Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

SIA “Īslīces ūdens” klientiem būtiski pieaugs maksa par ūdeni un kanalizāciju

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija (SPRK) 24. augustā ir saņēmusi un izvērtē SIA “Īslīces ūdens” ūdenssaimniecības pakalpojumu tarifu projektu. Jaunais tarifs varētu stāties spēkā šī gada 1. novembrī, portālu informēja SPRK pārstāve Ieva Lazdiņa.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Plānots, ka ūdensapgādes pakalpojumu tarifs pieaugs par 72, 5 % un sasniegs 1,57 eiro (iepriekš 0,91 eiro) par kubikmetru, bet kanalizācijas pakalpojumu tarifs augs par 67,8 % un būs 2,35 eiro (iepriekš 1,40 eiro) par kubikmetru, neskaitot PVN. Tarifus plānots piemērot Bauskas pilsētas Mūsas upes kreisā krasta teritorijā, kā arī Īslīces pagastā.

Tarifi palielināti saistībā ar būtisko elektroenerģijas cenu pieaugumu.

SPRK aicina lietotājus iepazīties ar tarifu projekta kopsavilkumu un sniegt konstruktīvus priekšlikumus un ieteikumus SPRK (sprk@sprk.gov.lv, 67097200) vai SIA “Īslīces ūdens” (uzņēmuma telpās “Rītausmas,” Īslīces pagasts, Bauskas novads, darba laikā, iepriekš zvanot pa tel. 639 25158 vai rakstīt uz e-pastu: islicesudens@inbox.lv). Ar tarifu projekta kopsavilkumu iespējams iepazīties SPRK tīmekļvietnē.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Iedzīvotāju priekšlikumi vai komentāri saistībā ar jaunajiem tarifu projektiem (gan SIA “Bauskas ūdens” un SIA “Īslīces ūdens”) līdz 8. septembrim nav saņemti, apliecināja SPRK pārstāve I. Lazdiņa.

“Energoresursu cenām patlaban ir būtisks īpatsvars ūdenssaimniecības pakalpojumu izmaksās – vidēji 29%. Laikā, kad energoresursu cenas biržās dinamiski mainās un ilgākam periodam ir tikai aptuveni aplēšamas, pie esošā regulējuma, var tikt apdraudēta centralizēto ūdensapgādes un kanalizācijas pakalpojumu nepārtraukta un kvalitatīva nodrošināšana. Proti, ja elektroenerģijas cena pieaugusi straujāk nekā ieplānota spēkā esošajā ūdenssaimniecības pakalpojumu tarifā, tiek ietekmēta pakalpojumu sniedzēju maksātspēja, kā rezultātā var nākties strādāt ar zaudējumiem, jo saskaņā ar esošo mehānismu līdz jaunu tarifu spēkā stāšanās brīdim netiek segtas faktiski radušās izmaksas,” stāsta SPRK priekšsēdētāja Alda Ozola.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

A.Ozola arī norāda, ka jau šobrīd redzama tendence, ka SPRK jaunus ūdenssaimniecības pakalpojumu tarifu projektus iesniedz arī tie komersanti, kuriem tarifi tika pārskatīti un apstiprināti pēdējā pusgada laikā.

SPRK izstrādājusi ūdenssaimniecības pakalpojumu tarifu aprēķināšanas metodikas grozījumus, kas paredz ieviest mehānismu, lai šajos apstākļos sabalansētu kā komersantu, tā arī pakalpojumu lietotāju intereses – ļautu komersantiem atgūt ekonomiski pamatotas izmaksas, ja starp tarifu vērtēšanas periodiem energoresursu (elektroenerģijas, siltumenerģijas, kurināmā, gāzes) cenas bijušas augstākas nekā bija ieplānots spēkā esošo tarifu projekta aprēķinā, kā arī kompensētu lietotājiem pārmaksāto, ja energoresursu cenas ir bijušas zemākas nekā bija ieplānots tarifu projekta aprēķinā.

Papildus, lai pēc iespējas ātrāk un ar mazāku administratīvo slodzi pielāgotos straujajām elektroenerģijas cenu izmaiņām, publiskās konsultācijas laikā ar iesaistītajām pusēm kopīgi tiek vērtēta iespēja ļaut ūdenssaimniecības komersantiem pašiem noteikt ūdenssaimniecības pakalpojumu tarifus. Līdzīgi tas šobrīd ir atļauts siltumapgādes nozarē, kur SPRK paātrinātā kārtībā vērtē komersantu pašu noteikto tarifu aprēķinu pareizību.

Plašāks skaidrojums “Par ko maksā ūdenssaimniecības pakalpojumu lietotāji?”:

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (8)

 1. Vai ir arī plāns, kā palielināt pieslēgumu skaitu centralizētajai kanalizācijai? Tiešām vienīgā izeja ir visas izmaksas uzkraut tiem, kas atbildīgi pieslēgušies, bet pārējie miera vējos piekakā upes, grāvjus un strautus? Un neviens to ne uzrauga, ne arī tas kādu satrauc. Vai tā ir atbildīga un kompetenta pārvaldība? Zinot to, kas notiek reālajā dzīvē, visi šie skaidrojumi, zīmējumi ir kaķim zem astes. Kāpēc rēķinu var atsītīt uz e-pastu, bet informāciju, ka līdz 8.09. tiek gaidīti priekšlikumi par tarifu paaugstināšanu, nav iespējams atsūtīt?

 2. Tieši tā-rēķinus kādā citā pagastā atsūta,bet par izmaiņām pakalpojuma cenrādī gan neviens personīgi nesūta.

 3. -> vietējais

  Pašvaldības iestādei tu gribi cenas korelāciju ar kvalitāti? Cik ilgi jau delīrijs jums ir?

  1
  2
 4. ūdens cenas tšpat kā visu citas cenas jāskrūvē debesīs,vot cik tālu nonākuši,tur tajā udens saimniecībā ar nesēž gadijumā kāds trekns surķis kam putru vajaga tonnām lai izdzīvotu???

  2
  2
 5. Vai no ta kantora nav palicis tikai nosaukums…gramatvede, kasiere un neviena stradajosa…kad beigsies ta islices udens piesauksana.

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.