Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Rosina Bauskā izveidot murāli sabiedrības uzmanības pievēršanai vardarbībai pret sievietēm

Biedrība „Latvian Association for Youth Activists” (LAYA) Bauskas novada pašvaldībai rosina kopīgu sadarbību – izveidot Bauskas pilsētā murāli jeb sienas gleznojumu pilsētvidē. Sienas gleznojuma tēma – vardarbība pret sievietēm, portālu informēja Bauskas novada domes sabiedrisko attiecību nodaļā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Biedrības “Latvian Association for Youth Activists” valdes priekšsēdētāja Marija Groza pastāstīja, ka apzinātas vairākas Latvijas pašvaldības, lai noskaidrotu interesi iesaistīties sienas gleznojuma realizēšanā. “Sazinājāmies ar Bauskas novada pašvaldību, jo Bauska ir pilsēta, kas bieži vien tiek apmeklēta, dodoties ceļā uz Lietuvu vai Poliju, tādēļ lēmām par pilsētas atbilstību gan projekta konceptam, gan nosaukumam,” skaidroja M. Groza.

Viņa norādīja, ka murālis tiks radīts projekta “Sisterhood Pathways” ietvaros, kas tiek realizēts ar Baltijas jūras valstu padomes piešķirto līdzfinansējumu. Projekta partnerorganizācijas ir “Active Youth” (Lietuva), “Latvian Association for Youth Activists” (Latvija) un “Diversity Hub” (Polija). Identisks murālis tiks veidots vienā izvēlētā pilsētā katrā no dalībvalstīm. Kā projekta māksliniece ir izvēlēta Egle Narbutaite.

M. Groza atklāja, ka šobrīd noris sienas gleznojuma skices un vizuālā koncepta izveide, kas tiks īstenota tikai pēc partnerorganizāciju un izvēlēto pašvaldību apstiprināšanas. Plānotais sienas gleznojuma izmērs ir 15 kvadrātmetri, un to ir paredzēts realizēt 2024. gada pavasarī. Konkrētas projekta izmaksas būs zināmas tikai tad, kad sāksies nākamais posms, proti, murāļa skices apstiprināšana, materiālu īre un iegāde. Materiāli, kas nepieciešami darba veikšanai, tiks segti no projektam piešķirtā līdzfinansējuma.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
Egles Narbutaites mākslas darbs drīzumā tiks atklāts Viļņā. Foto: No albuma

Pagaidām nav identificēta konkrēta murāļa atrašanās vieta Bauskā, tomēr šajā jautājumā organizācija cer uz Bauskas novada pašvaldības atbalstu. Iecerēts, ka sienas gleznojumā tiks iekļauts QR kods, kas ļaus skatītājiem iepazīties ar partnerorganizāciju veiktajiem pētījumiem par vardarbību pret sievietēm Latvijā, Lietuvā un Polijā. Projekta ietvaros veiktais pētījums, kopā ar krīzes centru darbinieku un cietušo sieviešu intervijām tiks apkopots rokasgrāmatā. Tāpat, Latvijā paredzēts rīkot divus bezmaksas tiešsaistes seminārus, kuros varēs piedalīties ikviens interesents.

“Uzskatām, ka murāļa izveide un projekts kopumā ir nozīmīgs un nepieciešams solis sabiedrības uzmanības pievēršanā vardarbībai, kas ikdienā tiek vērsta pret sievietēm. Saskaņā ar pētījumu, kas tika veikts, īstenojot projekta pieteikumu, katra trešā sieviete kopš 15 gadu vecuma ir piedzīvojusi fizisku un/vai seksuālu vardarbību, un tikai 14% cietušo ir ziņojušas policijai par smagākajiem partneru vardarbības gadījumiem, bet vien 13% ir informējušas par smagākajiem ar partneriem nesaistītiem vardarbības gadījumiem. Covid-19 pandēmijas laikā piedzīvotā izolēšanās no sabiedrības situāciju ir būtiski pasliktinājusi, jo, atsaucoties uz Lietuvas partnerorganizācijas sniegtajām ziņām, tas ilgstoši liedza daudzām sievietēm, kas cieš no dzīvesbiedra varmācības rast drošu patvērumu.

