Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Rundāles pilī piektdien godinās Zemgales labākos uzņēmējus

Piektdien, 25.novembra pēcpusdienā, Rundāles pils Baltajā zālē notiks konkursa “Gada uzņēmējs Zemgalē” 2022.gada laureātu godināšana, kas ir pēdējās desmitgades viena no iecienītākajām un iedzīvotāju visaugstāk vērtētajām tradīcijām reģionā. Sarīkojumu organizē Zemgales Plānošanas reģions (ZPR), bet par nominācijai izvirzītajiem kandidātiem balsoja Zemgales Attīstības padomes (ZAP) dalībnieki, portālu informēja ZPR sabiedrisko attiecību speciālists Juris Kālis.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Viņš skaidro, ka atzinību trīs dažādās kategorijās, atbilstīgi ZAP apstiprinātajam nolikumam, var saņemt vidējo un mazo uzņēmumu īpašnieki, kuru uzņēmums reģistrēts vai veic saimniecisko darbību konkrētās pašvaldības teritorijā. Turklāt pretendentiem nedrīkst būt nodokļu vai nodevu parādu, kā arī pārkāpumu darba tiesisko attiecību un darba aizsardzības jomā.

Pārējo kritēriju starpā minēta uzņēmuma darbības pozitīvā ietekme uz novada vai pilsētas, kā arī reģiona ekonomisko izaugsmi un sociālo problēmu risināšanu, dzīves telpas uzlabošanu. Līdztekus tam pretendentam jāveicina videi draudzīgu tehnoloģiju ieviešana, ar savu produkciju jābūt aktīvam vietējā vai ārzemju tirgus dalībniekam. Tāpat īpaši augstu tiek vērtēts radošums uzņēmumā, kā arī sabiedriskā aktivitāte.

Kopš pēdējās Administratīvi teritoriālās reformas, katra no reģionā ietilpstošajām sešām pašvaldībām minētā titula piešķiršanai izvirza vienu pretendentu trīs dažādās nominācijās: “Gada jaunais uzņēmējs” ar stāžu līdz pieciem gadiem, “Gada mazais/mikro uzņēmējs” ar gada apgrozījumu līdz 10 miljoniem eiro un ne vairāk kā 50 darbiniekiem, “Gada vidējais/lielais uzņēmējs” ar gada apgrozījumu virs 10 miljoniem eiro un vairāk nekā 51 darbinieku.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Šogad no Bauskas novada Zemgales plānošanas reģiona uzņēmēju godināšanas pasākumam izvirzīti trīs uzņēmumi: SIA “Drukā Bauskā”, SIA “Pīlādzis” un A/s “Balticovo”.

“Gada uzņēmējs Zemgalē” īpašnieka godā šogad no Jelgavas valstspilsētas ir SIA “RB metāls”, SIA “Baltyre Latvia”, SIA “Latvijas piens”, no Aizkraukles novada – apskates saimniecība “Karlīnas”, zemnieku saimniecība “Ģēģeri”, AS “Virši – A”, no Dobeles novada – SIA “Telpa MS”, zemnieku saimniecība “Muldas”, SIA “EAST METAL”, no Jelgavas novada – SIA “Monte Stories”, SIA “ZAZA TIMBER Production”, SIA “DINEX LATVIA”, no Jēkabpils novada – SIA “UZKURI”, SIA “Spāres – L” un SIA “Gaujas Koks”.

Visi laureāti, pateicoties reģiona pašvaldību finansiālam atbalstam, Rundāles pilī saņems īpaši darinātu piemiņas zīmi, Atzinības rakstu un naudas balvu 500 eiro apmērā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.