Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

SIA “Bauskas novada komunālserviss” zaudējumi pērn sasniedza 642 681 eiro

Pašvaldības uzņēmuma SIA “Bauskas novada komunālserviss” apgrozījums pērn bija 4 761 944 eiro, vienlaikus tas cieta 642 681 eiro zaudējumus, liecina informācija “Lursoft” datu bāzē.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Uzņēmuma publiskotajā gada pārskatā norādīts, ka 2023. gads SIA “Bauskas novada komunālserviss” (BNKS) bijis lielo reformu gads. Tas iesākās ar kapitālsabiedrības valdes maiņu, vispirms, Imantam Svētiņam beidzot pildīt valdes locekļa pienākumus, vadītāja amatā tiek apstiprināts Arnis Birzmalis, bet jau no 9. marta par pagaidu valdes locekli izraudzīts Dzintars Cāzers. Vienlaicīgi tiek uzsākts un teju visa gada garumā noritējis pašvaldības kapitālsabiedrību reorganizācijas process, kas juridiski ir noslēdzies.

“Analizējot kapitālsabiedrības finansiālo situāciju pārskata gada beigās, var secināt, ka uzņēmums strādā stabili, spēj norēķināties ar kreditoriem, tāpat ir stabila naudas plūsma. Neto apgrozījums 2023. gadā ir pieaudzis līdz 4 761 944 eiro, bet kopējā bilances vērtība – līdz 28 695 369 eiro, taču pieauguši debitoru parādi, kas uz pārskata gada beigām sastāda 2 264 929 eiro. Diemžēl salīdzināt kapitālsabiedrības finanšu rādītājus ar iepriekšējo periodu rādītājiem ir nesamērīgi, turklāt šāds salīdzinājums nesniedz priekšstatu par objektīvām rādītāju izmaiņām. Visu rādītāju pieaugumi ir saistīti ar pievienoto kapitālsabiedrību kopējiem finanšu rādītājiem,” vēstīts vadības ziņojumā.

Uzņēmumā norāda, ka zaudējumi pamatā saistīti ar reorganizācijas procesiem, darbinieku atbrīvošanu, proti, pabalstu un atlaišanas kompensāciju izmaksām. Darba devēja sociālās iemaksas pērn sastādīja 157 000 eiro, neizlietoto māju pārvaldīšanas līdzekļu iekļaušana bilancē, kā saistības – 190 000 eiro, kredītu, ALTUM garantijas pārreģistrācija, tehnikas pārreģistrācija, nodokļi, nodevas, apdrošināšana – 12 000 eiro, datoru tehnika, datorprogrammu uzturēšana, uzlabošana, programmu apvienošanas izmaksas – 42 800 eiro, atkritumu apsaimniekošanas datorprogrammas “ATAPS” ieviešana un uzturēšana – 6500 eiro. Tāpat papildus izdevumus pagājušajā gadā radījusi to darbinieku algošana, kurus, atbilstoši reorganizācijas plānam bija paredzēts atbrīvot.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Reorganizācijas rezultātā BNKS ir izveidota klientu atbalsta nodaļa piecu darbinieku sastāvā, kas sniedz informāciju pa tālruni, kā arī klātienē klientu konsultāciju punktos Bauskā, Iecavā, Vecumniekos un Pilsrundālē. Ir izveidota vienota dokumentu vadības sistēma “MEDUS”, nodrošinot saņemto pieteikumu izpildes kontroli, kā arī pārējās dokumentācijas reģistrēšanu un uzskaiti. Ir ieviests vienotais bezmaksas informatīvais tālrunis 8889, vienoti e-pasti: info@bnks.lv – vispārējiem jautājumiem, aktiri@bnks.lv – dažādi pieteikumi par atkritumu apsaimniekošanu, norekini@bnks.lv – jautājumiem par rēķiniem, maksājumiem, parādiem, skaititaji@bnks.lv – ūdens skaitītāju rādījumu iesniegšanai. Tāpat ir izveidota, tiek uzturēta un pilnveidota tīmekļa vietne www.bnks.lv, Iecavā, Misā, Vecumniekos ir nodrošināts viens pakalpojumu rēķins, izveidots vienots avārijas un tehniskais dienests. Tāpat ir izveidota vienkārša un labi saprotama BNKS organizatoriskā struktūra, kas balstīta uz nozaru principu, un katrai nozarei ir vadītājs.