Statistika ir tiešām satraucoša, bet mēs uzskatām, ka izpratnes veicināšana un diskusiju veidošana sabiedrībā ir būtiski soļi, lai novērstu vardarbību pret sievietēm un ar to saistītās sekas. Realizējot projektu, ceram arī iedrošināt sievietes, kas šobrīd cieš no vardarbības, meklēt palīdzību, gan vēršoties policijā, gan krīzes centros un biedrībās, kas sniedz atbalstu. Tāpat jāmin, ka liela nozīme vardarbības novēršanā pret sievietēm ir līdzcilvēkiem, jo ne vienmēr cietušās ir spējīgas pašu spēkiem meklēt palīdzību un izeju no situācijas,” teic M. Groza.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Viņa atklāja, ka no Bauskas novada pašvaldības atbilde vēl nav saņemta.

Bauskas novada domes sabiedrisko attiecību nodaļā paskaidroja, ka nolūkā veicināt Bauskas novada un Bauskas pilsētas iedzīvotājus atbildīgai līdzdarbībai un iesaistei Bauskas pilsētvides veidošanā, pašvaldība ar aptaujas palīdzību izzinās iedzīvotāju viedokli.

Līdz 10. decembrim savu nostāju – vai pilsētā nepieciešams šāds murālis- būs iespējams izteikt, balsojot mobilajā lietotnē „Bauskas novads” – sadaļā “Aptaujas”.

Balsošanai lietotnē jāreģistrējas ar Latvija.lv moduli. Anketa aktīva uzrādīsies lietotājiem, kuru deklarētā dzīvesvieta ir Bauskas novads.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (42)

 1. Nevajag mums pilsētā šādus murgus! Tas,ka vardarbība nav pieļaujama gan pret sievietēm,bērniem,gan pret jebkuru citu,mums ir pašsaprotami!

  64
  5
 2. Kā lems sabiedrisko attiecību nodaļa tā būs! Sabiedriskie nolēma, ka jaunā identitāte būs tā, ko viņi izvēlējās un 30.novembrī to apstiprinās deputāti. Kurā komisijā šo izskatīja un virzīja uz priekšu?

  32
  1
 3. Kapēc tikai pret sievietēm- mana vīra māte manu vīra tēvu kūla kā salmu maisu. Šis nabadziņš ar rokām apsedza galvu un viss…lai sit. Un vēl jau emocionālā vardarbība, ko sievietes piekopj varbūt pat vairāk kā veči.

  42
  5
 4. Uz šito lozungu paskatoties ,nu gan sievietes būs aizsargatas.Atkal liela nauda iztereta un rezultats nekads,neticu visiem šiem mālējumiem.

  69
  3
 5. Vardarbnieks ieraudzīs uz sienas talanta kleksi un uzreiz sapratīs, ka vardarbība ir SLIKTA!!!!!!

  35
  3
 6. Galvenais garu un murgainu pamatojumu atbaidošam murālim… paredzams, ka izmaksas no pašvaldības budžeta arī būs tādas pašas. Turklāt no raksta noprotams, ka tikai tad, kad jau sāksies murāļa projekta stiprināšana un murāļa krāsu iegāde, būs zināmas konkrētas summas!!! Vai nepietiktu ar vienkāršu plakātu, nodrukātu tipogrāfijā, kas saturētu info par vardarbību

  29
  1
 7. Runa par vardarbību pret sievietēm vai tiem, kas jūtas kā sievietes? 😉 Vispirms faktiski atsakās no dzimumiem kā tādiem, bet tad atkal pavīd šis te… Tad vajadzētu vispirms pieturēties pie pamatvērtībām: ir 2 dzimumi un punkts! Un tālāk saprast, ka vardarbībai nevajadzētu būt vispār! Un vai no tā, ka to noteiks ar kaut kādu konvenciju, paliks kādam labāk? Galīgi ar smadzenēm kaut kas – izskatās, ka sen jau vardarbība pret mūsu domāšanu notiek, tas būtu jāsaprot. Tā vien gribās teikt: pamostieties taču, padomājiet vienreiz ar savu galvu nevis “pavelkaties” uz kārtējām stulbām idejām!

