Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

SIA «Rovlan Group» veiks Vecumnieku Jaunā ezera glābšanas būvdarbus

Noslēgts līgums par Vecumnieku Jaunā ezera glābšanas būvdarbiem, liecina Elektronisko iepirkumu sistēmas vietnē publicētie dokumenti.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Bauskas novada pašvaldība noslēgusi līgumu ar SIA “Rovlan Group” par summu 82 628 eiro bez PVN, darbu veikšanas termiņš noteikts divi mēneši.

Pieteikumus trešajam iepirkumam bija iesnieguši četri pretendenti. Visdārgākais bija SIA “RERE Vide” piedāvājums, kas piedāvāja darbus veikt par 169 001 eiro, savukārt SIA “Rovlan Group” izteiktais piedāvājums bija ar viszemāko cenu.

Vecumnieku Jaunais ezers saņem ūdeni pa cauruli no Vecā ezera. Abi ezeri ir mākslīgi izveidoti vēl padomju laikā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kā jau «Bauskas Dzīve» vairākkārt rakstījusi, šīs sezonas sākumā, sākot Vecumnieku Jaunā ezera ūdens līmeņa paaugstināšanu, tika atvērtas Vecumnieku Vecā ezera slūžas. Atverot slūžas, no Vecā ezera uz Jauno ezeru pa savienojošo cauruli tika padots ūdens, lai dažu dienu laikā varētu piepildīt Jauno ezeru ar ūdeni pietiekamā līmenī. Neilgi pēc slūžu atvēršanas tika konstatēts cauruļvadu bojājums, apkārtējo teritoriju un privātīpašumu applūšana. Vecā ezera slūžas tika nekavējoties aizvērtas. Tā kā ūdens no Vecā ezera vairs netika saņemts, Jaunais ezers sāka izžūt un patlaban jau pa tā dibenu var pastaigāties.

Attēlos – Jaunais ezers Vecumniekos, foto no “Bauskas Dzīves” arhīva.

Kopš sezonas sākuma šis jau bija trešais iepirkums remontdarbu veikšanai, abi iepriekšējie beigušies neveiksmīgi.

Jaunajam ezeram ir būtiska loma ne tikai Vecumnieku ciema dabas daudzveidības un ainavas saglabāšanā, bet arī kā nozīmīgai rekreācijas teritorijai. Izveidotā infrastruktūra īpaši nozīmīga ir Vecumnieku ciema iedzīvotājiem, pauda Bauskas pašvaldībā.

SIA “Rovlan Group” ir Rīgā 2021.gada 8.janvārī reģistrēta, liecina “firmas.lv” publicētie dati. Uzņēmuma apgrozījums 2021.gadā (kopš reģistrācijas) bija 0,67 miljoni eiro, peļņa 110 000 eiro.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (9)

 1. kurā ieskrietuvē “izglītību” apguvuši arī BDz žurnālisti, kuri joprojām uzskata, ka ezers ir mākslīgi izrokams, dīķis, dīķis ir izrokams, to gan vajadzētu pat ar “turības” zināšanu bagāžu apjēgt….

  7
  3
 2. Citi nemākot rakstīt, citi – lasīt. Kur tad tur ir rakstīts, ka tas ezers ir izrakts? Neatrodu, es lasu, ka mākslīgi izveidots. Un uzpludināšana jau arī ir pie izveides, ne? Varbūt nesaprotu īsti tos smalkumus, bet uzskatu, ka baušķenieku kārtējā kasīšanās

 3. ja jau mīli lasīt, tad vajadzētu arī painteresēties nopietnākos avotos, ko īsti sauc par ezeru, kaut Konversācijas vārdnīcā, vai tai pašā LPE izlasīt- kāda ūdenskrātuve dēvējama par ezeru, jo citādi sanāk kā mazajam Jānītim, kurš pirmoreiz paņemts lielajiem līdzi uz pirts vīriešu nodaļu….

  2
  2
 4. Tas ir labi, bet vispirms vajadzētu iztīrīt šo ūdenstilpni no drazām, ko CITU pagastu iedzīvotāji ir sametuši, kā arī izrakt duļķes un atjaunot kaut vienu dziļāku vietu, kur ziemā karpas (ja kāds vēl riskēs tās ielaist CITU pagastu brakonjēriem par prieku!) varēs pārziemot, jo 1-1,5 metru seklumā neviena karpa nevar nepārziemot… Par citiem pagastiem – tāpēc ka Vecumniekos neko sliktu neviens nedara!

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.