No 2024. gada aprīļa uzņēmuma valde darbojas pilnā sastāvā- valdes priekšsēdētājs ir Dzintars Cāzers un valdes loceklis Uģis Saukums.

Uzņēmumu vada valdes priekšsēdētājs Dzintars Cāzers (no kreisās) un valdes loceklis Uģis Saukums. Foto: no arhīva

Uzņēmumā atzīmē, ka 2024. gadā iecerēts pabeigt reorganizācijas procesa ietvaros iesākto norēķinu sistēmu apvienošanu, nodrošinot vienotu rēķinu katram BNKS klientam. Plānots būtiski uzlabot dzīvojamo māju pārvaldīšanas un apsaimniekošanas procesus, uzsvaru liekot uz māju pārziņu atbildību gan par ikdienas jautājumu risināšanu ar māju iedzīvotājiem, gan apsekošanu veikšanu, darbu pieteikšanu un to izpildes kontroli.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kā būtisku izaicinājumu uzņēmums min no pašvaldības pārņemto ūdenssaimniecības objektu sakārtošanu un vienotu iekšējo tehnisko standartu ieviešanu. “Bažas rada inženiertīklu sliktais tehniskais stāvoklis. Cauruļvadu nomaiņai būs nepieciešami ievērojami finanšu līdzekļi, kuru avots visdrīzāk būs tikai aizdevums. Ir plānots jau tuvākajā laikā nomainīt apkures katlus centralizēto apkures sistēmu katlu mājās, iespējams, mainot arī apkures veidu. Lai uzlabotu pakalpojumu uzskaiti un mazinātu klientu iesaisti datu nolasīšanā un apritē, tiek plānota visu komercuzskaites mēraparātu attālinātās nolasīšanas sistēmas ieviešana, to paplašinot arī līdz ūdens patēriņa uzskaitei dzīvokļos. Plānotas vairāku nozīmīgu tehnikas vienību iegāde, kas ļaus piedāvāt ātrākus un kvalitatīvākus pakalpojumus daudzdzīvokļu māju klientiem (personāla pacēlājs, mobilais augstspiediena cauruļu skalotājs, speciāli aprīkoti avārijas dienesta transportlīdzekļi),” pausts vadības ziņojumā.

Uzņēmuma 2023.gada zaudējumus plānots segt no kapitālsabiedrības nākamo gadu peļņas.

Uzziņai

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

SIA “Bauskas novada komunālserviss” LR Uzņēmumu reģistrā reģistrēta 1998. gada 3. jūlijā ar reģistrācijas Nr. 43603011586. Pirmssākumos izveidota kā SIA “Bauskas ūdens”, atdalot ūdenssaimniecības nozari no tā brīža Bauskas pilsētas pašvaldības uzņēmuma SIA “Komunālie pakalpojumi”.

Gandrīz pēc 25 gadiem, jeb 2023. gada 23. februārī, Bauskas novada dome pieņēma lēmumu par septiņu Bauskas novada pašvaldībai piederošo komunālā jomā strādājošo kapitālsabiedrību reorganizāciju, tās apvienojot.

2023. gada 5. maijā Uzņēmumu reģistrā tika reģistrēta iegūstošās kapitālsabiedrības nosaukuma maiņa no SIA “Bauskas ūdens” uz SIA “Bauskas novada komunālserviss”, savukārt 12. maijā tika pieņemti visi kapitālsabiedrību dalībnieku sapulču lēmumi par šo kapitālsabiedrību reorganizāciju. No 2023. gada 1. septembra SIA “Bauskas novada komunālserviss” pārņēma darījumus no pievienojamām kapitālsabiedrībām, bet tieši 9 mēnešus pēc Bauskas novada domes lēmuma par kapitālsabiedrību reorganizāciju, jeb 2023. gada 23. novembrī UR tika reģistrēta kapitālsabiedrību reorganizācija, izslēdzot pievienojamās kapitālsabiedrības no komercreģistra.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Vienlaicīgi kopā ar kapitālsabiedrību reorganizāciju, no 2023. gada 1. septembra BNKS pārņēma komunālo pakalpojumu sniegšanu no pašvaldības, kura līdz tam to veica Bauskas apvienības pagastos, Rundāles apvienības pagastos un Vecumnieku apvienības pagastos (izņemot Vecumnieku un Misas ciemus).

