Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Salnas Rundāles pils dārzam košumu nav laupījušas; tulpju ziedēšanas kulminācija un stādu tirdziņš jau šajā nedēļas nogalē

Tulpju ziedēšanas kulminācija Rundāles pils dārzā, ņemot vērā vasarīgos laikapstākļus, gaidāma jau šajā nedēļas nogalē. Agrās šķirnes jau ir pārziedējušas, bet krāšņā plaukumā, bišu, kameņu un dārza apmeklētāju ielenkumā ir pulka citas tulpju zortes.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pieredzētās salnas nav lielu postu Rundāles pils dārzam nodarījušas, pavasara košums nav laupīts, apliecina Rundāles pils muzeja parka kokaugu speciāliste Sanita Liepiņa-Kalderauska. Viņa atklāja, ka zemā temperatūra apskādējusi Kobes magnolijas ziedus, gurķu magnolija gan pasaudzēta un tai novērojamas vien dažas brūnākas ziedlapiņas. Vairāk sala iedarbību varot pamanīt jutīgākām ziemcietēm, taču tām esot visas iespējas atjaunoties un veiksmīgi augt tālāk.

«Pašai pie mājas apsala hostas, bet tas nenozīmē, ka tagad tās būtu jārok ārā un jāmet laukā. Sakņu sistēma ir pietiekami spēcīga, tāpēc jāapbruņojas ar pacietību un jāvelta rūpes, lai palīdzētu augam atjaunoties, un svarīgākais augi jāspēcina ar laistīšanu.

Pils apkārtnē mums patiešām ir ļoti paveicies. Es pieļauju, ka šeit savu lomu nospēlēja tas, ka Rundāles pils franču dārzs ir iedalīts bosketos, kuros ir sava veida aizvējš un katram savs mikroklimats. Piemēram, jau pieminētā gurķu magnolija ir bosketā starp citiem lieliem kokiem, un tai ziedu skādējums minimāls. Vīnogas pergolās izskatās ļoti labi, veidojas pumpuri, un nekas nav apsalis. Magnolija, sakuras, kas prāvākas augumā un sniedzas jau pāri bosketa malām, gan sals ietekmējis.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
Gurķu magnolijas ziedus vēl var pagūt aplūkot Rundāles pils franču dārzā. Foto:www.bauskasdzive.lv

Hortenzijām pagājušās nedēļas mīnusi pēdas atstājuši uz lapu maliņām, bet viducis ir zaļš. Savā praksē tik spēcīgu salnu neesmu pieredzējusi, bet daba ir daba, un tās plāni ir neizdibināmi,» atzīst S. Liepiņa-Kalderauska un piebilst, ka, sekojot līdzi laika prognozēm, veikti preventīvi pasākumi. Augi pastiprināti laistīti, jo, ūdenim pārvēršoties ledū, postījumi ir minimālāki.

Laika ziņu prognozes liecina, ka salnas šopavasar vairs nav gaidāmas un ir īstais laiks pievērsties dārza darbiem. Sestdien, 13. maijā, Rundāles pils franču dārzā tiek rīkots pavasara stādu tirgus, kurā varēs iegādāties rožu un citu daudzgadīgo puķu, piemēram, peoniju, liliju, hortenziju, īrisu, stādus, un viengadīgās vasaras puķes, starp tām arī nokarenās puķes podos. Tāpat piedāvājumā būs augļu koku, ogulāju un garšaugu stādi, kā arī klūgu pinuma un skalu grozi.

Rundāles pils muzeja sabiedrisko attiecību galvenā speciāliste Andra Jakoviča atklāja, ka tirdziņa laikā pils dārzā darbosies stādu uzglabāšanas vieta, lai apmeklētāji varētu gan iepirkties, gan bez steigas aplūkot pils dārzu, kurā pašlaik zied tulpes, savus ziedpumpurus skaisti ver vaļā dekoratīvās ābeles, nedēļas nogalē, visticamāk, siltās pavasara saulītes iespaidā krietni būs paplaukusi vītollapu bumbiere. Var pagūt būt par liecinieku gurķu magnolijas burvībai, vērot ziedošās korintes, kā arī noteikti vērts pievērst uzmanību ziedošajām kļavām, kuras atšķiras ar saviem ziediem.

Lai apmeklētu tirdziņu, ir jāiegādājas franču dārza ieejas biļete – to var izdarīt iepriekšpārdošanā Rundāles pils muzeja mājaslapā vai arī uz vietas Rundāles pils kasēs staļļu ēkā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.