Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Sarukusi lauksaimniecības uzņēmuma “Lielmežotne” peļņa

Jauktā lauksaimniecības uzņēmuma “Lielmežotne” apgrozījums pagājušajā gadā saglabājas 2020.gada līmenī un bija 4,610 miljoni eiro, savukārt uzņēmuma peļņa samazinājās par 47,2% un bija 472 870 eiro, liecina informācija “Firmas.lv”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Vienlaikus uzņēmuma gada pārskata vadības ziņojumā norādīts, ka apgrozījums no lauksaimnieciskās darbības pērn bija 3,144 miljoni eiro.

“Lielmežotnes” vadība arī pauž, ka pagājušajā finanšu gadā, salīdzinot ar 2020.gadu, par 6,1% palielinājušās materiālu izmaksas, bet vadības ieskatā uzņēmuma finansiālais stāvoklis ir stabils.

Turklāt, lai kāpinātu uzņēmuma saimniecisko darbību, pērn galvenā uzmanība veltīta tirgus izpētei un jaunu pircēju un piegādātāju piesaistei.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Vienlaikus uzņēmuma vadība atzīmē, ka 2021.gadā pabeigts Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai (ELFLA) atbalstītais graudkopības nozares attīstības projekts.

“Pamatojoties uz veiktajiem ieguldījumiem saimnieciskās darbības attīstībai, uzskatu, ka “Lielmežotne” ir labi nodrošināta, lai arī turpmāk saglabātu, kā arī palielinātu esošos saimnieciskās darbības apjomus,” komentē kompānijas vadība.

Tāpat arī turpmāk uzņēmumā paredz vērst lielāku uzmanību tiešo izmaksu samazināšanai.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Lielmežotne” 2020.gadā strādāja ar 4,605 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 20% vairāk nekā gadu pirms tam, savukārt uzņēmuma peļņa palielinājās vairākkārt un sasniedza 894 904 eiro.

“Lielmežotne” reģistrēta 1995.gadā, un uzņēmuma pamatkapitāls ir 46 860 eiro.

Uzņēmuma īpašnieki ir Edgars Cielavs (75,76%), Mārtiņš Puriņš (11,36%), Vitolds Tūls (3,03%), Andrejs Pukovs (2,27%), Vita Jegorova (2,27%), Dace Medne (2,27%) un Valija Pažemecka (0,76%).

Uzņēmuma pamatdarbības veidi ir graudu un rapša audzēšana, piena un liellopu gaļas ražošana, bet papildnozare ir elektroenerģijas ražošana no lauksaimnieciskās izcelsmes biomasas.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (4)

  1. sarukusi ne vien peļņa, bet arī vadošo cilvēku godaprāts. Braucot cauri šai apdzīvotajai vietai redzēju tehniku, kādu agrāk nebiju citur redzējis, lielu traktoru ar caurules uztīšanas mehānismu, nobrīnījos, ko tad šie tur vēl savos laukos laista tik vēlu rudenī? Dienu vēlāk, braucot pa to pašu ceļu rugāji uz lauka bija vienās peļķēs, intereses pēc apstājos apskatīties, kas tās par peļķēm, izrādās digestāta peļķes no vietējās biogāzes ražotnes, bet lauks labi ja 500m attālumā no upes, bet bija jau vakars un izskatījās , ka lauks vismaz ‘todien netiks aparts, bet no rīta klāt bija lietus. Piedevām, cilvēki, kuri turpat Punclavās makšķerē, apgalvoja, ka tāds pats traktors ar pa lauku izstieptu zilu šļūteni redzēts kultivējamā pļavā nieka tauvas joslas attālumā no upes. Še tev “zaļā Latvija” ar visiem ‘zaļajiem” un pat “zaļo”partiju.

    10
    5
  2. lEJ TIK VIRCU,zivis augs lielākas…..Bet ne par to stāsts,nabaga Mežotne,kad tik nenobankrotē…Turās veči turās,drīz saules batarijas atpelnīs jums tos miljonus

    1
    2
Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.