Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Iedzīvotāja: Smird neciešami! Vai Iecavas centrālajai ēkai jākalpo par “bomžu” un dzērāju pulcēšanās vietu?

Urīna smaka, alkoholiķu pulcēšanās, uzbāzība garāmgājējiem kļuvusi traucējoša iecavniekiem, kuri iegriežas vienā no pilsētas centrālajām ēkām līdzās autoostai.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Pie ieejas veikalā “Maxima” arvien sliktāk sāk smakot ieejas telpa. Tā jau agrāk smirdēja labierīcību dēļ, kas tur atrodas, bet tagad uzgaidāmajā telpā visbiežāk uzturas Iecavas alkoholiķu sabiedrības pārstāvji. Vairāki vīrieši tur regulāri sēž ar sačurātām un pēc alkohola smakojošām drēbēm, aizpampušām un nodzertām sejām. Viņi tur uzturas katru dienu. Situāciju redz visi caurbraucēji, kuri iegriežas un liela daļa iecavnieki, kuri nāk iepirkties,” stāsta iecavniece Inese.

Viņa ir dzirdējusi, ka šīs personas iegādājas pusaudžiem neatļautās preces, piemēram, alkoholu vai cigaretes, par pakalpojumu iekasējot maksu. Iegūto naudu viņi izmanto grādīgo dzērienu iegādei.

“Vai tiešām Iecavas centrālā ēka, kurai katru dienu iziet cauri liela daļas Iecavas sabiedrība, būtu jāpārvēršas par nodzērušos cilvēku pulcēšanās vietu, kas nenormāli smird?! Uz šo veikalu iet arī mazi bērni, skolēni un jaunās māmiņas ar bērnu ratiņiem. Kāds priekštats par Iecavu rodas jaunajiem cilvēkiem un arī caurbraucējiem, kuri piestāj, lai iepirktos? Kādu slavu Iecavai šī veikala priekštelpa nes – bomžu un dzērāja slavu?

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kurš ir atbildīgs par šo telpu? Kur skatās Bauskas novada pašvaldības policija, ka kaut kas tāds tiek pieļauts? Izskatās, ka aiz “Maximas” veikala ārdurvīm var notikt jebkas, bet tirgotavas iekšpusē omulīgi iekārtojies apsargs, kurš šķietami neredz ārpusē notiekošo,” savu sašutumu neslēpj iecavniece.

Bauskas novada domē paskaidroja, ka pašvaldības policijas Iecavas nodaļas darbinieki vairākas reizes dienā apseko Iecavas autoostas teritoriju, tostarp uzgaidāmo telpu pie veikala “Maxima” Rīgas ielā 27, Iecavā. Ikdienā tiek veikts arī videonovērošanas kameru monitorings. Konstatējot alkoholisko dzērienu lietošanu vai personas atrašanos alkoholisko dzērienu ietekmē publiskā vietā, pašvaldības policija uzsāk administratīvā pārkāpuma procesu, persona tiek nogādāta dzīvesvietā vai nakts patversmē “Gaiziņš”.

“Ja alkohols netiek lietots un persona nav alkoholisko dzērienu ietekmē, pašvaldības policija nevar aizliegt atrasties publiskajā telpā personai, kuru apģērba smārds rada diskomfortu līdzcilvēkiem. Pašvaldības policija, konstatējot šādu situāciju, veic preventīvo darbu ar personu, palūdzot tai atstāt publisko telpu,” norādīja Bauskas novada pašvaldības policijā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

SIA “Maxima Latvija” pārstāve Laura Bagātā norādīja, ka uzņēmuma veikals Iecavā atrodas nomas telpās un “Maxima Latvija” nav ēkas īpašnieks, tālab nevar ietekmēt citu ēkas koplietošanas telpu izmantošanu vai apmeklētāju plūsmu.

“Mūsu uzņēmums rūpējas par to, lai pircēji ik dienas justos droši un ērti, līdz ar to, veikala telpās tiek nodrošināta gan pircēju drošība, gan tirdzniecības zāles tīrība. No savas puses esam informējuši ēkas apsaimniekotāju par saņemto sūdzību un ceram uz situācijas uzlabošanos,” teic L. Bagātā.

