Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

FOTO: “Sējēja” balvas aizceļo uz Bauskas novadu

Piektdien, 13. oktobrī, apbalvošanas ceremonijā kultūrtelpā “Hanzas Perons”, Rīgā pasludināti Zemkopības ministrijas konkursa “Sējējs 2023” laureāti un veicināšanas balvu ieguvēji. Konkursa “Sējējs” laureātus sveica un balvas piešķīra deviņās konkursa nominācijās, kā arī tika pasniegta balva “Par mūža ieguldījumu lauksaimniecībā”. Šogad konkursam apaļa jubileja – tas notika jau 30. reizi, portālu informēja Zemkopības ministrijas pārstāve Dagnija Muceniece.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

 “Ikviens Sējēja laureāts ir sējis un pļāvis, ticējis un strādājis savos laukos, sētās, saimniecībās, uzņēmumos un skolās. Bet ne tikai tur. Ikviens no “Sējēja” laureātiem ir sējis tālāk – Latvijā. Latvijas labāko lauku saimnieku un uzņēmēju sētais laiž dziļas saknes, briedina vārpas un dara mūsu valsti krietnāku un stiprāku. No viņu snieguma mēs visi varam mācīties – ikvienā jomā, ikvienā profesijā, ikvienā amatā. Mēs visi darām kopīgu darbu, mūsu sniegums rada mūsu valsti,” sacīja Zemkopības ministrs Armands Krauze.

Par nominācijas “Gada lauku saimniecība” atzīta Bauskas novada Gailīšu pagasta SIA “Uzvaras lauks”, un godināts tika tās saimnieks Arnis Vējš.

Viņš norādīja, ka visa pamatā ir komanda – vienota kā molekula, bet stipra kā latvieša pašapziņa. Uz jautājumu, kā ir ar konkurentiem Latvijā, Arnis Vējš atbild, ka graudkopji Latvijā nav konkurenti, bet draugi un padomdevēji viens otram. Darbinieku saimi, kas mērāma vairākos simtos, Arnis dēvē par lielo ģimeni.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Saņemot šo priekš mums tik vērtīgo atzinību, ir tāda sajūta, ka ir sasniegta kalna virsotne. Ko darīt tālāk, ripot kalnam pāri vai velties atpakaļ? Paldies, Dievam, lauksaimniecība tāpat kā Rīga nekad nebūs pabeigta, vienmēr ir bijis un būs, ko darīt. Visiem klātesošajiem gribētu vēlēt gūt baudu, gandarījumu, prieku un laimi no tā, ko mēs ikdienā darām. Lai visi savu spēku, enerģiju veltītu par lielu, varenu un pārtikušu Latviju,” savā uzrunā apbalvošanas ceremonijā pauda A. Vējš.

Veicināšanas balvu nominācijā “Gada lauku saimniecība” saņēma Bauskas novada Iecavas pagasta zemnieku saimniecība “Liepziedi”.

Konkursa pieteikumā norādīts, ka Bauskas novada Iecavas pagasta saimniecība “Liepziedi” ir gurķu, cukini un kabaču pavēlnieki. Saimniecībā netrūkst arī diļļu. Uzņēmums ir kooperatīvās sabiedrības “Baltijas dārzeņi” biedrs, un  izaudzētie dārzeņi tiek realizēti caur kooperatīvu, apgādājot lielveikalu tīklus. Saimnieks Egils Druviņš atzīst, ka no saimniecības tiek noņemts loģistikas un produkcijas noieta tirgus meklēšanas slogs, ko uzņemas kooperatīvs. Rezultātā saimniecība visu enerģiju var veltīt ražošanai. Gadā tiek saražots ap 1000 tonnām dārzeņu.  Komersants gūst pieredzi no praktiskās darbības, izmēģinot dažādas metodes un uzlabojot tās.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Par “Gada uzņēmumu pārtikas ražošanā” atzīta Mārupes novada Babītes pagasta SIA “Lāči”, savukārt veicināšanas balvas piešķirtas Smiltenes novada SIA “Verry Berry” un Saldus novada SIA”Tērvete Food”.

Par nominācijas “Ģimene lauku sētā” laureātu atzīta Siguldas novada zemnieku saimniecība “Zutiņi 1”, bet veicināšanas balvas saņēma Madonas novada zemnieku saimniecība “Kalna Rubeņi” un Augšdaugavas novada zemnieku saimniecība “Bundzenieki”.

Kā “Jaunais veiksmīgais zemnieks” apbalvots Jēkabpils novada zemnieku saimniecības “Kaļķi” īpašnieks Agris Stiebriņš, bet veicināšanas balvu saņēma Madonas novada SIA “Henome” īpašniece Antra Oša.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Par “Gada veiksmīgāko kopdarbību” laureāta balvu saņēma Limbažu novada kooperatīvā sabiedrība “Bio Berries Latvia”, bet veicināšanas balvu – Madonas novada lauksaimniecības pakalpojumu kooperatīvā sabiedrība “Barkavas arodi”.

Nominācijā “Bioloģiskā lauku saimniecība” balvu saņēma Mārupes novada individuālais komersants “Dabas gardumi”, bet veicināšanas balva piešķirta Rēzeknes novada zemnieku saimniecībai “Liepziedi”.

Par “Gada “Leader” projektu vietējā rīcības grupā” atzīts Rēzeknes novada individuālais komersants “Healthy Snacks” un biedrība “Rēzeknes novada partnerība”, bet veicināšanas balvas piešķirtas Gulbenes novada SIA “Janis ECO B&C” un biedrībai “Sateka”, kā arī Balvu SIA “AMATI projekts” un biedrībai “Ziemeļlatgales partnerība”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Nominācijā “Rītdienas Sējējs – mazpulka dalībnieks” par laureātu atzīts Staļģenes mazpulks ar vadītāju Andu Skrupsku, bet veicināšanas balvas saņēma Sējas mazpulks ar vadītājām Rudīti Smirnovu un Kristīni Žilinsku, kā arī Ziemeru mazpulks ar vadītāju Jāni Bērtiņu.

Nominācijā “Zinātne praksē un inovācijas” par laureātu atzīts Gunārs Lācis ar pētījums “Mašīnu dziļās mācīšanās un datizraces pielietošana augu un patogēnu mijiedarbības izpētei: ābeļu un bumbieru kraupja patosistēmas” savukārt veicināšanas balvu saņēma Ilze Dimante ar zinātnisko darbu “Kartupeļu sīkbumbuļu audzēšanas efektivitātes paaugstināšanas iespēju izvērtējums”.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (4)

  1. Ja jau aizceļo,tad dodas kaut kur tālu projām, bet ja atceļo, tad dodas pie mums.
    Tas tā- kas un kā uz to skatās- vai savējais vai arī svešais.

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.