  29
  4
 8. Ja reiz pilsētvides jautājums, tad vēlētos arī uzzunāt pašvaldības speciālista par pilsētvides jautājumiem viedokli, nevis mārketinga nodaļas… Ak, jā, mūsu pašvaldībā šo funkciju ignorē. Tādēļ jau atkal manevrē ar iedzīvotāju viedokļiem. Cik ērti! Briesmīgs murālis briesmīgā pilsētvidē. Lieliska kombinācija.

  23
 9. Bauskā jau gadiem nav ne arhitekta, ne pilsētas mākslinieka, ne ainavu arhitekta, ne vecpilsētas speciālista, tāpēc pilsēta pārvērtusies noplukušā, netīrā haotiski sabūvētu būdu sādžā. Viens “murālis”(agrāk latviski saukts par sienas gleznojumu) pie visa minētā būtu tieši kā tāda salda rozīnīte uz tortes. Apķēziet vien droši jebkuru šīs pilsēteles mājas sienu un varēsiet nosvinēt to kā lielu darba uzvaru (vēlams ar zelta liepām un ozoliem Rundāles pils Baltajā zālē). Izmaksas arī noteikti nebūs lielas – tikai vidējā baušķenieka ģimenes gada budžeta līmenī.

  44
 10. Bet kādēļ sievietes kā noburtas lien pie dzērājiem un kaušļiem?Kas vainas klusajam un mierīgajam.Pēcāk pašas vaimanā,ka slikti tas un šitas.

  17
  3
 11. Varbūt Brektes slaveno murāli , kā Rīgā, pie skolas. Mums ir policija, pašvaldības policija, sociālais dienests, bāriņtiesa, Pestīšanas armija, visādas draudzes un sektas, tiesa, kriminālkodekss, kur ir problēma glābt sievietes, ja vien tādas ir glābjamas? Vajag Bausku apķēpāt ar visādiem murāļiem jeb huligānu grafiti! Šitas idiotisms būs vēl viens lakmusa papīrs pašvaldībai. Vai draudzējas ar galvu vai skries celt “sieviešu glābšanas komunismu”.

  29
  1
 12. Ak tad LĪDZFINANSĒJUMS! Tur tas suns aprakts! Pašvaldībai jau droši vien ieslēdzas naudas apguves reflekss? Nebūs mūsu nauda veiklo rīgas darbonīšu maciņos! Lai tīra sniegu ar lāpstu, pāries vēlme murālēt!

  23
  1
 13. tad arī pašvaldībām jāpūš tās stabulē. Vardarbībai pret sievietēm īpaši būs līdzēts ar papīru parakstīšanu un mālējumu veikšanu uz noplukušo ēku sienām par tūkstošiem eiro ,iespējams,. Vai pilsēta tiešām kļuva skaistāka pēc bijušās sadzīves pakalpojumu pirts ēkas “apgleznošanas” par tūkstošiem eiro Rīgas ielas galā? Vai vardarbība pret sievietēm nav vien acu aizmālēšana nespējīgas valdības un Saeimas vismaz kaut kādas darbības, kustības pamatošanai. Vai šīs valdības prioritātes jau nesāk izmantot sievietes, pasludinot ka “ierautas mašīnā un vestas uz mežu”, kaut kāda sev vien zināma labuma gūšanai. Arī murāļa izmaksas ir vien kādam gūstams labums, labums, ko varētu iegūt mūsu pašu mākslas skolas audzēkņi. Vien rezultāts īstenotājiem neiznāks iecerētais…

