Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

SIA “Eco Baltia vide” plāno kāpināt jaudu un pārcelties uz citu vietu Bauskā

Bauskas novada dome lēmusi atļaut SIA „Eco Baltia Vide” savu darbību pārcelt uz jaunu atkritumu šķirošanas, uzglabāšanas, sagatavošanas pārstrādes vietu Bauskā, Bērzkalnu ielā 77, portālu informēja pašvaldībā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Līdz šim minētā uzņēmuma atkritumu šķirošanas filiāle Bauskā atradās Īslīces ielā 5a. SIA “Eco Baltia Vide” pārstāve Alise Zvaigzne norādīja, ka jaunajā adresē plānots nodrošināt lielākas dalīti vāktu atkritumu pieņemšanas, apsaimniekošanas un apstrādes jaudas, atbilstoši Valsts vides dienesta (VVD) piešķirtajai B atļaujai piesārņojošo darbību veikšanai.

Viņa atgādina, ka SIA “Eco Baltia vide” atkritumu šķirošanas filiāle Bauskā tika atklāta 2020.gada maijā Īslīces ielā 5a ar mērķi veicināt atkritumu šķirošanu Zemgales reģionā un nodrošināt iedzīvotāju sašķiroto atkritumu pieņemšanu no reģiona atkritumu apsaimniekošanas operatoriem un juridiskām personām. Filiālē ikdienā tiek nogādāti tādi dalīti vāktu atkritumu veidi kā plastmasas, papīra, metāla iepakojums, stikla tara, elektrotehnika, lauku saimniecībās radītais iepakojums, piemēram, big bag maisi, dažāda veida plēve un cita veida materiāli.

A. Zvaigzne norādīja, ka kopš filiāles darbības sākuma pieņemtais šķiroto atkritumu apjoms palielinājies no vidēji 25 tonnām mēnesī 2020.gadā līdz vidēji 300 tonnām mēnesī šobrīd. Efektivizējot šķirošanas procesus un izvērtējot potenciālo dalīti vākto atkritumu plūsmu nākotnē, uzņēmums lēmis līdzšinējo filiāles vietu pārcelt uz jaunu – Bērzkalnu ielā 77, Bauskā, ko 26.maijā apstiprināja arī Bauskas novada dome. Filiāles darbības pārcelšana uz jauno adresi paredzēta laika posmā no šī gada septembra līdz decembrim.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

SIA “Eco Baltia vide” Zemgales filiāles vadītājs Nauris Bertmanis skaidro, ka atkritumu šķirošana gadu no gada kļūst nozīmīgāka.

“Pēdējos gados dabas resursu nodokļa likmes un poligonu tarifu izmaiņu ietekmē palielinājušās izmaksas par nešķiroto atkritumu apsaimniekošanu. Izmaiņas gaidāmas arī turpmākajos gados, kam par pamatu ir Eiropas Savienības virzītie mērķi poligonos noglabājamā atkritumu apjoma samazināšanai un atkritumu pārstrādes veicināšanai. Redzam, ka cilvēki ir gatavi aktīvāk iesaistīties atkritumu šķirošanā, jo tas ir veids, kā saglabāt vidi tīrāku un samazināt izmaksas par atkritumu apsaimniekošanu.

Augošo tendenci atkritumus šķirot pierāda arī strauji augošais dalīti vākto atkritumu apjoms, kas nonāk pie mums filiālē. Tāpēc liela vērtība ir veiksmīgai sadarbībai ar pašvaldību, tostarp tās atbalsts ne tikai atkritumu šķirošanas sistēmas attīstībā, bet arī nodarbinātības veicināšanā reģionā,” teic N. Bertmanis.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Šobrīd uzņēmuma Zemgales filiālē tiek nodarbināti 19 cilvēki. Taču jau tuvākajā nākotnē, apsaimniekoto atkritumu apjomam palielinoties, darbinieku skaits varētu tikt palielināts līdz pat 30 personām.

A. Zvaigzne skaidro, ka jaunajā atkritumu šķirošanas filiāles atrašanās vietā tiks īstenotas tādas darbības kā dalīti vākta plastmasas, metāla, papīra iepakojuma, lauksaimniecībā radītā polimēra iepakojuma un citu atsevišķi savāktu atkritumu šķirošana, stikla un koka iepakojuma, kā arī stikla atkritumu īslaicīga uzglabāšana līdz tālākai transportēšanai, nolietoto elektrisko un elektronisko iekārtu, kā arī cita veida šķiroto atkritumu apsaimniekošana normatīvajos aktos noteiktā kārtībā.

Plānots, ka nākotnē jaunajā filiāles atrašanās vietā pieņemto šķiroto atkritumu apjoms atbilstoši VVD piešķirtajai B atļaujai piesārņojošo darbību veikšanai varētu sasniegt aptuveni no 4 790 tonnām gadā līdz 10 000 tonnām gadā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (3)

  1. I nu pareizi, ka aizvācas. Nav ko smirdināties daudzdzīvokļu namu teritorijā, īstā vieta pie metāllūžņiem un Bauskas alus!

    3
    1
  2. Lidlauku iela -joprojām stāv tukša. Kur investori?????? Kur darba vietas? EKO BALTIA lai būvējās tur,citādi pieķēza vienu vietu tagad iedos vēl kādu placi piešmucēt…. Draudzīgais novads – veikliem uzņēmējiem nevis iedzivotājiem.

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.