Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Skates “Gada labākā būve” žūrija viesojas Bauskas novadā; uzteic Mēmeles ielu un “Balticovo” ražotni

Skates «Gada labākā būve Latvijā 2021» žūrija 20. maijā apmeklēja būves Zemgalē, novērtējot arī Mēmeles ielas rekonstrukciju Bauskā un a/s «Balticovo» jauno ražotni Iecavas pagastā, vēsta Latvijas Būvnieku asociācija (LBA).

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Žūrijas vadītājs Normunds Grinbergs, LBA valdes priekšsēdētājs, apkopojot ekspertu iespaidus, uzteic abus mūsu novada objektus.

«Mēmeles iela Bauskā ilgus gadus bija nesakārtota un nepalīdzēja pilsētas satiksmē. Tagad te nostiprināti krasti, ierīkota ērta brauktuve, autostāvvietas un pastaigu taka. No pilsētas puses paveras skaists skats, un tālāk iela ar rotācijas apli pieslēdzas autoceļam uz pagastiem. Žūrija pārliecinājās, ka atjaunotā iela ir iecienīta pastaigu vieta un līdz ar atjaunošanu satiksme padarīta ērtāka un drošāka,» vērtē N. Grinbergs.

Olu produktu lielražotājas «Balticovo» galvenajā bāzē Iecavas pagastā pērn uzbūvēta moderna ražotne ar olu šķirošanas, pakošanas un pārstrādes cehiem. «Tā ir ļoti mūsdienīga, pārdomāta ražotne,» iespaidus atklāj žūrijas vadītājs, «jaunajā kompleksā šķiro un pārstrādā olas, ko vistas izdējušas citās ēkās. Galvenokārt te top olu produkcija lieliem ēdināšanas un pārtikas ražošanas uzņēmumiem. Ļoti iespaidīgas noliktavas un cehi, ko varēja apskatīt pa logiem no tehniskā gaiteņa, jo te ir ļoti stingri higiēnas un pārtikas drošības noteikumi. Uzkāpām uz jumta, kur ir tehniskās iekārtas. Ļoti iespaidīga ražošanas būve.»

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Žūrija piektdien apmeklēja arī Sv. Jēkaba katedrāli un māju Jēzusbaznīcas ielā Rīgā, Uzvaras parka bērnu pilsētiņu un «Latvijas Valsts mežu» klientu centru Jelgavā, Lielvircavas kungu namu Zemgalē.

Turpmākajās divās nedēļās žūrija novērtēs visas apskatītās būves un lems, kuras izvirzīt finālam. Finālā būves prezentē būvētājs un pasūtītājs, stāstot par tapšanas gaitu, uzsverot kritērijus un pamatojot, kādēļ objekts pretendē balvai «Gada labākā būve Latvijā 2021», kā arī atbild uz žūrijas un citu klausītāju jautājumiem.

LBA sadarbībā ar 22 profesionālajām biedrībām un nozares institūcijām rīkotā skate «Gada labākā būve Latvijā» šogad notiek 24. reizi. Žūrija vērtē vairāk nekā 60 pērn ekspluatācijā nodotās būves, infrastruktūras un ainavu objektus.

Foto: Publicitātes

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.