Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Rīko gājienu uz dzejnieku “Billītēm”

Iecavas pagasta Rosmes bibliotēka sestdien, 7. oktobrī, rīko pārgājienu veļu laikā «Gājiens uz dzejnieku «Billītēm»», informēGunta Dombrovska, Rosmes bibliotēkas vadītāja.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Viņa skaidro, ka jau izsenis oktobris jeb vēl sīkāk – laiks no Miķeļiem līdz Mārtiņiem – tiek dēvēts par veļu laiku. Tas ir posms, kad īpaši pieminam mūsu senčus. Tieši šai laikā tā ir svarīga Ražas svētku noslēguma sastāvdaļa. Un par labo ražu, par vasaras sekmēm liela daļa pateicības pienākas mūsu priekštečiem.

«Dižais zemgalietis, poētisma apdvestais rakstnieks un dzejnieks Edvarts Virza savulaik rakstījis gan «Straumēnus», gan «Mīļās Māras pārnākšanu», gan citus darbus. Un daudzus no tiem caurvij mums tik labi zināmā latvju zemnieku pasaules noskaņa, no dainām un teiksmām nākušais simboliskais redzējums. Šogad veļu laikā, kad pieminam senčus un viņu devumu, turklāt sagaidot Edvarta Virzas (27.12.1883.–01.03.1940.) apaļu gadskārtu, rīkojam pārgājienu no Iecavas uz «Billītēm», kur E. Virza dzīvojis,» stāsta G. Dombrovska.

Bibliotēkas vadītāja precizē norises laiku un vietu: 7. oktobrī no pulksten 10 līdz 17 – ar sākuma satikšanos pie E. Virzas pieminekļa Iecavā, pie kultūras nama, ar pieturām Dievdārziņā un Rumbu kapsētā, kur apglabāti E. Virzas senči, un atgriešanos Iecavā ap plkst. 17.Kopējais plānotais noejamo kilometru skaits – aptuveni 14.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Gājiens tiek rīkots sadarbībā ar tradicionālās kultūras, izglītības un amatniecības biedrību «Jumala». Dalība gājienā it visiem, bet ar pieteikšanos. Zvaniet, rakstiet, piesakieties – Gunta, tālrunis 27811297.

Foto – DIĀNA JANCE. Virzas «Billītes».

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.