Iecavnieks Māris uzskata, ka šajā gadījumā varētu līdzēt sēžamo – solu izņemšana no konkrētās telpas. Tāpat uz palodzēm būtu jāizvieto kādi priekšmeti vai augi, liedzot iespēju uz tām sēdēt, iespējams, tad pulcēšanās būtu mazāka.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (31)

 1. Diemžēl, nevar nepiekrist. Smako ļoti traki. Sēž pa bariniem, vai stāv pie Maximas ieejas durvīm, jo gan jau gaida kādu savējo, jo pašus nelaiž iekšā. Briesmīgi. Nezinu gan kā apdrošināšanas darbiniece spēj tur nosēdēt.

  25
  1
 2. Tas pilsētniekiem…šodien strādāju laukos. Atkal lielsaimnieki nogazusi krietnu vircas devas smaku, ka elpa raujas ciet…jutu līdz tiem, kuri tuvumā dzīvojot, pat logu nespēj pavērt vaļā…

  6
  11
 3. Ir problēma,nu ko nošaujiet viņus,jo viņi tur iet un turpinās iet, Saistībā par nepilngadīgo pulcēšanos, vecāki audziniet bērnus nesmēķēt,nelietot alkoholu un nevaidzes prasīt lai pērk.Bauska drīz pārņem Iecavu un vairs vispār ne kā nebūs Iecavniekiem.

  12
  5
 4. vispār vienalga!!!! Sīkie neaudzinātie bērni viņus speciāli kaitina metot ar akmeņiem. Bomzis vai dzērājs audziniet savus jauniešus cienīt jebkuru vecāku cilvēku!!!!
  uzlikt sodu? viņi tapat tur stāv un stāvēs ..cik gadus viņi tur nāk neviens neko nesaka.
  Policijai laikam nav ko darīt kā tikai viņus vizināt pa mājām

  25
  3
 5. Esmu Iecavas bērns no 1980-iem. Aizbraucu, jo dzīve tāda. Bet atgriežos 1reiz, 2 reiz gadā pie māmiņas un Babītes uz kapiņiem. Tualete Maxima ir vnk 😳🥴🤮 bomzīšu nodzertās sejas un smaka ….. vārdos neizsakāms pielikums 😷

  10
 6. Ja man ļoti vajag Maximu, cenšos iet no ielas puses, nevis caur uz gaidāmo telpu… Un tās pāris reizes gadā uz bta nu jāpiecieš… Bet agrāk viņu tur nebija. Tiesa gan, agrāk arī viņus neredzēja… Pēdējā laikā ir manīti pat tādi, kas guļ konteineru novietnēs. Pie vainas ir nevis “attīstība” 30gadu laikā, bet alkohols. Kādu pārīti zinu, kas tur tusē – kādreiz viena pat skolā strādāja. Bet nodzērās līdz kliņķim. Un tādi tur ir visi. Galvenais – dabūt ieraut. Depozītu lasot pa konteineriem pat kaujas savā starpā… Ir redzēts..

  14
 7. Tik daudz kā Latvijā attīstītajās valstīs nedzer nekur!!!Latvijā starp OECD dalībvalstīm ir augstākais absolūtā alkohola patēriņš uz vienu iedzīvotāju.Pārrēķinot grādīgos dzērienus absolūtajā alkoholā, 2019. gadā viens Latvijas iedzīvotājs izdzēra 12,9 litrus. Turklāt Latvija ir viena no retajām valstīm, kurā kopš 2009. gada alkohola patēriņš audzis. Desmit gadu laikā Latvija no topa vidus nokļuvusi tā augšgalā.

  14
  3
 8. Lūdzu, lūdzu, iemācieties vienreiz pareizi lietot latviešu valodu! Nevis “Dēļ urīna smird”, bet *Smird urīna dēļ”. Viens neizglītots muļķis kādreiz nepareizi izteicies un nu pārējie seko tam līdzi. Vai tad latviešu gramatiku esat aizmirsuši jeb nekad neesat zinājuši?

  12
  18
 9. Bet dzērāju pēc nevar likvidēt vietu,kur apsēsties cilvēkam,kas ir piekusis vai nevar paiet un ir jāatpūšas. Citās vietās tā ir,ka vai krīti zemē. Tāpēc jau ir policija. Citiem cilvēkiem nav jācieš.

