Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Saulaines skolas seši audzēkņi maiju pavadījuši praksē Vācijā

Kandavas lauksaimniecības tehnikuma Saulaines struktūrvienības seši audzēkņi atgriezušies no mācību prakses Vācijas pilsētā Šverīnē.  Trīs puiši ieguva jaunas prasmes un iemaņas, nostiprinot iegūtās teorētiskās zināšanas autoservisā, savukārt, trīs meitenes praksē bija četru zvaigžņu ķēdes viesnīcā, «Bauskas Dzīvi» informē Skaidrīte Jonase, Saulaines struktūrvienības vadītājas vietniece audzināšanas darbā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Šī prakse bija iespējama, laikā no 2. līdz 30. maijam piedaloties «Erasmus +» mobilitātes projektā, kurā bija paredzētas ne tikai darba iespējas, bet arī daudzveidīga kultūras programma, tādējādi ļaujot paplašināt jauniešu redzesloku.

Prakse Vācijā bija lieliska iespēja pierādīt sevi un nostiprināt zināšanas, kas iegūtas, mācoties skolā.
Pēc atgriešanās jaunieši atzina, ka tā bija lieliska iespēja izglītoties un pārvarēt bailes, izkāpjot no savas komforta zonas, parādīt sevi nu jau profesionāli, skaidro S. Jonase.

Bija lietas, ko jau zinājuši un ko apguvuši no jauna. Jaunieši min «Erasmus +» projekta piedāvātos plusus: «Pirmkārt, tā ir iespēja nostiprināt svešvalodas zināšanas. Otrkārt, satikti jauni cilvēki, ar kuriem sadraudzēties, un, ja vēl kādreiz atgriezīsies šajā valstī, tad zināsi, ka šeit tev ir kāds, pie kura ciemoties. Mēs pavisam nejauši iepazināmies uz ielas ar vācu jauniešiem, ar kuriem pavadījām kopā brīvos vakarus. Treškārt, iespēja apceļot valstis, kurās tu, iespējams, neesi bijis. Redzēt, kā dzīvo citu kultūru cilvēki un izbaudīt to pašam. Un, ceturtkārt, tu kļūsi motivētāks un atbildīgāks, jo redzējām, cik ļoti prakses vietās novērtēja mūsu prasmes, jo mājās atgriezāmies ar dāvanām un darba piedāvājumiem, kas ļoti motivēja un ļāva novērtēt savas spējas.»

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
Kristiāns Rainers Saulītis (no kreisās), Kristiāns Nordens, Eva Evelīna Zumenta, Ruta Čuprinska, Skaidrīte Jonase, Kristiāna Leonija Vilciņa. Foto: no albuma.

Visi projekta dalībnieki nebija no viena kursa, tāpēc bijis uztraukums par to, ka mēnesi dzīvot kopā būs grūti, bijusi baiļu sajūta un nedrošība. «Bet mēs ātri sadraudzējāmies, jo skolotāja, kas mūs pavadīja uz Vāciju, jau no pirmās dienas teica, ka jādodas visur kopā, jāgatavo ēst kopā un jātver katrs mirklis, tādēļ vakaros devāmies kopīgās pastaigās, lai apskatītu burvīgo pilsētu. Ļoti rūpējāmies cits par citu,» atceras Saulaines skolas audzēkņi.

Jaunieši ir ļoti gandarīti un pateicīgi skolai par šādu iespēju parādīt savu profesionalitāti ārvalstīs un pierādīt, ka Saulaines jaunieši ir konkurētspējīgi darba tirgū. «Katram studentam, kuram ir iespēja piedalīties «Erasmus+» projektā, to nevilcinoties iesakām izmantot! Šogad pavasari piedzīvojām divreiz – Vācijā un atgriežoties Latvijā,» teic audzēkņi.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (1)

  1. Liels prieks ka tāda iespēja vēl,jo projām ir skolēniem. Savu praksi Francijā atceros spilgti, tā bija lieliska pieredze.

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.