Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Šausmu parka organizētājus izsauc uz pārrunām ar pašvaldību

Ņemot vērā negaidīti lielo interesentu pieplūdumu uz Halovīnu šausmu parku Bauskas pilskalnā un to, ka pasākums turpinās vēl šonedēļ, trešdien, 2. novembrī, Bauskas novada domē plānots rīkot tikšanos ar pasākuma organizētāju, lai izanalizētu pagājušās nedēļas nogales notikumus, pārrunātu sabiedriskās drošības un kārtības nodrošināšanas pasākumus, aktualizētu nepieciešamo atkritumu konteineru un pārvietojamo tualešu skaitu pasākuma norises vietā, portālu informēja pašvaldībā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Vienlaikus tiks pārskatītas Publisku izklaides un svētku pasākumu drošības likumā noteiktās prasības, kas organizatoram jāievēro pasākuma rīkošanas laikā.

Pasākumu organizētājs Mantas Bartuškevičius iesniegumā pašvaldības Atļauju izsniegšanas komisijai norādījis, ka no 18.oktobra līdz 5.novembrim kopējais iespējamais sarīkojuma apmeklētāju skaits varētu būt 5000. Pēc “Bauskas Dzīves” aprēķiniem, piemēram, sestdien cilvēku varētu būt bijis vairāk nekā šī gada festivālā “Bauskas TASTE” pirmajā dienā, kad pasākumā piedalījās ap 8000 interesentu.

Lūdzot precizēt, cik cilvēku apmeklēja parku pagājušās nedēļas nogalē, Halovīna parka organizatoru pārstāve Agnese Ābolkalna, norādīja, ka dati vēl nav apkopoti, tālab precīzu personu skaitu pagaidām neatklās. Kopējo statistiku viņa sola izziņot pēc parka darbības beigām.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Mēs paši bija pārsteigti, patiešām negaidījām, ka būs tik daudz cilvēku. Nebijām gatavi šādai interesei. Taču, piemēram, vakar apmeklētāju skaits bija mazāks, teiktu pat ļoti niecīgs priekš īstās Halovīna svētku dienas, visticamāk tāpēc, ka darba diena un skolēnu brīvlaiks ir noslēdzies. Mēs -organizatori no Latvijas puses- kaut ko tādu darām pirmo reizi. Tā ir pirmā pieredze, no savām kļūdām noteikti mācīsimies. Uz grupas “Dzelzs Vilks” koncertu šajā nedēļas nogalē darīsim visu, lai neatkārtotos šādas milzīgas rindas. Tiesa laiks ir atlicis pavisam un tik īsā laika periodā biļešu iepriekšpārdošanu noorganizēt ir grūti, taču izvērtēsim visas iespējas,” sola A. Ābolkalna.

Viņa atklāja, ka uz pārrunām ar pašvaldību trešdien dosies gan pati, gan Mantas Bartuškevičius, jo visa izstāde piederot viņam. Iecerēts sadarboties ar Bauskas pašvaldības policiju kārtības nodrošināšanai brīvdienās.

Pēc haosa pagājušajā nedēļas nogalē Bauskā šobrīd lielākie zaļās zonas bojājumi ir fiksēti Krasta ielā. Ņemot vērā, ka objekts vēl nav nodots ekspluatācijā un tur nebija uzlikti nekādi norobežojumi, tie būs jānovērš būvniekam. Citās vietās reālā situācija un bojājumu apmērs tiks vērtēts un nepieciešamības gadījumā arī novērsts, informēja Bauskas apvienības pārvalde.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Saskaņā ar iestādes “Bauskas Kultūras centrs” maksas pakalpojumu cenrādi, ja Bauskas pilskalna parkā tiek organizēts publisks pasākums ar ieejas maksu (biļešu realizāciju), pasākuma organizators maksā 10% no biļešu ienākumu summas. Savukārt publiskā pasākuma norises vietā īstenotās tirdzniecības dalībnieki, maksā nodevu par ielu tirdzniecību saskaņā ar pašvaldības izdotajiem saistošajiem noteikumiem “Par ielu tirdzniecību publiskās vietās Bauskas novadā”.

«Nepieredzēti lielā interese un apmeklētāju skaits ir gana iespaidīgs. Tas parāda, ka apmeklētājiem pasākums šķiet interesants. Izcili, ka oktobrī mūsu pašvaldībā notiek šāds pasākums, jo tas ļauj tūrisma un ēdināšanas pakalpojumu sniedzējiem pagarināt sezonu par vēl vienu mēnesi. Domāju, ka tādam ir jānotiek arī nākamajā gadā, un varu tikai teikt paldies organizatoriem par iniciatīvu rīkot to vairāk nekā divu nedēļu garumā tieši Bauskā,» komentē Kultūras centra direktors Jānis Dūmiņš.

