Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

SIA “Vizii Urban” nodrošinās arī nobirušo lapu savākšanu Bauskā

Valsts svētku nedēļā 14. un 15. novembrī lapas tika vāktas Karpa dārzā Bauskā. Foto: www.bauskasdzive.lv

Daudzviet Latvijas pašvaldībās jau oktobra sākumā tika uzsākta koku un krūmu lapu vākšana un izvešana, bet Bauskā tā nenotika.  Pilsētvides uzturētāja SIA “Vizi Urban” pārstāvis Valdis Purvinskis paskaidroja, ka lapu grābšana un savākšana no zaļās zonas nebija iekļauta līgumā, kas noslēgts ar Bauskas novada pašvaldību par Bauskas pilsētas teritorijas apsaimniekošanu un uzturēšanu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Bauskas novada domes sabiedrisko attiecību nodaļā informēja, ka oktobra beigās tika veikta tirgus izpēte izdevīgākā pakalpojuma sniedzēja noteikšanai. Uzaicinājums iesniegt piedāvājumu 20. oktobrī tika nosūtīts SIA “Bauskas novada komunālserviss”, SIA “Vizii Urban”, SIA “Enrina” un SIA “Eco Baltia vide”. Piedāvājumu atsūtīja tikai SIA “Vizii Urban”, ar ko arī tika nolemts slēgt līgumu.

Šonedēļ salā tiek vāktas lapas Bauskas pilskalnā. Foto: Ivars Bogdanovs

Bauskas novada domē skaidroja, ka līguma ietvaros paredzēta vienreizēja lapu savākšana un izvešana pēc lapu nokrišanas. Bauskas pilsētas nodaļas vadītāja Dace Šķiliņa atklāja, ka ar SIA “Vizii Urban” norēķināšanās būs par savākto lapu kvadrātmetriem. Cena par lapu savākšanu noteikta 0,043 EUR/m2, neskaitot pievienotās vērtības nodokli. Kopjamā platība vēl var mainīties, bet šobrīd plānotā ir 113 473 kvadrātmetri. Lapas pēc savākšanas tiek nodotas “Bauskas novada komunālservisam”, kas tālāk nodrošina to aizvešanu uz atkritumu izgāztuvi.

“Šobrīd vēl nav zināms, cik izmaksās lapu savākšana un izvešana. Tas būs zināms, kad lapas tiks savāktas. Protams, vieglāk ir savākt lapas, kad tās ir tikko nobirušas, taču par katru savākšanas reizi ir jāmaksā, tās ir darbaspēka, patērētā laika un degvielas izmaksas,” tā D. Šķiliņa.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
Foto: Ivars Bogdanovs

Vienlaikus D. Šķiliņa atzīmēja, ka lapas pilsētā vāc arī Bauskas pilsētas nodaļas darbinieki, darbos iesaistot arī pagaidu sabiedriskajos darbos nodarbinātos cilvēkus.

Uzņēmumā SIA “Vizii Urban” precizēja, ka pagājušajā nedēļā tika veikta lapu savākšana no Saules dārza, Karpa dārza un Salātu ielas, bet šonedēļ tās tiks izvestas no Dārza ielas rajona. Šie darbi ir uzsākti arī Bauskas pilskalna teritorijā. Šonedēļ arī tiek veikta apstādījumu ieziemošana.

Foto: Ivars Bogdanovs

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (25)

 1. Uzvarēja ar mistisku cenu. Beigās,kad sāks darīt visus darbus,ko iepriekš veica VS, tās izmaksas stipri pārsniegs VS piedāvājumu!

  39
  2
 2. VS cenas tā jau bija saceltas kosmosā. Bruğēšanas darbi vieni no dārgākajiem Zemgalē, toties kvalitāte zem katras kritikas.

  18
  9
 3. Cik noprotams ”Urbānistiem”, kad jāsāk strādāt nekas nav iekļauts līgumā.Pasakiet KAS ir iekļauts šā čigānkantora līgumā?!Un ko pēc mistiskā līguma noslēgšanas šie vispār Bauskā ir darījuši?Kāds redzējis kaut vienu Vīziju?

  31
 4. Nejau firma izdomā kādi darbi būs un kādi nebūs līgumā. Ko pasūtītājs pasūta, to izpildītājs dara. Te kārtējo reizi mūsu domes tūgadiņi ir nolaiduši luni! Piemirsa ka lapas birs, piemirsa ka sniegs kritīs..gaidam nākamo feilu!

  35
 5. Kas domei tāmi iepirkumam taisīja?
  Pats vizzi urban,lai nekas nebūtu jādara?Tagad varēs 30 cm sniega kārtā lapas meklēt..

  17
  1
 6. Bija rakstīts, ka urbāns darbam paredzēja sešus sētniekus, bet Vides serviss 15 sētniekus. Re te malā ir baneris, ka Vizii Urban laipni aicina savā komandā darbiniekus, tātad saprata, ka nepietiks. Taču šiem jau droši vien algu sarēķinās par tiem papildus darbiem un papildus līgumiem. Tā kā beigu galā jau tas pats kas Vides servisam sanāktu summari.

  24
 7. Es redzu ikdienā tikai vienu sētnieku, tādu makten miesās brangu vīrieti, kurš pārvietojas rokā turot slotu un grābekli, bet strādājam neesmu viņu redzējis nekad, kad iet pa ielu arī visu laiku ir ieurbies savā telefonā, ka priekšā miskasti neredz. Tādi nu kadri.