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (25)

 1. Iznāk, ka apvienošana nebija nemaz tik izdevīga, kā labie ļaudis apgalvoja? 👁️👁️

  44
 2. Man šķiet, ka tie septiņi apvienotie uzņēmumi lielākā daļa strādāja ar peļņu, bet re te milzu zaudējumi, Cāzers jau skaidro, ka tie radušies atlaišanas pabalstus maksājot un nākamajos gados būs tikai peļņa ar uzviju. Kur tā peļņa radīsies, ja atkal kredītos līdīs? Vai cels tarifus?

  28
 3. Te Bdz portālā dažas dienas atpakaļ bija Letas raksts,ka Cāzeram ir kriminālprocess par līdzekļu izsaimniekošanu Jelgavas novada KU…

  27
 4. Jā bija rakstīts, ka kriminālprocess sākts par “Jelgavas novada KU” pievienotās SIA “Ozolnieku KSDU” bijušā valdes locekļa Dzintara Cāzera iespējamām prettiesiskajām darbībām, izšķērdējot pašvaldības kapitālsabiedrības līdzekļus. Un šādu ar nevainojamu reputāciju personu apstiprināja Bauskas komunāluzņēmumā. Izcili!

  54
 5. Darbinieku skaits – 95, a administrācijas izmaksas – 382 590 eiro, varbūt nevajag tik daudz administrēt, bet darīt?

  44
 6. Šāds rezultāts jau ir likumsakarīgs , jo apvienošana jau tika veikta bez jebkāda ekonomiskā pamatojuma. Netika veiktas nedz izpētes, nedz aprēķini,ne prognozes- biznesa plāns. Turpmāk iedzīvotāji piedzīvos lielus tarifu kāpumus un ne to labāko apkalpošanu.
  Šobrīd apstiprinātā apsaimniekošanas maksa 0,60
  jau ir spilgts piemērs.

  32
 7. Valsts Kontrolei nekavējoties veikt detalizētu pārbaudi revīziju, Valsts Kontrolei nekavējoties noskaidrot materiāli atbildīgo amatpersonu rīcību ar publiskas personas finanšu līdzekļiem un mantu, Valsts Kontrolei nekavējoties noskaidrot vai amatpersonu rīcība tiesiska, pareiza, lietderīga un atbilst sabiedrības interesēm. Valsts Kontrolei revīzijas slēdzienu un secinājumus nosūtīt Latvijas Ģenerālprokuratūrai vainīgās amatpersonas nekavējoties saukt pie tiesību aktos noteiktās atbildības.

  21
 8. Nākamajās pašvaldību vēlēšanās cerams visi atcerēsies,ka nevajag balsot pat oķi un viņa bandu kā šo sū.. ievārītājāj8em

  34
 9. Galvenā grāmatvede no 11 sabiedrībām ar ierobežotu atbildību saņēmusi algu.

  17
 10. nu traki. cenas jau nekadas letas Bauska nav, komunalserviss labi pelna. kāpēc tādi zaudējumi kas vien zina, varbūt tiešām izsaimniekots.