Bauskas novada administrācijas kultūras nodaļas vadītāja Elīna Māla pauž, ka Bauskas novadā atbalsta kultūras pasākumu daudzveidību un ievērojamais parka apmeklētāju skaits, kuri ik dienas kopš darbības sākuma dodas uz Bausku, liecina – pasākums ir saistošs un pieprasīts lielā sabiedrības daļā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Bauskas novada Tūrisma informācijas centrs ir sarīkojis pakalpojumu sniedzēju aptauju, saņemot pozitīvas uzņēmēju atsauksmes. Pasākums ir pievilinājis pilsētai lielu apmeklētāju skaitu, īpaši to jūt pilsētas un apkaimes ēdināšanas pakalpojumu sniedzēji – kafejnīcās un krogos pasākuma norises laikā apmeklētāju netrūkst līdz pat slēgšanai, ja vieta atļautu, varētu uzņemt vēl vairāk maltīti un siltus dzērienus iebaudīt gribētāju.

Novērots, ka parku Bauskas pilskalnā apmeklē viesi ne tikai no Latvijas, bet arī no Lietuvas. Pakalpojumu sniedzēji atzīst, ka šādi pasākumi uzņēmējiem ir īpaši svarīgi tūrisma klusajā sezonā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (57)

 1. Kāpēc tad uz pašvaldību nesauc īsto rīkotāju – ČIBERI? Redzēju kā viņš parkā grozās visur pa priekšu, visus izrīko, To nabaga Agnesi pagrūdis zem tanka…

  17
  5
 2. Mēs -organizatori no Latvijas puses- kaut ko tādu darām pirmo reizi. Nu ja laikam jau Čiberim šādas pieredzes vēl nebija, bet redz kāds malacītis ielēca brīvā nišā. Lietuvā jau 13 šādi parki, bet Latvijā ir viens un brauc i no Daugavpils, i no Rēzeknes i no Mazpisāniem.

  11
  1
 3. A kas kakas tīrīs un zālīti sēs? Vajag izlasīt administratīvo kodeksu un pašvaldības saistošos noteikumus un varēs smuki aprēķināt nosacīto soda naudas vienību skaitu par stipri daudziem pārkāpumiem. Nosacītā vienība ir reāla nauda. Atsevišķi jāskata bērnu klātbūtne pasākumā.Tur šos varētu riktīgi izpogāt. Biļetes arī netika dotas. VID ir riktīga medusmaize pasniegta.

  15
  8
 4. Paskaidrojiet lauķim, ka ir čibers? Domes vēlēšanu sarakstā tāda nebija.Tas ir pašvaldības policists, ja Inesīti audzināja? Ja nav policists, tad kas viņš ir?

  16
 5. Pērtiķi ar tumšo dziņu granātu.Jāvelk laukā pilns granātu komplekts, tāpat ” nevainība zaudēta”, policijas arī drīz nebūs.

 6. Čibers – Ir Ivars, Bauskas aprindās zināms, kā Čibers, šķiet bez viņa ziņas Bauskā nekas nenotiek. Pašvaldības vēlēšanās gan vēl nav kandidējis, bet viss vēl priekšā. Tak Šausmu parku ar vēl nebija organizējis, tagad pirmā pieredze. Varbūt viņš bez pašvaldības atbalsta var TASTE arī sarīkot vai kādu citu pasākumu nesezonā. Visiem tagad labi gan viesnīcām, gan kafejnīcām, gan veikaliem. Tikai vietējiem iedzīvotājiem slikti, traucē dzīvi…

  21
  3
 7. Lai šis rīko kaut ko sportisku, rodeļu trasi no pils torņa uz pretējo krastu piemēram. Tikai lai havaju pretējā krastā neaizmirst uzbūvēt. Patiesību sakot, no dižās peļņas kā reiz sanāktu glauna havaja arī vecās caurumhavajas vietā, ja šo oficiālā vara kārtīgi piepresētu par grēkiem un biļešu nedošanu. Riktīga Bauskas cerība.

