Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Šausmu parks nākamgad sola atgriezties Bauskā; sestdien apmeklētāju bijis vairāk nekā 10 tūkstoši

Negaidīti lielās intereses dēļ un tālab, ka Halovīna šausmu parks Bauskas pilskalnā vēl turpina savu darbu, Bauskas novada pašvaldības vadība šonedēļ aicināja pasākuma rīkotājus uz domi, lai pārrunātu sarīkojuma organizēšanas kvalitātes uzlabojumus nedēļas nogalē, kad gaidāms grupas «Dzelzs vilks» koncerts, portālu informēja pašvaldībā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Trešdien, 2. novembrī, Bauskas novada domē pārrunās piedalījās Bauskas novada domes priekšsēdētājs Aivars Okmanis, priekšsēdētāja vietnieks Aivars Mačeks, pašvaldības policijas priekšnieks Broņislavs Ostrovskis, Bauskas kultūras centra direktors Jānis Dūmiņš, atļauju izsniegšanas komisijas priekšsēdētāja Evita Grigorjeva, Bauskas novada administrācijas kultūras nodaļas vadītāja Elīna Māla, organizatoru pusi pārstāvēja Mants Bartuškevičius, Ivars Skustais un Agnese Ābolkalna.

Bauskas novada domes priekšsēdētājs Aivars Okmanis atklāja, ka saistībā ar to, ka sākotnēji bija uzrādīts 5000 apmeklētāju visa perioda laikā, bet tagad vienā dienā bijuši vairāk nekā desmit tūkstoši interesentu, pastiprināti Publisko pasākumu rīkošanas nosacījumi. Pirmkārt, šausmu parka rīkotājiem jāizmaina pasākuma apdrošināšanas polise uz lielāku apmeklētāju skaitu, jāuzstāda papildu pārvietojamās labierīcības, jānodrošina uz vietas neatliekamā medicīniskā palīdzība, dežurantiem jābūt jau uz Uzvaras ielas, lai norādītu apstāšanās vietas.

Pašvaldība aicinājusi izlikt norādes par stāvvietām, informāciju lūdza publicēt arī pasākuma sociālā tīkla «Facebook» kontā, aicinot automašīnas nenovietot zālienos. Organizētājiem tika ieteikts izskatīt variantu stāvvietas ierīkot Ziedoņu ielas pļavā, bijušajā mazdārziņu teritorijā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

«No mūsu puses bija ieteikums organizēt biļešu kases vienā pusē, lai otrā pusē būtu brīva izeja. Tāpat rosinājām vismaz vienu kasi ar skaidras naudas norēķiniem izvietot pirms pils,» stāsta A. Okmanis.
Viņš informēja, ka organizētāji ir gatavi rezervēt Bauskas pilskalna parkā šo pašu periodu nākamajā gadā. Piedāvājuma dažādošanai izskanējusi vēlme uzstādīt arī karuseļus, taču tas vēl ir jāizvērtē, jo šaurā brauktuve nav piemērota lielai tehnikai.

«Gar Mūsas upi ceļš šajā laikā var būt applūdis, tālab karuseļu uzstādīšana parkā ir apšaubāma. Kā risinājums var būt cita vieta pilsētā, kas vairāk piemērota šim izklaides veidam. Ja reiz cilvēki šurp atbraukuši, var mobili pārvietoties pilsētā,» uzskata A. Okmanis.

Bauskas novada mērs atzīst, ka no uzņēmējdarbības viedokļa viennozīmīgi šis pasākums vērtējams ar plusa zīmi. «Pilnas kafejnīcas, viesnīcas, aizpildītas tirdzniecības vietas. Zināms kreņķis ir par to, ka nav iespējams nodrošināt kvalitatīvu stāvvietu pietiekami tuvu pasākuma norises vietai. Taču, ja tā padomā, faktiski jau nekur tādos lielos sarīkojumos nav iespējams visiem izdabāt, kaut vai tajā pašā Mežaparkā Dziesmu svētkos vai «Prāta vētras» lielkoncertā. Tā ir vispārēja lieta. Es ļoti ceru savā darbības laikā panākt ievērojamus uzlabojumus Bauskas pilskalna parkā. Vispirms jāizsludina metu konkurss, kā šo teritoriju piemērot lieliem pasākumiem, sākot ar mazu bērnu putu ballītēm un beidzot ar festivāliem «Knifs», «TASTE», «Zobens un lemesis» un citiem. Infrastruktūra noteikti ir jāmodernizē un jāatjauno, tajā skaitā arī  apgaismojums,» tā A. Okmanis.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Viņu pašu Halovīna šausmu parks neuzrunā. «Šādi mošķi neinteresē, neaicinātu kādu to apmeklēt, bet, ja kādu piesaista, lai droši dodas, un, kā redzams, gribētāju ir pietiekami daudz. Pieprasījums ir, loģiski, ka rodas arī piedāvājums. Tagad organizatoriem ir mācība nākamgad nepieļaut esošās kļūdas,» uzsver A. Okmanis.

