Sezonu sākušas U14 meiteņu Elites grupas komandas

Bauskas novada futbola komandām šogad sanākusi varen raiba sezona – «Dali Dali» Latvijas 3. futbola līgā ar mainīgiem, bet daudz labākiem panākumiem nekā pirms gada spēlē FK «Iecava» un «Bauskas BJSS/Mēmele» vīru komandas, un arī Iecavas meitenēm ir ļoti dažādas spēles.

Jāatgādina, ka Bauskas novadā ir tikai viena pieaugušo komanda, kas spēlē Latvijas čempionāta virslīgā, – tā ir FK «Iecava» sieviešu komanda. Izskatās, ka šo pozīciju viņām izdosies saglabāt arī nākotnē, jo jaudīgi Latvijas U14 čempionāta Elites grupas spēles sākušas jaunās FK «Iecava» meitenes.

Latvijas sieviešu Virslīgas futbola čempionātā pagaidām FK «Iecava» atrodas priekšpēdējā vietā, bet pozīcija ir ļoti nosacīta – iecavniecēm ir četri punkti, pēdējā vietā esošajai «Rīgas futbola skolai» trīs punkti, sestajā vietā SK «Super Nova» arī ir četri punkti, un piektajā vietā FK «Auda» ir pieci punkti. Četras līderkomandas ir ievērojami atrāvušās, bet turpinājumā pārējām vienībām vairāk savstarpējo spēļu, un tad arī redzēs, kā pozīcijas izvietosies turnīra tabulā. Pēdējā mačā 17. jūnijā FK «Iecava» piekāpās pašreizējām otrās vietas īpašniecēm «Liepājas futbola skolai» ar 1:4 – vārtus FK «Iecava» labā guva Santa Sanija Vuškāne. Tā liecina Latvijas Futbola federācijas informācija.

Tajā pašā laikā Virslīgas komandu spēku FK «Iecava» demonstrēja, aizvadot Latvijas kausa izcīņas pirmās kārtas spēli ar Latvijas 1. līgas pašreizējo otrās vietas īpašnieci – vienību «Daugavpils futbola skola». 18. jūnija spēlē jau sestajā minūtē vārtus guva Ketija Karmena Pozņiaka, 33. minūtē precīza bija Abita Tauriņa, un otrā puslaika beigās divas «zārka naglas» iedzina S. S. Vuškāne, un FK «Iecava» uzvarēja ar 4:0, uzskatāmi parādot, ka pamatoti ir Latvijas Virslīgas komanda.

Meitenēm FK «Iecava» pārstāves spēlē gan U16, gan U14 vecuma grupā, kā arī kopā ar Bauskas novada Bērnu un jaunatnes sporta skolu (BJSS) U12 vecuma grupā.

Iecavas stadionā 13. jūnijā jaudīgi jauno sezonu sākušas U14 vecuma grupas meitenes, kas spēlē Elites grupā. Tiesa, jāatzīst, ka pat Elites grupā ir ļoti dažādi komandu līmeņi, kas iezīmēja arī rezultātus. Pirmā spēle bija ļoti līdzīga ar SK «Amber Stars» – rezultāts 1:1. Iecavnieču labā vārtus guva Jasmīna Lote Punga.

Toties jau otrajā spēlē FK «Iecava» sagrāva «Liepājas futbola skolas» vienību – 12:0. Divi vārti Gabrielai Elēnai Velpai, trīs Alisei Liepiņai, trīs Lotei Aleksandrovai, pa reizei precīzas bija Megija Krastiņa, Jasmīna Lote Punga, Anastasija Žestkova un Adriāna Daniela Selušinska.

Ar mainīgiem panākumiem «Dali Dali» 3. līgas čempionāta Rietumu grupā spēlēt turpina Bauskas novada vīru komandas, bet pilnīgi noteikti labāk līdz šim iet FK «Iecava», kas ar trim uzvarām, vienu neizšķirtu un desmit punktiem ieņem otro vietu grupā. Pēdējā mačā 10. jūnijā ar 3:1 izdevās pārspēt FK «Kauguri» vienību. Andrejs Jēgers guva pirmos vārtus 40. minūtē, bet otrā puslaika sākumā viesi atspēlējās un rezultātu izlīdzināja. Turpinājumā gan A. Jēgera kontā vēl divi vārti, un tas ļāva nodrošināt uzvaru. A. Jēgera kontā šosezon četri vārti, divreiz precīzs bijis Ralfs Vilnis un Matīss Beitāns, pa reizei Raimonds Ivenkovs un Kristaps Aleksandrovs.

Bauskas komanda «Bauskas BJSS/Mēmele» ar divām uzvarām un sešiem punktiem ir sestajā vietā grupā. Pēdējā mačā 17. jūnijā viesos piedzīvots zaudējums ar 4:0 pret «JFC Jelgava» vienību, bet pirms tam savās mājās 10. jūnijā ar 4:3 pārspēta «Liepājas FS» komanda. Baušķenieki pirmajā puslaikā izvirzījās pārliecinošā vadībā – precīzi bija Martins Starodubcevs, Jānis Rotbergs un Mārtiņš Bukšs, kamēr viesi spēja atbildēt ar vienu precīzu raidījumu. Otrajā puslaikā Artūrs Zomerovskis panāca 4:2, bet viesi bīstami pietuvojās jau līdz 4:3. Tomēr mājinieki panākumu spēja nosargāt.

Komandas labā šosezon trīs vārtus guvis Jānis Rotbergs, divas reizes precīzi bija Artūrs Zomerovskis un Mārtiņš Bukšs, pa reizei vārtus guva Martins Starodubcevs un Kristiāns Beķeris.

Nākamās mājas spēles vienības aizvadīs tikai jūlijā, kad mēneša beigās notiks arī savstarpējā spēle.