  18
 10. Tā pie centrāltirgus stacijas atpūtās sēdsolos bomžuku bars turpat sēdus alkotransā nokārtojās.

 11. Blakus bomžiem piesēdināt pašvaldības policijas priekšnieku, mēru Okmani, vicemēru Mačeku un varbūt iederētos arī jaunais kapitālsabiedrību apvienotājs Cāzers. Varētu arī Bauskas ķeizaru un valdītāju Mareku ar savu smārdu un purnu atgādāt.

  23
  1
 12. Mums agrāk Iecavā vispār uz ielām nekur soliņu nebija , jo domāja par dzērājiem ,ka tie tad tur sēdēšot, tagad ir arī uz ielām , vietām ,sākuši arī drusku par pārējiem iedzīvotājiem domāt .
  Maximà sēž pārsvarā veci cilvēki ,atpūšas ,par tiem jādomā ,nevis par kaut kādiem smirdošiem dzērājiem ,tāpēc jau ir policija ,nedrīkst atņemt veciem cilvēkiem soliņu ,ne jau tie dzērāji tur visu laiku sēž ,tūlīt būs silts un ies ārā zaļumos .

 13. Piekrītu, bēda tiešām ir liela Iecavā saistībā ar šiem personāžiem, bet vai humānāk nebūtu Šo cilvēku sejas attēlos tomēr aizsegt?

  2
  12
 14. “Ja alkohols netiek lietots un persona nav alkoholisko dzērienu ietekmē, pašvaldības policija nevar aizliegt atrasties publiskajā telpā personai, kuru apģērba smārds rada diskomfortu līdzcilvēkiem.”

  Nav īsti saprotams pēc kādiem noteikumiem tad vadās, piemēram, Rīgas satiksme, jo viņi kaut kā ir iemanījušies aizliegt braukt sabiedriskajā transportā cilvēkiem smakojošā un nekārtīgā apģērbā. Varbūt PP jābrauc pieredzes apmaiņā, lai to noskaidrotu.

  10
 15. Miličtēviem darbs – bet kāpēc strādāt? Alga kontā… Nav jau US , kur policijas šerifus ievēl – tas tādus, kuri liek policistiem strādāt par algu – šeit nozīmē un var čučēt ar algu…

 16. Ja iecavniekiem tik smalki deguni lai brauc iepirkties uz Bauskas Rimi . Mēs savu biroju tik lēti neatstasim!Vot tak!

  2
  3
 17. Laikam neesat Rīgas sabiedrisko transportu izmantojis – tur regulāri brauc tādi paši personāži! Tagad, kad kāpj autobusā pa priekšējām durvīm tad vadītājs vairs nelaiž iekšā tādus, jo tāpat jau nemaksās, bet kur var kāpt pa visām durvīm, tur brauc kā mīļie.

 18. Kā tā nav? Nu labi, pēdējā laikā Maira nav manīta (vai nu iesēdināta vai kur citur)… Bet videnē par apkopēju strādāja gan. Atlaida vai pati pameta darbu-nezinu… Pēc turienes arī viņai laikam aizvērās… Pērnvasar vienu brīdi pat pazīt vairs nevarēja (pēc fakta dzīvoja kvartāla attālumā no manas mājas)…

 19. Kaķu kaste ari stav maksima un smird , tad varbut izņemiet soliņus lai nav iespēja tur atrasties , kadam risinājumam taks ir jabut

 20. Atbilde anonīmajam:
  Ja jau tik ļoti smird, tad neej tur kur Tev nepatīk , ir tak izvēle ,un kaķu kaste gan nesmird ,
  Tāpēc ,ka tev smird , tad tak sols nav jāem ārā

 21. Cik apdalītiem jābūt lai domātu, ka pēc šī raksta bomži izzudīt??? Viņi bija un ir! Izdzen viņus, rīt būs atpakaļ, kas jūs domājiet, ka viņi izgaisīs?

 22. jus visi kko sākat kko par kosmosu , bet kaka kaste smird pa visu maksimu trakak neka atej

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.