  13
 14. Mākslas uzdevums ir celt cilvēku, radīt viņa pozitīvas jūtas, emocijas. Ko rada šis sienas gleznojums? Ko cilvēki izjutīs, skatoties uz šo gleznojumu? par vardarbību aizdomāsies? Tie, kas būs lasījuši šo rakstu, zinās, par ko ir runa. Bet pārējie- vai sapratīs?
  Notikumus var izmainīt, mainot cilvēku apziņu, kas ir ļoti lēns process. Bet tas ir jādara. Jaunajai paaudzei ir jāmāca, ka jāciena vienam otru, citu izvēles. Ka vardarbība ir nepieļaujama, arī pret sevi. Ka nedrīkst piemēslot pasauli, ka nedrīkst braukt dzērumā utt.
  Saprotams, ka uz sienas lielo mākslu neuzliks, bet, varbūt, par šo naudu var pieaicināt gudrus psihologus lekcijām skolās, atbalsta vietās, cilvēkiem, kuri ir uz nebūtības sliekšņa? Un šo sienu apzīmēt ļaut mākslas skolas audzēkņiem ar nosacījumu, ka tur ir jaušams dzīves prieks un gaisma

  24
  3
 15. nav ne arhitekta, ne pilsētas mākslinieka, ne ainavu arhitekta, ne vecpilsētas speciālista, bet, ja būs, tad pilsēta kļūs skaistāka, daiļāka tās iedzīvotājiem un caurbraucējiem? Pievilcīgāka par to pašu budžetā hroniski trūkstošo naudu, par kuras tūkstošiem būtu jāalgo minētie speciālisti līdztekus jau esošajam melnajam miljonam domes speciālistu, kuri nevar vien saskaitīt tos pilsētā un novadā veicamos steidzīgi darāmos darbus, kas nav iekļauti līgumā ar Vizii Urban?

  11
  5
 16. Labāk visu šim pasākumam paredzēto naudu novirzīt policijas darbiniekiem. Būs kāda jēga.

  14
  2
 17. Kur vienlïdzïba??Tad jau sanāk sievietes mũs vïriešus varēs morāliski pazemot un klapēt arï????Tās sievietes nemaz nav tik vājas kā izskatās,,,,😂😅

  5
  3
 18. Saprotu Jūsu nihilismu un neticību, ka manis pieminētie speciālisti Bausku varētu mainīt. Ko lai saka – citās pilsētās tas tomēr strādā. Protams, ļoti daudz kas atkarīgs no viņu kvalifikācijas un spējām aizstāvēt savu viedokli, savas jomas vajadzības, piespiest politiķus iedalīt līdzekļus attiecīgām vajadzībām un panākt, ka iecerētais tiek izpildīts. Uzskatīt, ka šādus speciālistus nevajag, un tie tikai tērētu jau tā vārgos resursus, manuprāt ir tas pats, kas apgalvot, ka nevajag zobārstus, ginekologus un onkologus. Visas kaites tak var apārstēt viens visgudrais ārsts-opītis un pāris smukas māsiņas, kuras taču galu taču pārsien un potē tos slimniekus. Tas, ka Bauska kā pilsēta grimst, un grimst arvien straujāk, ir tikai likumsakarīgs rezultāts zemajai novada pārvaldības kvalitātei. Nevarīgi un rauselīgi politiķi pēc sava ģīmja un līdzības atlasa tādus pašus ierēdņus, bet tie ņem darbā vēl nekompetentākus tā sauktos speciālistus. Un šāda gadu desmitiem piekopta sistēma nevar nedot visiem redzamo rezultātu…

  16
  1
 19. visi iepriekš minētie speciālisti nav nepieciešami, ja tev vajadzīgs vien proktologs, bet naudas priekš apmeklējuma naf. Varbūt, iesākumam, tev vēlamo “speciālistu” krēslu papildināšanu novada domē paredzamo naudu atvēlēt tevis nosaukto speciālistu algošanai tādai pašvaldības iestādei kā “Bauskas slimnīca”? lai bērniem pēc zobārsta palīdzības nebūtu jāgaida mēnešiem ilgi, vai par procedūrām jāmaksā, lai tiktu ‘bez rindas”?

  4
  5
 20. savdabīgs ir skatījums, lai Bauska negrimtu un par “stutēm” izvēlētie ierēdņi, kuriem, redzot līdzšinējo praksi, būs vajadzīgi vēl vairāk murāļu, lampiņu un krāsotu olu, lai savstarpēji “apgūtu” vēl vairāk budžeta naudas šādiem un līdzīgiem pasākumiem, augstākā mākslinieciskā vērtībā.

