Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Rīgā rīko gājienu «Par atbrīvošanos no padomju mantojuma»; gājienā plāno piedalīties arī Bauskas novada iedzīvotāji

Piektdienas, 20. maija, vakarā Rīgā plānots gājiens «Par atbrīvošanos no padomju mantojuma». Kā vēsta organizatori: «Vienosimies kopīgā miermīlīgā gājienā no Brīvības pieminekļa līdz Okupācijas piemineklim.»

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Nesen «Bauskas Dzīve» vēstīja, ka Bauskas novadā vairākus pieminekļus, kas veltīti Padomju Savienības Sarkanajai armijai, izdevies novākt. Līdzīgas darbības veic arī citos novados, bet Rīgas pašvaldībai ar pazīstamāko pieminekli Latvijas teritorijā līdz šim nav veicies. Lai veicinātu šo procesu, aktīvisti aicina vienoties kopējā gājienā.

Bauskas novada domes deputāts Raitis Ābelnieks atzina, ka kopēji organizētu braucienu nav, – iedzīvotāji no novada vienojas savā starpā vai individuāli brauks uz šo pasākumu. Interesentu esot gana daudz.

Gājienā plāno piedalīties arī iluzionists Edžus Kauķis. Viņš savulaik publicēja savos kanālos videotriku, kurā lika piemineklim izgaist. Tagad neesot pretim, ka tas notikšot arī realitātē. «Domāju, ka mums visiem kopā tas varētu izdoties. Ja reiz dienas laikā saziedojām 200 tūkstošus eiro nojaukšanai, tad finansiāli problēmām būt nevajadzētu. Pieminekļa aizstāvji taisa savus mītiņus, tad jārāda, ko gribam arī mēs, latvieši. Domāju, ka nojaukt vajadzētu jau līdz vēlēšanām,» tā E. Kauķis.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Visaktīvāk šajos procesos līdz šim bijis iesaistīts Kārlis Ulmanis no Bārbeles pagasta Gaismas ciema. Viņš bija ieradies arī pie pieminekļa 11. maijā ar saviem ratiem, lai parādītu, ka tur noliktos ziedus var aizvest. Tieši K. Ulmani ziedot.lv norāda kā aktīvāko iniciatoru ziedojumu vākšanas sākšanai. «Braukšu, lai uzturētu cerību un liktu neaizmirst politiķiem, lēmējiem un izpildītājiem. Tāpēc arī piedalos gājienā, lai izdarītu to pēc iespējas ātrāk, bez gaidīšanas. Lai pieņemtu likumus, kas ļautu nojaukt ātrāk. Ļoti daudzas pazīstamas personas plāno piedalīties. Sabiedrības iesaiste pagaidām ir diezgan liela,» stāsta K. Ulmanis.

Krievijas iebrukums Ukrainā ir noņēmis no šīs valsts vēstures līdzšinējo aizsardzību, kuru tā izmantoja kā valstu koalīcijas locekle, kas uzvarēja Hitlera Vāciju. Vēsturnieki aizvien vairāk norāda, ka Krievija nevis atbrīvoja teritorijas, bet gan okupēja un pieminekļi, kas veltīti «atbrīvotājiem» šajās valstīs, ir okupācijas pieminekļi, kam tur vairs nebūtu jāatrodas.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (11)

 1. Mūsu valstī ir pietiekami daudz problēmu. Tās vajag risināt. Mēs redzam, ka Kariņa – Levita kliķe nav spējīga tās risināt, tā vietā – karojot ar pieminekļiem un cilvēkiem aizmiglojot acis. Cenas aug, dzīves kvalitāte paliek sliktāka. Atveriet acis!

  27
  27
 2. Braukšu uz Rīgu un piedalīšos. Var manīt, ka iepriekšējiem komentētājiem vēl Kremļa zvaigznes acīs mirdz.

  28
  7
 3. Nebrēc par dzīves dārdzību, visi taču vienādā veidā iepērkamies, bet tevī taču visu laiku sēd tas padomju gēns – visu mūžu tu skaties uz Krievijas pusi; tagad ar vienu aci, gadus 30 atpakaļ – ar abām. Par vergu tu esi piedzimusi un par vergu tu gribi arī nomirt. Lai krievi savāc savus pieminekļus un uzstāda Krievijā, mums tos nevajag , ja nu kādam tos tik ļoti vajag, tad lai savāc savā piemājas pleķītī, ja citi ģimenes locekļi tam piekrīt. Kā saka- vecums nenāk viens- cits tik ļoti jau alkst, ka krievu zābaks pa viņa muguru staigā, ka bez kakla kunga nevar ne brīdi.

  18
  4
 4. Galvenais tas piemineklis, tas nekas ka Latvija ar pliku pakaļu un pastalās. Jūs vēl uzdziedāt tai gājienā, tur būs daudz viendzimuma pāri.. .

  13
  12
 5. Tas, ka tu esi pliku pakaļu un pastalās, tavs paša nopelns . Nu neticu tiem cilvēkiem, kas publiski mūždien skandina par savu nabadzību, patiess nabags par to uz katra stūra neskandina, bet tie lielie bļāvēji ir vienkārši liekuļi, kam mājās tūkstoši, ko kādam izkrāpt. Tava plikā pakaļa ir tava paša vaina, ka nevīžo apģērbties, bet pastalas ir tieši moderni.Paskatieties, kā cilvēki un ko pērkas , un tie saucamie ” nabagi ” visvairāk spietot internetā, jo internets ir galvenais nabadzības rādītājs.

  14
  3
 6. ja toreiz, “barikāžu laikā” valdība un attiecīgo ministriju ierēdņi būtu rīkojušies tik pat neizlēmīgi, kā tagad pie okupāciju slavinošu “iezīmējumu” likvidēšanas, tad diez vai līdz salīdzinoši brīvai valstij būtu nokļuvuši. Jājautā, vai “padomju mantojums” nav arī tie tagad amatos esošie savulaik komjaunatnes un kompartijas ideologi? Varbūt tieši viņu pārliecības un rīcības dēļ novads nepiešķir transportu uz pasākumu Rīgā, kā arī daudzi lēmumi , izskatās, virzīti ne valsts un novada attīstības vārdā? Kā saka- cilvēks partiju pamet, bet partija cilvēku- nē!

  8
  5
 7. Visi, kas šobrīd tik pārliecināti vēršas pret jau sen novēloto “krievu pasaules” elku tēlu nojaukšanu, šķietami “turot rūpi” par tautas labklājību un žēli vaimanājot, kā tas viņu “dziļo nabadzību” padarīs vēl dziļāku, ir vai nu Kremļa troļļi vai nu pilnīgi oligofrēni, bet tos, kas kopš antivakseru tusiņiem nevar beigt vaukšēt par noziedzīgo “Kariņa–Levita kliķi” es silti ieteikt aizbraukt padzīvot kaut nedēļu Krievijā vai Baltkrievijā. Domāju, ka smadzenes ātri sakārtosies.

  2
  2
 8. Būtu skrējuši PRET Covid-19 potēm, lokdauniem.. gājienos, streikos.. tas bildē puika nav vīrietis.

  2
  2
Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.