  17
 11. Aptuveni tāds rezultāts arī bija gaidīts. Un kam nāksies maksāt lai segtu šos zaudējumus? Iedzīvotājiem Bauskas novadā, kamēr lielie priekšnieki lasa sev naudu lielai peļņai, kamēr vēl ir tādas iespējas. Varam gaidīt tarifu palielināšanos visam pēc kārtas. Variantu nav daudz. Vai uzņēmumus sadrupināt atpakaļ uz to, kā tie jau bija (kurš to gribēs, ņemot vērā to, ka nauda jau iztērēta apvienošanai?)… Vai uzņēmums noies pagrīdē, un nebūs risinājuma tam, kā iedzīvotāji maksās par īri, apkuri, un visam pārējam, nemaz nerunājot par to, ko darīt avārijas situācijās, un tas ir tikai optimistiski runājot – situācija var kļūt stipri nopietnāka un ietekmētu ļoti daudzus Bauskas novada iedzīvotājus. Tas nav tā, ka var izvēlēties citu pakalpojumu sniedzēju, kā to var ar internetu, elektrību, telefonu… Pakļaušanās šitam cirkam mums ir bez-izvēles situācija. Nejūtu, ka tas beigsies ar kaut ko pozitīvu. Laiks Bauskas novada iedzīvotājiem padarīt savu viedokli zināmu skaļākā veidā, šķiet.

  Iecavā jau ilgus gadus, katru gadu, ik pēc kāda laika (citreiz katru dienu kādas vairākas nedēļas pēc kārtas, citreiz reizi pa divām, trim nedēļām), daudzviet (citreiz – visā pilsētā) zūd ūdens padeve, mūžīgas problēmas ar spiedienu un knapi “siltu” karsto ūdeni, un problēmas nav tikai uz vienu dzīvokli vai pat vienu stāvvadu, un tas dzīvojot ļoti tuvu pie tās pašas katlu mājas. Mūžīgas problēmas. Nav kas risina, un ir bijuši pat tādi, kas atklātā tekstā “iesaka” iet mazgāt traukus un veļu mūsu pašu upē. Kur tā nauda aiziet, ja problēmas nevar ilgstoši atrisināt, daudzi vietējie jau padevušies, jo problēmas tik biežas, ka nejūt jēgu tam, lai par tām kaut kur sūdzētos. Cilvēki regulāri pērk DZERAMO ŪDENI 5l pudelēs, jo nav ticams, cik tas ūdens ir dzerams, ja katru otro, trešo dienu jāmaina krāna filtri, jo tie aizsērējas ar visādiem sūdiem.

  Kur tā nauda aiziet, ja rezultāti nekur nav redzami? Ir reizes, kad veļu mazgāt ir vesels loterijas moments, jo varbūt ūdens pēkšņi pazudīs un nāksies atstartēt veļas mašīnu, kad ūdens padeve atgriezīsies. Nedod dievs ja nepaveicas, krāsojot matus, jo ja nav ūdens, vari tikai lūgties ka mati neizkrīt. Nedod dievs, ja kaut kas notiek, pēkšņi vajag ūdeni un ūdens vienkārši NAV PIEEJAMS, ne auksts, ne karsts. Risks uz to nav augsts, bet saprotiet, ka tas nekad nav 0%. Un kas tad var būt atbildīgs? Tas, kas maksā rēķinus, un cerēja, ka varēs mazgāt veļu, krāsot matus, vai darīt jebko citu ar ūdeni? Vai ūdens piegādātājs, kas nespēj sakārtot padeves sistēmas?

  Zinu, ka specifiskas sūdzības no manas puses, bet jau reāli apnicis karot. Saprotu, ka cilvēku trūkst, bet tad uzņēmums nav darbspējīgs, ja ilgstoši nespēj nodrošināt pakalpojumus, kas cilvēkiem ir primāri svarīgi. Ne pirms ne pēc uzņēmumu apvienošanas nav nekas mainījies. Saprotu, ka ir reizes kad tiešām var notikt kaut kas ārkārtējs un negaidīts, bet šīs problēmas jau GADIEM ILGI pastāv, un netiek risinātas. Par ko es, atklāti sakot, maksāju? Par privilēģiju, ka dažreiz varu mazgāt traukus bez ūdens spiediena samazinājuma? Vai tomēr lai kāds lielais priekšnieks var sev kārtējo atvaļinājumu pavadīt ārzemēs, sildoties siltā saulē?

  Aicinu vispār arī citus Bauskas novada iedzīvotājus izteikt katru pretenziju, kurai netika rasts risinājums, jo domāju, ka tādu netrūkst.

  18
 12. Pietuvinātos, nekompetentos, kas tikai darba uzdevumus imitē, bet patiesībā nekā nedara, patriekt ratā, lai bezdarbniekos pārkvalificējas un tad dod reālu labumu ar pievienoto vērtību.