Halovīna šausmu parka Bauskas pilskalnā pārstāve Agnese Ābolkalna apliecināja, ka šajā nedēļas nogalē tiks regulēta satiksme, būs vairāk labierīcību, kā arī izliks norādes par brīvajām autostāvvietām. Pašvaldības ieteiktais Ziedoņu ielas brīvais laukums netiks izmantots, jo uzbraukšana uz tā mīkstās augsnes virskārtas un dubļu dēļ ir apgrūtināta. Pagājušajā sestdienā darbojās desmit kases, šonedēļ vairāk neizvietos.

«Sola sliktus laikapstākļus, un paredzam, ka tik lielas burzmas, kā bija iepriekš, nebūs,» teic A. Ābolkalna un apstiprina, ka šausmu parks Bauskā atgriezīsies nākamajā gadā. «Šis mums ir pirmais gads, kad kaut ko tādu rīkojam. Pieredzi esam uzkrājuši, no kļūdām mācāmies,» uzsvēra A. Ābolkalna. Joprojām nav apkopoti dati par kopējo apmeklētāju skaitu, priekšsēdētāja pieminētie desmit tūkstoši vienā dienā esot tikai aptuvenais rādītājs, konkrētāki dati gaidāmi pēc pasākuma beigām.
 

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (14)

 1. Beidzot netīšām ir dzimusi Bauskas industrija.Biznesa parks ir aizlidojis uz Pilskalnu.

  10
  1
 2. A apmeklētāju skaitu neuzzināsim, jo biļešu idenfikācijas daļu (sērijas nr. u.c. info) likvidē kontrolieri pie ieejas, to noplēšot…

  10
  4
 3. Balsojām par mazāko ļaunumu, nākošajās vēlēšanās piedāvājumā būs vienkārši ļaunums .Būs interesanti, kā cīnīsies zombiju partija ar dzimumu maiņas partijām. Bauskas NA var aizvērt sava politiskā zārka vāku. Vai ir jārodas Stabilitātei NA.

 4. Droši, māmiņ, noorganizējiet kādu gaišu, baltu, tautisku pasākumu! Tauta būs tikai priecīga!

  8
  1
 5. Nedomāju ka nākošgad būs tāda pati plūsma uz šausmu parku,vienīgi uz tam paredzēto pasākumu,jo Bauskā nekas tāds nebija bijis.Uguns šovā cilvēki bija vīlušies jo nav saredzējuši skatuvi kas atradās beigās.

  4
  1
 6. Bet,tad nākošajā gadā lai Bauskas dome atvēl šiem šausmoņiem citu vietu,piemēram aiz veikala Top.tur vesels liels neizmantots laukums,lai tur ālējās,nevis mūsu pilsētas vienīgajā skaistajā vietā.Tā,kā uz priekšu,vietas diezgan ,gan cilvēkiem,gan mašīnām!

  10
  10
 7. Dome uztūnēšot Pilskalnu priekš helovīniem. Citi pasākumi tātad ir bezvērtīgi. Pilsēta arī bezvērtīga jo ielas bedrainas un sastāv no ielāpiem, lietus kanalizācijas daudz kur nav, īpaši pagalmos, notiek lietus kanalizācijas iepludināšanu fekālajā kanalizācijā, notiek neattīrītu notekūdeņu iepludināšanu upēs, pilnīgs bardaks atkritumu šķirošanā konteineru punktos, slēdzamu un ar jumtu atkritumu konteiru novietņu neesamība, autostāvvietu krīze pagalmos un ielu malās utt..

  4
  1
 8. Vakar nobraucu tiem dzungliem, kas aiz topa, garam. Nezinu, kam tas zemes plekis pieder, kam tas jaapkopj, bet tada vieta pat sausmu parku neizvietot…

 9. Ja ta ir visskaistaka vieta pilseta, tad butu ari pacentusies, lai ta tiesam ir visskaistaka un man nenaktos krumos list, lai atvieglotos…

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.