Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Sestdien Bauskā rīko deju kopu konkursu «Bigas krūze 2023»

Pēc divu gadu pārtraukuma, 14. janvārī no plkst. 16, senioru deju kopas no Bauskas un Jelgavas novada pulcēsies Bauskas kultūras centrā, lai jau septīto reizi sacenstos par konkursa-sadejošanas «Bigas krūze» ceļojošo balvu – gandrīz deviņus kilogramus smago tērauda krūzi, «Bauskas Dzīve» uzzināja Kultūras centrā.

Šogad konkursā piedalīsies septiņi senioru deju kolektīvi (SDK) no Bauskas un Jelgavas novada – Svitenes tautas nama SDK “Šurpu turpu” (vadītāja Aiga Vangale), Ozolnieku tautas nama SDK “Ozolnieki” (vadītāja Mārīte Skrinda), Lielplatones pagasta SDK “Mārtiņš” (vadītāja Lāsma Ivanova), Vecumnieku tautas nama SDK “Ozols” (vadītāja Agita Seglicka), Iecavas kultūras nama SDK “Iecavnieks” (vadītāja Inga Paškevica), SDK “SenValle” no Valles pagasta  (vadītāja Astrīda Celmiņa) un Bauskas kultūras centra SDK “SenBiguļi” (vadītāja Santa Zemīte).

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
2020. gada konkursa uzvarētāji – Jelgavas pilsētas pašvaldības iestādes “Kultūra” vidējās paaudzes deju kopa (VPDK) “Laipa”, vadītāja Mārīte Skrinda centrā. Foto: Lelde Feldmane-Zajarska, no kultura.bauska.lv arhīva.

Kā informē Kultūras centrā, sadejošanas sarīkojumā ar trīs dejām piedalīsies arī 2020. gada konkursa uzvarētāji – Jelgavas pilsētas pašvaldības iestādes “Kultūra” vidējās paaudzes deju kopa (VPDK) “Laipa” dejotāji (vadītāja Mārīte Skrinda), taču viņu uzstāšanās netiks vērtēta.

Sadancis “Bigas krūze” sākts 2015. gadā, godinot ilggadējo Bauskas tautas deju kopu vadītāju, Bauskas rajona deju kolektīvu virsvadītāju un kultūras darbinieci Birutu Hegenbarti. Tā kā Birutu ikdienā mīļi dēvēja par Bigu, šādā vārdā arī nodēvēts konkurss, bet sadejošanas galvenā balva – tērauda krūze ar Bārtas vainaga elementiem – veidota pamatīga, jo tāda savā raksturā bijusi arī pati Biga.

Ieeja sarīkojumā ir bez maksas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Iepriekšējo konkursu “Bigas krūze” uzvarētāji:

  • 2015. gadā – Īslīces VPDK “Līdums”, vadītājs Arvils Noviks;
  • 2016. gadā – Bauskas Kultūras centra SDK “SenBiguļi”, vadītāja Santa Zemīte;
  • 2017. gadā – VEF Kultūras pils VPDK “Gatve – otrā iespēja”, vadītāja Gunta Raipala;
  • 2018. gadā – Jelgavas kultūras nama VPDK “Laipa”, vadītāja Mārīte Skrinda;
  • 2019. gadā – Bauskas Kultūras centra SDK “SenBiguļi”, vadītāja Santa Zemīte;
  • 2020. gadā – Jelgavas pilsētas pašvaldības iestādes “Kultūra” VPDK “Laipa”, vadītāja Mārīte Skrinda.

Titulattēls – Ģirts Donerblics, no kultura.bauska.lv arhīva.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (1)

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.