  10
 8. Bauska ir bedre, BET te pat bedres nejēdz salabot. Kur tad te kādu tūrisma objektu sagaidīs. Redz kaut ko uztaisa un atkal ir slikti. Nu nebūsim mēs ne Ogre, ne Kuldīga, ne Liepāja, ne Cēsis… Redzēju, ka Kuldīgas pašvaldība izsludinājusi iepirkumu par būvprojektu „Skatu tornis ar trošu ceļu pāri Ventas upei Kuldīgā”. Redz Bauskā iederētos gan skatu tornis, gan trošu ceļš pāri Mūsai vai Mēmelei, nu vismaz viena trošu trase t.s. meža kaķis, bet te tak var tikai šļūkāt pa pilskalna nogāzes zāli.

  22
  5
 9. Neviens nevarēja paredzēt, ka būs tik daudz apmeklētaju.Viss ir ok.Organizētāji nav vainīgi, varēja biļetes tirgot jau pie pils, un tad vienaļga pa kuriem ceļiem cilvēki brīvi varēja iet skatīties!Kaut vai no upes puses.

  12
  2
 10. Čibers tak dēls tai no domes.Bija kādreiz huligāns.Vai tas pats ?
  Lai rīko latvju svētkus.Leiši nepieļāva,jo katoļi un ir klusais laiks.Bauska yo murgu atļāva.Ko izsaucāt,tas atnāks!
  Fui !

  18
  7
 11. Ko var kaukt, kāda šķirba ,kurš organizē galvenais,ka kaut kas notiek.Stulbie cilvēki,nepatīk,nav jāiet un te jāsmilkst.

  22
  15
 12. Ir jēdzieni, ētika un kultūra.Tie mošķi un atrautie locekļi ir kultūra? Būvējiet tūrisma objektus un rīkojiet kultūras pasākumus, neaizmirstot tualetes. Visi pateiks paldies. Un tomēr, tagad ir veļu laiks, senčiem bija kaut kāds iemesls pašlaik netrakot, nemidžināties. Ja viņi būtu bijuši pilnīgi idioti, tad mūsu arī nebūtu. Lietuvieši gan tradīcijas ievēroja, gan mūs par muļķiem pataisīja un vēl nopelnīja, un mums nodokļus droši vien nesamaksāja.

  24
  10
 13. Ko mēs muļķi ejam uz vēlēšanām un ar nodokļiem algojam pašvaldību, būvvaldi, VID, policijas, prokuratūru un citus, ja visu nosaka un regulē pilsonis čibers?! Viņš ir dievs? Tie mošķi ir viņa baznīca? Tad jau viņš drīzāk ir velns!

  11
  3
 14. Ierosinām turpmāk rīkot Helovīnu vasarā!Cilveku būtu tad trīsreiz vairāk!Profits pilsētai un rīkotājiem acīmredzams un apmeklētājiem arī jautrāk!Alus un dažādas uzkodas ar varētu vai cik notirgot!Varetu tirgot piemēram kartona košus sombrero,kā tas bija modē pa Jāņiem krievu laikos!Tikai ar Helovīna simboliku rotātus-izsistiem zobiem vai nogrieztiem locekļiem. Un vispār tos Helovīnus vietejajā kalendārā vajag samainīt ar Jūras svētkiem,kuri ir jūlijā,jo nav mums vēl pagaidām Bauskā nekādas jūras ,un tos svētkus tāpat neviens nesvin.Nu un ja nesvin ,tad ar neviens nemanīs,ka tie ir ielikti 31.oktobrī…Nu kaut kā tā…

  3
  6
 15. Bauskaa nekas nenotiek-slikti, Bauskaa kaut kas notiek-, atkal slikti!?)) Ta ko juus gribiet vienreiz!??? ;isi p;arfr;azejot Em;ila teikto, no filmas Emīla nedarbi. )))-

  23
  6
 16. Prasiet biļetes un piedalieties Čeku loterijā. Šī tāda joma kur vai tik nav laba iespēja laimēt…. Bet vispār tas ir ārprāc, jo re, biļetes neizsniedz, pēcāk nevar atskaitīties pašvaldībai par apmeklētāju skaitu, kur pašvaldība piedzītu izdevumus. Būs vien jāskaita automašīnu skaits uz ceļiem pie iebraukšanas Bauskā.
  Un…. reiz baušķenieki rīkoja uz Ziemassvētkiem Pasākuma māju Baltais briedis Rātslaukumā. Nesakiet, ka vietējie nav neko darījuši klusajā sezonā. Halovīnu balagānu pilskalnā neatbalstu, bet Baltā brieža tipa saviesīgus mierpilnus, vakarus apmeklētu labprāt.

