
Bauskas mednieku un makšķernieku biedrībā sestdien, 8. martā, pulksten 9 sāks tirgot licences vimbu makšķerēšanai Mēmelē, Mūsā un Lielupē, informēja biedrības vadītājs Māris Vaitekūns.
Viņš norādīja, ka tāpat kā iepriekšējā gadā arī šoreiz iepriekšējs pieraksts netiks veidots, bet licenču tīkotāji varēs stāvēt “dzīvajā rindā”.
Jau vēstīts, ka šogad ieviestas vairākas būtiskas izmaiņas. Bauskas novada domes februāra sēdē apstiprināti jauni saistošie noteikumi par licencēto makšķerēšanu Bauskas novada administratīvajā teritorijā Lielupē, Mūsā un Mēmelē
Saskaņā ar jaunajiem noteikumiem, licencētā makšķerēšana tiek pārcelta uz agrāku periodu, proti, sezona sāksies jau 15. martā un ilgs līdz 15. maijam. Tāpat izmaiņas ir arī attiecībā uz maksimāli atļauto lomu. Iepriekš makšķernieks drīkstēja iegūt un paturēt astoņas vimbas, taču jaunajā nolikumā šis skaits palielināts līdz 10 vimbām. Jāmin, ka vispārējā kārtībā var noķert septiņas vimbas.
Makšķerēšanas teritorijā saglabātas divas makšķerēšanas zonas – „A zona” un „B zona”. Šogad zonējums paliek līdzīgs, vien izmaiņas skar Mēmeli, kur licencētā makšķerēšana noteikta visā pilsētas administratīvajā teritorijā – kreisajā krastā noteikta “A zona”. “Šo vajadzēja izdarīt jau sen, bet sanāca, ka pārmaiņas iekustinātas tikai tagad. Bija iecere ieviest arī C zonu, kas būtu Mēmelē līdz pat Kurmenei, taču šādas izmaiņas netika atbalstītas. Taču nākotnē pie šī jautājuma mēs varētu atgriezties,” iepriekš skaidroja M. Vaitekūns.
Tāpat jārēķinās, ka licences ir kļuvušas dārgākas.
Vienas dienas licence A zonā maksās 10 eiro (iepriekš 9 eiro), bet B zonā maksa iepriekšējā – 8 eiro. Sezonas licencēm attiecīgi – 100 eiro A zonā (iepriekš 80 eiro) un 70 eiro (iepriekš 50 eiro) B zonā. Tāpat tiek saglabātas atlaides noteiktām sabiedrības grupām – bērniem un jauniešiem līdz 16 gadu vecumam, senioriem, personām ar invaliditāti, politiski represētajām personām, kā arī “Goda ģimenes” kartes īpašniekiem. Ar atlaidi A zona licence maksās 70 eiro, bet B zonā 40 eiro. Licences varēs iegādāties arī tīmekļvietnē manacope.lv un mobilajā lietotnē “Mana Cope”.
Atbilstoši nolikumam, bezmaksas licences var piešķirt Bauskas mednieku un makšķernieku biedrības biedriem, kuri aktīvi piedalās organizācijas rīkotajos zivju un vēžu resursu, kā arī dabas aizsardzības un saglabāšanas pasākumos. Tāpat bezmaksas licences var saņemt arī Bauskas novada pašvaldības pilnvarotas personas, kuras veic zivju un vēžu ieguves kontroli pašvaldības administratīvās teritorijas ūdeņos. Šīs licences tiek izsniegtas tikai klātienē Bauskas mednieku un makšķernieku biedrībā.
Makšķerēšanas licenču veidi un cenas
Nr. | Licences veids | Cena (EUR) | Pieejamais licenču skaits gadā (gab.) |
---|---|---|---|
1. | Vienreizējā / dienas licence A zonā | 10,00 | 50 |
2. | Vienreizējā / dienas licence B zonā | 8,00 | 400 |
3. | Vienreizējā / dienas licence ar atlaidi A zonā | 8,00 | 50 |
4. | Vienreizējā / dienas licence ar atlaidi B zonā | 5,00 | 150 |
5. | Sezonas licence A zonā | 100,00 | 30 |
6. | Sezonas licence B zonā | 70,00 | 150 |
7. | Sezonas licence ar atlaidi A zonā | 60,00 | 50 |
8. | Sezonas licence ar atlaidi B zonā | 40,00 | 100 |
9. | Sezonas bezmaksas licence A/B zonā | – | 20 |
Paredzēts, ka no licenču pārdošanas iegūtie līdzekļi tiks izmantoti zivju krājumu papildināšanai, vides aizsardzības pasākumiem un makšķerēšanas infrastruktūras uzlabošanai.
Bauskas MMB pārstāvis Valērijs Gabrāns precizē, ka katru gadu biedrība Zivju fonda projektā ar savu līdzfinansējumu no licenču tirgošanas Mūsā, Mēmelē un Lielupē izlaiž zivju mazuļus. “Divus iepriekšējos gadus Mūsa un Mēmele papildinājās ar 30 tūkstošiem zandartu mazuļu. Pirms tam divus gadus pēc kārtas ar tikpat daudz līdaku mazuļiem un vēl pirms tam ar līdzīgu skaitu ālantu. Tas ir tikai publisko ūdeņu sektorā, neskaitot finanšu ieguldījumus zivju resursu atjaunošanā biedrībai piederošajā Bangu dīķi. Te ir atbilde interesentiem, kur paliek par licencēm ietirgotā nauda un aicinājums – nāciet un dariet, dariet labāk par mums, un visi būs apmierināti!” tā V. Gabrāns.
Reklāma