍

  2
  2
 16. ja jau tev naudas pietiek, tad kādēļ tu šeit, portālā žēlojies, ka nepatrāpījies īstajā laikā un vietā, kur dalīja bezmaksas gardumus “Poļu nama” īpašnieki? Kā arī, tu pārteicies, par krievijas guberņu valsts visdrīzāk kļūs, ja Ukrainai nepalīdzēsim, bet tā ir vien orku cerība, diemžēl, arī vietējo…

  3
  2
 17. Es jokoju tā tas ir,šos riekstiņus pati mēdzu nopirkt!ps:Man apnika,veiksmi Ukrainas atbalstā vai vienalga!

 18. Vai šoferi par šo ir informēti? Pirms dažām dienām šoferi sveces pretī neņēma un raustīja plecus!

 19. Nebija problēmu aiznest neizdegušos sveču galus uz poliklīnikas ziedojumu kasti.
  Domāju “zaļi” un cenšos visu šķirot.
  Ja varu kaut šādā veidā palīdzēt tad to daru.

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.