  9
  4
 21. Jebkura diskusija BDz beidzas ar kāda paziņojumu, ka ir cilvēki, kam nav naudas, lai apmierinātu viselementārākās vajadzības un ka jebkurš jautājums ārpus maizes un desas ir neapspriežams. Nabadzība ir sociāla problēma, kas pastāv visā pasaulē, un to risina attiecīgi dienesti, taču neticu, ka proktologa apmeklētājs visu mūžu izticis bez zobārsta un, apsāpoties zobiem, dodas tieši pie proktologa. Un Bauskas slimnīcas personāls, lai cik arī tas liels nebūtu, noteikti nepadarīs Bausku ne skaistāku, ne sakoptāku…

  5
  3
 22. Sieviešu eksponēšana par nabaga cietējām visā rietumu pasaulē ir ar politisku un psiholoģisku zemtekstu. Vīrieši ir varmākas, viņi jāpadzen zem galda, kādu seksu, tā ir varmācība, tāds ir psiholoģiskās programmēšanas mērķis, kuras galamērķis ir baltās rases dzimstības samazināšana, mazvērtības kompleksa iedzīšana baltajiem vīriešiem, kas rezultētos ar rietumu valstu armiju, policiju padarīšanu par apsmieklu, kas daudzās rietumu valstīs jau ir noticis. Migranti uzspļauj policijai. Seksa ar vīriešiem vietā protams tiek piedāvāts “tīrais un cēlais” sieviešu homosekss, kas turklāt tiek apkarināts ar politisku, kulturālu, pat finansiālu virsbūvi. Mūs grib piespiest spēlēt rietumu civilizācijas pašnāvības spēlītes. Ja bez politikas, tad pat Bauskā desmitiem cilvēku saņem algu no budžeta tai skaitā par sieviešu glābšanu no vardarbības. Latvijā tādu “sargātāju” ir tūkstošiem. Uz priekšu , sargājiet sievietes! Un vēl bez politikas, migranti var mierīgi pārmest savas sievas un bērnus pār bortu Vidusjūrā un par to neviens neuztraucas, Rēzeknē publiski var nošaut vīrieti un neviena murāli netaisās mālēt. Attopieties, na vadītā pašvaldība! Ja pareizi atceros, tad Bauskā deputātos ir kādas”progresīvo” partijnieces. Bauskā arī jāievieš “progresīvo” murgi? Ir dots partijas uzdevums? Mums pie vienas vietas tādas partijas, kuru īstenie saimnieki nav zināmi un to nolūki noteikti nav ne latviski, ne valstiski.

  9
  3
 23. “Progresīvās” varētu iesūdzēt tiesā Dievu to kungu. Kāpēc šis sievietes uzkonstruējis tādā veidā, ka, lai būtne taptu par sievieti, vīrietim, hm, varbūt nedaudz jālieto vardarbība. Dievu uz tiesu un naudas sodu viņam, vai kādas mocības sieviešu gaumē…

  4
  2
 24. Visas šitās jaunizceptās biedrības ar modernajiem nosaukumiem ir Stambulas konvencijas piedēkļi , sāks ar nevainīgām glezniņām uz sienām , bet vēlāk parādīsies zīmējumi , kur rokās sadevušies vai bučojas divi veči , puisīši kleitiņās , un cilvēciņš , kurš apprecējis kādu priekšmetu .

  6
  2
 25. Cik saprotams, tad no šī ķēpājuma varbūt ir atkarīga Kariņa karjera, jeb evakuācija. Ja ne no ķēpājuma, tad no Saeimas rītdienas balsojuma. Kāpēc viena cilvēka karjerai jāziedo latviešu tautas intereses? Kāpēc, velns parāvis! Saeima rītdien visticamāk pārtaps par saeimu. Ukrainā plūst asiņu upes, mēs viņiem sūtam auto ar kanalizācijas caurumiem grīdā asiņu notecēšanai, tur ir neizmērojamas ciešanas, bet murāli jāmālē normālajā Bauskā. Benksijs uztaisīja kādus murāļus Ukrainā, vai tie izbeidza mokas un karu? Vai murāļa rašanās ir kara pazīme un sastāvdaļa? Bā..as ar štokiem, attopieties!