  18
 8. Piedāvā darbu autovadītājiem un teritoriju uzkopšanas darbinieks/-ce Bauskā
  Stundas likme: 4,50 Eur pirms nodokļu nomaksas Pretendentiem/-ēm pieteikties līdz 2023. gada 1. decembrim

  Vakance
  Mēs Tev uzticēsim
  Ietvju, parku uzkopšanu
  Atkritumu tvertņu iztukšošana

 9. “speciālisti” novada domē, kurus mēs algojam ar savos nodokļos ieturēto. “Speciālisti”, par kuru varēšanām jau slēdzienu devusi VK (Valsts kontrole), ka vietējie novada domes speciālisti nav spējīgi izvērtēt iepirkuma procedūru un slēgt kvalitatīvus līgumus, neradot vēlāk zaudējumus novada budžetam. Vai, šeit nekavējoties nebūtu jāizvērtē visu attiecīgo novada departamentu speciālistu rīcība, slēdzot līgumu ar Vzii Urban, līgumu, kurā nav paredzēta vesela virkne darbu, svarīgu, iedzīvotājiem vajadzīgu darbu veikšana un ne jau par santīmiem. Šeit runa iet par desmitiem, iespējams, simtiem tūkstošu darbu, ko nāksies apmaksāt papildus jau noslēgtajam līgumam ar firmu. Bet varbūt, tāds arī bija līgumslēdzēju mērķis, kā it visos jau noslēgtos līgumos- papildu samaksa par “neparedzētiem” (speciāli) darbiem un kārtējais “paredzēto darbu” sadārdzinājums, lai visām līgumslēdzēju pusēm būtu labi, lai budžeta naudiņa “ripotu”, tas, ko nevarēja panākt slēdzot līgumu ar “Vides serviss”, kur uzņēmums neslēpjot bija iekļāvis visas izmaksas.

  30
 10. Tie līguma 300tukstosi beigās būs 500 tūkstoši . Un kā to paskaidros līguma slēdzēji ?

  26
 11. No šīs firmas nav nekādas jēgas – Bauska netīra, visur lapas līp pie kājām, sētniekus vispār neredz! Kāpēc vienmēr jāmeklē lētākais darba spēks, tas ne vienmēr ir tas labākais!!!

  29
 12. Pilsētā runā,ka vizii lietas novada lielpilsētā sakārtojis viens veikls darbonis ar tādu pašu vārdu,kā vadoņiem.Zinājis,kam un kā pieslīdēt..

  15
 13. Mjāā! – Tas nav vietējais Vides serviss, kas par sarunāšanu un bieži vien par pliku velti slaucija baušķeniekiem, pakaļas un lika ielāpus pašvaldības neizdarībām.. Tie laiki, pateicoties nenovīdīgajiem tautiešiem un nežēlīgai tirgus ekonomika, beigušies. Tagad par katru pirkstiņa pakustināšanu visi maksāsim un daudz.

  18
  4
 14. Lapas uz Getliņiem? Kāpēc ne uz Iecavas biogāzi? Lapas ir biomasa. Tikai iepriekš pudeles un plastnasas jānolasa no teritorijas. Lapas ziemā vāks? Sniegu un ledu tīrīs pavasara saulīte? Vai ne, “speciālisti un ekonomisti” ? Viennozīmīgi ir skaidrs, ka urbāņi Bauskas ” speciālistu” veidolā ir atraduši ” slaucamu govi”, bet patiesibā viņi ņirgājas par visiem Bauskas iedzīvotājiem.

  16
  1
 15. Kāpēc Bauskas iedzīvotāju nodokļu miljoni ir jāatdod urbāņiem, kaut kādiem nezināmiem “nabagiem” miljonāriem? Kāpēc miljonus nevarēja maksāt VS, tas ir, Bauskas novada budžetam un Bauskas cilvēkiem? Jā, VS nebija eņģeļi, bet priekšnieks viņiem bija saprātīgs un Čačs no rītiem viņiem pastāstīja redzēto Bauskā. Vajadzēja tikai VS nedaudz tonizēt un viss būtu labi.

  12
  1
 16. Priekš kam tērēt laiku , taisīt konkursus un visādus lapu iznaksu rēķinus, ja vienkārši vajadzēja saglabāt veco VS un salīgt ar VS, principā pašiem ar sevi, ka Bauska nebūs Latvijas miskaste?

  16
  1
 17. Tie urbaņi visu dara pilsētu uzkopj,sniegu tīrīs, lapas savāks, vēl atliek dzemdības pieņemt pilnai laimei?

  6
  2
 18. Uz Mēmeles tilta kāpnēm ir sabirušas lapas,kuras nav notiritas taču uz tām.ir sabērts sāls

 19. Pieprasām Bauskas Domei publicēt papildu izmaksas, kas samaksātās Vizii Urban uz doto brīdi!!! Tautai jāzin savi varoņi!

 20. kā te komentārā saka kāds no iedzīvotājiem, vien šāda “politika’ vairs pašvaldībā un visā valstī nav “modē”, jo ko tu paņemsi no sev piederoša uzņēmuma, vienīgi galvassāpes tā vadīšanā. Pavisam cita lieta ir slēgt līgumu ar privātu firmu un savstarpēji sadalīt budžeta līdzekļus, kā par šādām pašvaldības un firmu darbībām publiski minējis LTRK vadītājs. Arī vietējie speciālisti, iespējams, šādu pašvaldībām neizdevīgu līgumu slēgšanā, varbūt, nav pie vainas, jo tāds viņiem varētu būt novada vadības uzdevums- līgumu sagatavošana un slēgšana ar konkrētu firmu, kura būtu labvēlīga “kopīgai naudas apgūšanai” ar novada domi.

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.