  15
  2
 17. Sestdien vakarā Bauskā varēja būt pāris tūkstoši helovīnistu mašīnu. Cik biļetes oficiāli ir pārdotas? ASV mafiozi ar alibi parasti iesēdina par finanšu pārkāpumiem. Helovīnistu gadījumā patiesā labuma guvējs tak ir zināms.

  7
  1
 18. Pašvaldībai uz galvenajiem ceļiem ir kameras, uz A7 ir auto sensori un kameras, tātad diezgan tuvu var tikt auto skaitam, kas sestdien iebrauca Bauskā, ja grib un vajag. Gan jau VID pratīs izrēķināt mošķu naļika apjomu.

 19. Dūmiņa kunga teiktais ir ļoti interesants. Vai viņš negribēja vadīt valsti kā Saeimas deputāts?

  4
  2
 20. Nu bišķi jau bardačella sestdien bija. Sākot no stāvvietām, kuras nebija, līdz dzīvajai zombiku rindai. Bet protams Čiberim un ko paldies, ka parādīja kā ar pārdesmit koka un plastmasas sūdiņiem var normāli nopelnīt

  5
  1
 21. Līgumos visu skaidri nosaka. Vai tad līguma nav?! Varbūt nebija ar ko slēgt līgumu? Kāpēc visiem iedzīvotājiem jāapmaksā sakopšana pēc helovīnistiem?

  13
 22. kas attiecas uz biļetēm- teikšu tā, :Faniem,:, kuri apmekleja šo Superigo pasakumu, tas sikais viņie papīra stremelis, neko nenozimē, ar kuru nevar lāgā uz vienu “”vietu”‘ noiet, viņiem galvenai bij izbaudīt un redzēt pasakumu, un rikotaj pusei savukart Brangi ienakumi)) taa teikt -Abiem labi!))

  9
  2
 23. Piebilde- un redzot kas veikalos notiek, cik cilveki vienkarši pec pirkuma, nepaņem savus čekus,., nerunasim nemazam par čeku loterijas aktivitāti, -takā joprojām-runga ar diviem galiem. ))

  4
  1
 24. Ļoti aktīvi ir mūsu anarhisti, jeb pofigisti.Tad kad jūs būsiet vairākumā un pie varas, tad varēsiet izbaudīt anarhijas zvērnīcas atmosfēru, kas būs ļoti tuva ellei.Viss jau reiz ir bijis.Lasīt vajag. Telefonā par anarhistiem nekā nav.

 25. es Čiberam dotu otru iesauku- Jastins Bibers! man majā ir ķisenkule, nesen pumpavās iegādāta pa 0,99 cent. kur virsū pats makslinieks ar visu parakstu!!!-

 26. Interesanti, kā zemes īpašnieks iekasēs 10 procentus no biļetēm , kas netika izsniegtas?

 27. Dūmiņa kungs runā ļoti pareizi tādi pasākumi ir jāorganizē.kas interesē malači organizatori

  2
  1
 28. Pag, ja citiem interesē citas perversijas, tad nav jāorganizē? Dūmiņš nenoliks pilnvaras? Čibers tak pilnvaras jau ir paņēmis.

 29. Pie reizes, lai paskaidro kadēļ biļetes nav nummurētas 😉
  Vieglāk būtu saskaitīt cik apmeklētāji bija, bet protams tas nebūtu izdevīgi, jo pilskalns sarunāts pa blatu un visa nauda skaidrā. Turklāt vēl aizplūdīs uz Lietuviešu kabatām…

 30. Nu latvieši, man kauns par jums! Kad tik ieliktu sprunguli spieķos. Bet tiem kas šo pasākumu izdomāja un noorganizēja cepure nost. Jo mēs ar ģimenīti tur bījām svētdien. Tas bija tik foršs Helovins ka braucot mājās uz Jelgavu mēs ilgi priecājāmie un runājām, tie kas brauc no Rīgas puses didad uz Helovīnu. Un kā izrādijās tā tas arī bija. Beidziet apskaust labas idejas ka pašiem neienāk prātā…

  4
  4
 31. Vēl šī persona kā pārvaldnieks ar paraksta tiesībām figurē mammas Ilgas zemnieku saimniecībā, kas reģistrēta 1991.gadā, šobrīd saimniecībai ir aktuāls parāds, ko cerams pēc šausmu parka veiksmīgām beigām varēs nomaksāt.

