Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Sestdien Bauskā aicina uz deju kopu konkursu «Bigas krūze 2023»

Jau rīt, 14. janvārī no plkst. 16, senioru deju kopas no Bauskas un Jelgavas novada pulcēsies Bauskas kultūras centrā, lai sacenstos par konkursa-sadejošanas «Bigas krūze» ceļojošo balvu – gandrīz deviņus kilogramus smago tērauda krūzi, «Bauskas Dzīve» uzzināja Kultūras centrā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pēdējais konkurss notika 2020. gada janvārī, divu gadu pārtraukums bija valstī noteikto Covid-19 ierobežojumu dēļ. Kā “Bauskas Dzīve” informējusi, šogad konkursā piedalīsies septiņi senioru deju kolektīvi (SDK) no Bauskas un Jelgavas novada – Svitenes tautas nama SDK “Šurpu turpu” (vadītāja Aiga Vangale), Ozolnieku tautas nama SDK “Ozolnieki” (vadītāja Mārīte Skrinda), Lielplatones pagasta SDK “Mārtiņš” (vadītāja Lāsma Ivanova), Vecumnieku tautas nama SDK “Ozols” (vadītāja Agita Seglicka), Iecavas kultūras nama SDK “Iecavnieks” (vadītāja Inga Paškevica), SDK “SenValle” no Valles pagasta (vadītāja Astrīda Celmiņa) un Bauskas kultūras centra SDK “SenBiguļi” (vadītāja Santa Zemīte).

Sadejošanas sarīkojumā ar trīs dejām piedalīsies arī 2020. gada konkursa uzvarētāji – Jelgavas pilsētas pašvaldības iestādes “Kultūra” vidējās paaudzes deju kopa (VPDK) “Laipa” dejotāji (vadītāja Mārīte Skrinda), taču viņu uzstāšanās netiks vērtēta, paskaidro Kultūras centrā.

“Bauskas Dzīve”jau iepriekš rakstījusi, ka sadancis “Bigas krūze” sākts 2015. gadā, godinot ilggadējo Bauskas tautas deju kopu vadītāju, Bauskas rajona deju kolektīvu virsvadītāju un kultūras darbinieci Birutu Hegenbarti. Tā kā Birutu ikdienā mīļi dēvēja par Bigu, šādā vārdā arī nodēvēts konkurss, bet sadejošanas galvenā balva – tērauda krūze ar Bārtas vainaga elementiem – veidota pamatīga, jo tāda savā raksturā bijusi arī pati Biga.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ieeja sarīkojumā ir bez maksas, skatītāji laipni aicināti.

Iepriekšējo konkursu “Bigas krūze” uzvarētāji:
• 2015. gadā – Īslīces VPDK “Līdums”, vadītājs Arvils Noviks;
• 2016. gadā – Bauskas Kultūras centra SDK “SenBiguļi”, vadītāja Santa Zemīte;
• 2017. gadā – VEF Kultūras pils VPDK “Gatve – otrā iespēja”, vadītāja Gunta Raipala;
• 2018. gadā – Jelgavas kultūras nama VPDK “Laipa”, vadītāja Mārīte Skrinda;
• 2019. gadā – Bauskas Kultūras centra SDK “SenBiguļi”, vadītāja Santa Zemīte;
• 2020. gadā – Jelgavas pilsētas pašvaldības iestādes “Kultūra” VPDK “Laipa”, vadītāja Mārīte Skrinda.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.