Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

SIA «Dzīvokļu komunālā saimniecība» Iecavā pārvaldītajiem namiem atšķirīga apsaimniekošanas maksa; kālab tā, skaidro uzņēmums

Pašvaldības uzņēmuma SIA «Dzīvokļu komunālā saimniecība» apsaimniekoto namu iedzīvotāji Iecavā ir neizpratnē par piemēroto izcenojumu vienam kvadrātmetram. Iecavnieks Leonīds vērsās «Bauskas Dzīvē», lūdzot noskaidrot, kā vietvaras komersants nosaka viena kvadrātmetra izcenojumu, kāpēc katrai mājai tas ir atšķirīgs.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Obligāti veicamais pārvaldīšanā

Uzņēmumā paskaidroja – Dzīvojamo māju pārvaldīšanas likumā noteikts, ka pārvaldīšanas darbības ietver obligāti veicamās un citas pārvaldīšanas darbības, kuras pēc savstarpējas vienošanās uzdod veikt dzīvokļu īpašnieku kopība. Obligāti veicamās pārvaldīšanas darbības ir: dzīvojamās mājas uzturēšana (fiziska saglabāšana) atbilstoši normatīvo aktu prasībām, kas ietver mājas sanitāro apkopi, siltumenerģijas, elektroenerģijas, ūdensapgādes un kanalizācijas pakalpojumu nodrošināšanu, komunikāciju apsekošanu un tehnisko apkopi un citus pakalpojumus atbilstoši likumdošanai, pārvaldīšanas darba plānošana, organizēšana un pārraudzība – plāna un attiecīgā gada budžeta sagatavošana, finanšu uzskaites organizēšana u. tml., dzīvojamās mājas lietas vešana, līguma par piesaistītā zemesgabala lietošanu slēgšana ar zemesgabala īpašnieku, informācijas sniegšana valsts un pašvaldību institūcijām. Citas pārvaldīšanas darbības ir saistītas ar dzīvojamā nama pārvaldīšanu un tiek veiktas atbilstoši dzīvokļu īpašnieku kopības gribai un maksātspējai.

Faktori, kas nosaka apsaimniekošanas maksu

Kā norādīja pašvaldības uzņēmumā, no iepriekš minētajām pamata (obligāti veicamajām) pārvaldīšanas pozīcijām tiek veidota apsaimniekošanas maksa, kas atsevišķi norādīta katrā rēķinā kā apsaimniekošanas maksa, kura katrai mājai ir atšķirīga. Tā galvenokārt ir atkarīga no ēkai piesaistītā uzkopjamā zemesgabala apmēra, sanitārās uzkopšanas un inženiertehniskās apkalpošanas izmaksām, avārijas darbu veikšanas, ekspluatācijas izdevumu izmaksām un ieguldījumiem nākamajā periodā plānotajiem remontdarbiem. Līdz katra gada 15. oktobrim pārvaldnieks paziņo dzīvokļu īpašniekiem vai dzīvokļu īpašnieku pilnvarotajai personai plānotās maksas apmēru nākamajam gadam, minot laiku un vietu, kur dzīvokļa īpašnieks var iepazīties ar tāmes kopsavilkumu, ar ko arī tiek noteikta apsaimniekošanas maksa konkrētai mājai nākamajam gadam.

Akceptē vai noraida dzīvokļu īpašnieki kopsapulcē

Ne vēlāk kā sešu nedēļu laikā pēc paziņojuma saņemšanas dzīvokļu īpašnieki kopsapulcē pieņem lēmumu par dzīvojamajai mājai aprēķinātās pārvaldīšanas un apsaimniekošanas maksas apstiprināšanu nākamajam kalendāra gadam, kā arī par ēkai nepieciešamo remontdarbu plāna apstiprināšanu nākamajiem periodiem.Ja dzīvokļu īpašnieki minētajā termiņā nav sasaukuši kopsapulci un nolēmuši apstiprināt dzīvojamajai mājai aprēķināto pārvaldīšanas un apsaimniekošanas maksu nākamajam kalendāra gadam, nama pārvaldnieka aprēķinātā maksa nākamajam kalendāra gadam stājas spēkā 1. janvārī. Dzīvokļu īpašniekiem kopsapulcē ir iespēja arī noraidīt pārvaldnieka piedāvāto pārvaldīšanas un apsaimniekošanas maksu, bet tādā gadījumā vienlaikus izlemjams jautājums par attiecīgās maksas noteikšanu visu noteikumos noteikto pakalpojumu nodrošināšanai vai jautājums par dzīvojamās mājas pārvaldīšanas tiesību pārņemšanu.Ja klients vēlas saņemt informāciju par konkrētu māju, ko pārvalda SIA «Dzīvokļu komunālā saimniecība» (DzKS), uzņēmums lūdz sazināties ar mājas pārvaldnieku, proti, DzKS, – Jānis Skuja, DzKS ēku un apsaimniekojamo teritoriju pārzinis, e-pasts: janis.skuja@iecavasdzks.lv, tālrunis 22330816.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.