  14
 13. Bauskas novada Veestnesii Caazers pazino,ka turpmaak buus jaamaksaa iedziivotaajiem arii par uudens pateerina starpiibu,jo daudzdziivoklu maajaas,kur ir skaitiitaaji,rodas udens raadiijumu nesakritiiba ar to,ko iesniedz iedziivotaji un to,ko nolasa no kopeejaa skaitiitaaja. Atvinojos,bet kaada vekna peec iedziivotaajiem liek raadijumus iesniegt nedeelu pirms meenesa beigaam ,bet pasi nolasa radiijumus peedejaa menesa dienaa. Vai taadeel arii nerodas taas starpiibas…

  17
 14. Kas un kāpēc pieņēma Bauskā darbā Cēzaru no Jelgavas.Kāpēc?Var jau iedzīvotāji prasīt pārbaudes komunālservisā,Videss servisā arī gadus atpakaļ prasīja.Kas bija pretī-deputāti,lielākā daļa NA ieskaitot.Komunālserviss uz grunti nenoies.Pieliks iedzīvotājiem lielākas dzīvokļu uzturēšanas maksas un šeftēs tālāk.Ja vajadzēs novads ar naudu atbalstīs.Paši aicināja (neticu,ka konkursā vinnēja godīgi)tādu darbā,paši arī stutēs.Izputēsim mēs,kuri uzturam šos liekēžus.Zāle uz svētkiem nepļauta.Samaksāju no savas personīgās naudas 10 eiro trimmeristam.Tagad maksāšu rēķinu par apsaimniekošanu.

  13
 15. Prasās pēc otras krimināllietas. Arī Cāzera ievilcējiem un stutētājiem ļoti noderētu liecinieka vai apsūdzētā statuss.

  11
 16. Cik komunālservisā ir amata pratēju- metinātāju, santehniķu, mehanizatoru, diplomētu inženieru? Cik ir bez nozarei neatbilstošas izglītības? Kāda ir Cāzera izglītība un CV? Izskatās, ka vaina ir komunālservisa darbinieku nekompetencē, pieredzes trūkumā, bezatbildībā un strādnieku neesamībā. Ja pieņem, ka klaja izzagšana nenotiek. Locekļu algas tak nav izzagšana…

 17. Vai urbāņi atņēma komunālservisam naudu? Ir zināmas aizdomas, ka komunālserviss pats reāli darbus vispār neveic. Kāds varētu informēt cik un kādas ārpakalpojumu firmas komunālserviss izmanto. Piemēram, Bauskā zāli pļāva kaut kādi svešie. Varbūt pat radi , draugi vai korumpanti? Ar iespējamiem efektiem.

 18. Saprotu, ka vairāk kā 100 tūkstoši aiziet valdes algošanai vien, varbūt var atteikties no tik dārgas valdes?

 19. Vienoti iekšējie tehniskie standarti? Kas tas par zvēru? Latvijā ir spēkā būvnormatīvi un to obligātie standarti, kā arī virkne neobligāto, bet vēlamo standartu. Komunālserviss pusgadu nevar gaismekli kāpņutelpā nomainīt, bet murgo par standartu radīšanu. Gribas izgudrot izgudrotu velosipēdu un uz tā rēķina iekāst naudu no iedzīvotājiem? Vajag pieņemt darbā kvalificētus darbiniekus un tādi zinās kas ir EN, kas vairumā gadījumu balstās uz vācu DIN. Bauskas komunālserviss laikam grib apstrīdēt Eiropas inženierijas flagmani Vāciju un ieviest vietējos ( ne) standartus? Kāpēc? Kas ieviesīs? LVS? Kādus gadus atpakaļ firmai elektronisko standartu gada abonoments maksāja 2,5 tūkstošus. LVS mājaslapā ir piekļuves noteikumi. Sertificētiem speciālistiem arī ir demokrātiska piekļuve.

 20. Tikai muļķi var ievilkt muļķus. Pasakiet paldies okmanim,mačekam,romanovam,rijkurim. Nu un vēl nacionālajiem draugiem kā arī pētersonei

  10
Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.