  5
  2
 26. Kauns paliek, lasot raksta komentārus. Dārgie komentētāji, jūs runājiet par murāli, kuru nemaz neesiet redzējuši! Tiek izstrādāts pilnīgi jauns projekts, kuru realizētu TIKAI pēc apstiprināšanas. Un projekta ideja manuprāt ir ļoti laba un nepieciešama arī mūsu Bauskā! Prieks par cilvēkiem, kuri strādā, lai uzlabotu situāciju Latvijā un raisītu diskusiju par sabiedrībai svarīgām tēmām. Pirms komentējiet- padomājiet katrs par savu ieguldījumu!

  2
  19
 27. Pēc kadas apstiprināšanas?! Ja, sabiedrisko nodaļa piekritīs NEKĀDU apstiprinājumu nevajadzēs, tas tiks realizēts, jo LĀ tā teiks, un viss deputātu aitu bars par to nobalsos. Brīnums, ka tas vispār publiski parādījās rakstiski nevis pa nakti “uzgleznots”. Deputātiem domes sēdē nobalsojot par jauno identitāti, kuru izvēlējušies 0,0… % Bauskas novada balstiesīgo viss būs skaidrs- demokrātija Bauskā ir mirusi, lai dzīvo PR karaliene!

  15
 28. Nobalsoju un paliku neizpratnē. Aplikācijā to izdarījuši līdz 30 cilvēku, par un pret, vai dome drīkst paņemt dažu cilvēku viedokļus un pasludināt par visas sabiedrības viedokli, it īpaši zinot, ka liela sabiedrības daļa ne izmanto šo aplikāciju, ne meklē aptaujas kurās piedalīties. Kāpēc viņi nepagaida pašvaldību referendumu sakārtošanu, lai izmestu naudu? Uzskatu, ka šādam projektam jāiegūst ⅔ vai vismaz ½ no visu pilsoņu balsīm.
  Kurš panāks, ka pirmajā dienā grafiti neiet pāri šai mākslai? No sākuma veicam policistu piesaistīšanu pirms akcijām un citiem projektiem, kuri ne kaut ko mazinās ne informēs sabiedrību.

 29. Krūšu nav aizsargājamajai sievietei. Tas ir kastrēts vīrietis? Nnnn-tais dzimums? Ko īsti “aizsargās”?

  3
  2
 30. Trīsdesmitajos gados sākotnējās fašisma izpausmes Vācijas sabiedrībā bija ļoti līdzīgas mūslaiku “progresīvismam”. Tikai pašlaik ārieši ir nebaltie migranti, ebreji ir baltie vīrieši. Lēnām tiek uzspiests vienīgais un vienīgās pareizās partijas viedoklis, masu mēdiji stabulē pareizās partijas pareizo viedokli, tiek uzspļauts likumiem, pat Satversmei, cilvēki tiek padarīti par nenormāli atkarīgiem no visādu regulatoru patvaļas, cilvēku īpašums ir relatīvs. Vēl pietrūkst klaja terora un “nepareizo” fiziskas iznīcināšanas. ‘Fiziskās iznīcināšanas vietā pagaidām ir emigrācija un dzimstības dzēšana, komplektā ar dārgu un neefektīvu medicīnu, ķimizētu pārtiku utt. Latvijā ir arī ļoti daudz klasisko koloniālisma pazīmju. Arī fašisma sākuma posmā iznīcināmajiem vēl atļāva emigrēt. Komentārs ir šokējošs, bet paskatieties vēsturē un salīdziniet ar šodienu. Vēsture ejot pa apli un cilvēka daba ir nemainīga, kamēr nedabū velns izārdīties, tikmēr miera nav.