 32. Nesaprotu, kāpēc tiek vainoti organizatori?? Šeit ir tipiska Bauskas pašvaldības nolaidību jau daudzu gadu garumā!!! Vai gadījumā pašvaldībai nav jārūpējas par norobežojumiem Pilskalna teritorijā??

  3
  1
 33. Šitas ir trekns mīnus Bauskas NA CV. Ja vēl atlikušajā pašvaldības termiņā būs idiotiski vai kaitnieciski lēmumi, protams arī korupcijas aizdomas vai fakti, nebūs Bauskas ekonomiskās attīstības, tad NA var zaudēt aktualitāti un neglābjami paklupt. Tas pats attiecas uz pietiekami pašapzinīgo Bauskas AP, kas valsts līmenī ir diskvalificēta.

 34. Latvijā ir ierasts uzvilkt partijnieka mundieri, šiverēt pa valsts pieliekamo, ignorēt un pazemot pieliekamā saimniekus, kā arī izpildīt visas savas ētiskās un neētiskās iegribas. Tā nevar turpināties, ja gribat būt tautas kalpi.

 35. Nejokojiet ar nāvi!! Nopietni.

  Tā vienmēr šādos pasākumos atnāk. Neizaiciniet likteni ! Nedrīkst rīkot kko tādu !

 36. Kādā sakarā pašvaldībai jāorganizē nožogojumi privāta pasākuma laikā? Kas tas par murgu?

  1
  2
 37. Pilskalns nav privāts. Pašvaldība regulē visu Pilskalnā, formu, saturu, apjomu, kārtību, drošību, gaismu, ūdeni, kanalizāciju. Ja pie varas būs citas fifīgas partijas, tad papildus vēl noteiks vai čurāt stāvus vai sēdus.

 38. Personigi patika. kaut kas tads vel nebija bijis bauska. organizatori vienkarsi necereja uz tadu lauzu plusmu atzistams pasakums. Mana pazina atzist, ka tas viss esot pretigi un neka pozitiva taja visa neesot. Ari taisniba. Ja uz to visu lukojas ar tumsam acim tad gaismu nesaskatit …

  1
  1
 39. Var jau pastaigāties un skraidīt pa kapiem, var mēģināt rakt ģindeņus ārā un taisīt selfijus ar šiem.Vai ne?

 40. Es saprotu ka bauska gadiem nespej atrisisinat tranzita problemu kura cauru nakti velas cauri pilsetai un tagad satraukties par parka atradito

 41. Tad kapos ģiņdeņus var rakt ārā un eksponēt Pilskalnā? Nu izveidot pastāvīgo ekspozīciju.Tikai par piecīti ieeja.

 42. Domaju ka labak butu beidzot kerties klat tam tranzita sausmu parkam nevis nonemties ar nieka piecisiem pilskalna

 43. Nejauc ideoloģiskos, ētiskos, bērnu tiesību, cilvēku drošības, finanšu pārkāpumu jautājumus ar pilnīgi nesaistīto apvedceļu. Dubļi nav ūdens.

 44. Ja ta turpinasim domat pie apvadcela var netikt ari mazberni. Visu nosaka rezultats taja skaita ari tirs udens bez dubliem

 45. Atgriezoties pie ieprieks teikta- viscaur labs pasakums. Mani jauniesi visu bildeja uz nebedu. Viniem patika ka tik viegli un ar tadu humoru uz to visu spejam paskatities. attieciba par parejo pretenziju nav. Pienemu ka organiz. Visas izteiktas nepilnibas nems vera un …uz tiksanos nakam gad…

 46. Karos Afganistānā, Čečenijā, IGIL zonās, modē bija nogriezt ausis, onlainā pārgriezt rīkli, spēlēt futbolu ar cilvēka galvu. Afrikā, Kambodžā mobilizēja nepilngadīgus bērnus, jo no viņiem viegli varēja izveidot priecīgus slepkavas. Bauskas priecīgie bērni Pilskalna miroņu šovā kaut kā ļoti sasaucas ar augstākminēto. Ir termins -tabu. Jums viss liekas normāli? Paradoksāli, ka neviens no Pilskalna priecīgajiem neraujas uz Ukrainu pašausmināties pa īstam, bet šausminās par striķīša neesamību gar celiņu. Lgbt jāievieš vēl viena gradācija dzimumos- dzīvie zombiji.

  4
  1
 47. Geležynis vilkas dainos, prašau! Pastāv varbūtība, ka biznesa parkas Pilskalnas vēlēsies lietuvišķu mēru.

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.