Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Rundāles pils dārzā rīko “Randiņu” ar putnu klausīšanos rītausmā

Zilais boskets. Publicitātes foto, Rundāles pils muzejs.

Sestdien, 3. jūnijā, Rundāles pils muzejs aicina uz “Randiņu dārzā”, lai rītausmā ieklausītos pils dārzā mītošo putnu dziesmās, bet dienas gaitā iepazītu putnus caur dziesmām un rotaļām, kā arī baudītu pikniku pils dārzā, informē Andra Jakoviča, Rundāles pils muzeja sabiedrisko attiecību galvenā speciāliste.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Viņa paskaidro, ka tieši agri no rīta vislabāk var redzēt un dzirdēt pils un tās apkārtnes spārnotos iemītniekus putnus. Tie izmanto rīta mieru un ir sevišķi aktīvi, vēl pirms pilī parādās darbinieki un viesi. Tādēļ ekskursiju kopā ar ornitologu Arni Zacmani sāksim jau plkst. 5 no rīta.

«Nav zināms, vai putni spēj novērtēt dārza skaistumu, bet ik dienu redzam, ka tiem ļoti patīk Rundāles dārza daudzveidīgie koki, krūmi un puķes, bet jo sevišķi – koptie zālāji un apstādījumi, kur ir vieglāk atrast barību nekā garā zālē,» stāsta A .Jakoviča.

Muzeja pārstāve atklāj, ka tipiskākie apstādījumu cienītāji ir zaļžubītes, gaišie ķauķi un kaņepīši. Pa takām nereti pastaigājas lauka baloži, bieži redzams Latvijas nacionālais putns – baltā cielava. Virs galvas lido čurkstes un svīres, brīžiem klabina kāds no diviem pils stārķu pāriem. Un tas vēl nav viss – šajā apkaimē uzturas vairāki desmiti putnu sugu. Lai tos ieraudzītu vai sadzirdētu, nepieciešams vien nedaudz pacietības, bet noderēs arī putnu pazinēja padoms. Noteikti ir vērts paņemt līdzi tālskati.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

No plkst. 12 līdz 14 būs iespējams piedalīties Rundāles pils muzeja darbnīcā ģimenēm ar bērniem, kur bērni varēs izveidot savu franču dārza maketu, iepazīt dārzā mītošās augu un dzīvnieku sugas, kā arī piedalīties orientēšanās spēlē.

«Savukārt pēcpusdienā, no plkst. 14 līdz 16, pasākumam aicinām pievienoties arī “vēlos putnus”, lai kopā ar Ilgu Reiznieci ietu rotaļās un dziedātu latviešu tautasdziesmas par putniem, kā arī iepazītu un pamēģinātu spēlēt dažādus tautas mūzikas instrumentus un mācītos putnu valodas,» vēsta A. Jakoviča.

Uz Rundāles pils dārzu sestdien aicinātas ne tikai ģimenes ar bērniem, bet arī draugu vai kolēģu kompānijas, kas vēlas izbaudīt pikniku pils dārzā. Piknika bosketā pasākuma laikā darbosies kafejnīca “Ozollāde”, kur varēs iegādāties sāļās uzkodas, kūkas un dzērienus. Dārza melodijas tur varēs baudīt ne tikai putnu, bet arī dziedātājas Kristas Špīsas izpildījumā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Vietu skaits putnu rītā un dziesmu un rotaļu darbnīcās ir ierobežots, tāpēc dalību vajag iepriekš pieteikt, rakstot uz pr@rundale.net. Biļete uz putnu rītu jāiegādājas Rundāles pils mājaslapā, izvēloties franču dārza apmeklējumu: https://e-tickets.rundale.net/. Rundāles pils dārzs vasaras nedēļas nogalēs ir atvērts līdz plkst. 21, informē pils muzeja pārstāve A. Jakoviča.

Tradīcija “Rendez-vous aux jardins” jeb “Tikšanās dārzos” aizsākās Francijā 2003. gadā. Tās mērķis ir iepazīstināt plašāku publiku ar dārzu daudzveidību, veicināt izpratni par dārzu kā kultūras mantojumu, kā arī nodot zināšanas par dārzu veidošanu un kopšanu. Ik gadu jūnija pirmajā nedēļas nogalē privātie un publiskie dārzi un parki Francijā piedāvā apmeklētājiem dažādas darbnīcas un ekskursijas dārzu iepazīšanai. 2018. gadā Francijas iniciatīvai pievienojās arī citas Eiropas valstis, un šogad dažādi pasākumi notiks jau vairāk nekā 20 Eiropas valstīs. 

Ornamentālais parters. Publicitātes foto, Rundāles pils muzejs.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.