 31. vai novada vadība tiešām uzskata visus iedzīvotājus par tādiem, kuri dzīves izpratni ir ieguvuši vien datorspēlēs, vai arī tam paredzēti “tamborētāji” valdībā un pašvaldībās, lai panāktu savu- pēc iespējas vairāk “apgūtu” naudu, jeb pareizāk sakot, savā starpā to sadalītu. Kā te viens visu laiku taurē, ka pilsētai vēl vajadzīgi tādu un tādu amatu krēsli domē, lai pilsētniekus padarītu laimīgus ar skatu vien, kas tiem pavērsies, ja tiks izveidotas iecerētās arhitekta, vecpilsētas speciālista un vēl citas štata vietas. Vai tāpat “nedziedāja” pirms Pašvaldības policijas dibināšanas, ka nu būs kārtība, noziedzība mazināsies un tiks izķerti it visi klaiņojošie dzīvnieki… Kas no tā, redzams izbraucot caur pilsētu, kur gandrīz katrā ielā stāv neatbilstoši pastāvošajiem satiksmes noteikumiem pamests auto, un ne tikai tas… Patreiz redzamais novada domē ir vien turpinājums valdības prioritātei “Stambulas konvencijas” pieņemšanai kā virsuzdevumam, un notiekošais novada domē vairāk atgādina, ka domnieki vēlreiz ‘apmetuši kažoku”, šoreiz visi iestājušies vai nu “jaunajā vienotībā” ,vai “progresīvajos”.

  6
  2
 32. jo viņu tur domē ir daudz, tie nav nieka 30 cilvēku, kuri piedalījušies aptaujā. “novada maizē” ir pulka vairāk cilvēku un viņiem ir svarīgi piekļauties “valdošajam vairākumam” valdībā un Saeimā, no tā atkarīga arī turpmākā viņu dzīve, lai viņiem būtu labi no valdības sadalītā un piešķirtā finansējuma. Ir svarīgi, kurā pusē tu atrodies, vien nav svarīgs iedzīvotāju parasto viedoklis.

 33. Katrā rajonā bija Ļeņina piemineklis, katrā rajonā-novadā vajag murāli, vienādu, cik saprotams, Klasiska diktatūras pazīme. Vienīgā atšķirība, ka Ļeņina pieminekļi bija no granīta, murālis laikam varētu būt krāsa. Tas liecina, ka progresīvisti-murālisti nav pārliecināti par savu varu , netaisās būt tūkstošgadīgais reihs…
  Gaidām murgus, tas ir murāļus arī skolās un bērnudārzos….

  1
  3
 34. Pašvaldības būvvaldē manuprāt ir diplomēta arhitekte. Tāda veida mūrāliskās izdarības būvvaldei apstiprināt liek likums. Paskatīsimies, kāda mums ir amatpersona -arhitekte.

 35. Naudas apgūšanas ziņā murālis ir nieks. Kopš vakardienas steidzami jādibina stambulas departaments pašvaldībā un stambulas nodaļa pie Izglītības nodaļas. Kultūras nodaļai jāpasūta jauni tautastērpi kolektīviem padsmit vai cik tur dzimumiem. Vienīgā nelaime, latviešu tautai ir tikai divu veidu tautastērpi- vīriešu un sieviešu. Jāizdomā jaunu dzimumu tautastērpi. Sporta nodaļai steidzīgi jāprojektē un jāpārbūvē WC, dušas, ģērbtuves neskaitāmajiem dzimumiem sporta objektos. Tas pats būvniecības nodaļai, jāpārbūvē rundāles avotu WC. Veselības nodaļai Bauskas slimnīcā steidzami jāierīko dzimumu maiņas nodaļa. Dzimtsarakstu birojam jādomā jaunas ceremonijas. Iespējas ir grandiozas, rodas jaunas amatu vietas, jāapgūst miljoni būvniecībā ar visiem saldajiem blakusefektiem. Jūs teiksiet murgi? Bet par šiem murgiem vakar nobalsoja mūsu saeima….

 36. Ne jau tikai vardarbība pret sievieti ģimenē.Bet, par ko gan visu laiku klusē- morālā vardarbība no priekšnieka-vīrieša darba vietā.Tādu gadījumu ir neskaitāmi daudz.Sievietes norauš asaru un strādā tālāk.

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.