Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Šodien diskutēs par jauniešu ilgtspējību Latvijā; viedokli paudīs arī Bauskas novada jaunatnes lietu speciālists

Šodien Eiropas Savienības mājā norisināsies divas diskusijas par jauniešu ilgtspēju Latvijā – “Jauniešu skaita samazināšanās” un “Jauniešu iespējas uzsākt patstāvīgu dzīvi”, kurā ar savu viedokli piedalīsies arī Bauskas novada jaunatnes lietu speciālists un biedrības “Laiks jauniešiem” vadītājs Gints Jankovskis, informēja platformas “Visas iespējas” pārstāve Loreta Kalniņa.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Diskusiju mērķis ir Eiropas Jaunatnes gadā veicināt kvalitatīvas diskusijas un pētniecisko žurnālistiku par aktuālām jaunatnes politikas tēmām, lai izceltu darba ar jaunatni nozīmīgumu. Ikviens interesents tiek aicināts pieteikt savu dalību kā skatītājs.

Pirmajā domnīcā plkst.13 eksperti spriedīs par jauniešu skaita samazināšanos un meklēs atbildes uz jautājumiem, kādu ietekmi jauniešu skaita samazināšanās atstāj uz Latvijas ekonomiku, cik valstij izmaksā katrs jaunietis, kurš pametis Latviju, un kādēļ ir tik svarīgi iesaistīt un atbalstīt jauniešus.

Diskusijā piedalīsies tādi eksperti kā sociologs, jaunatnes lietu pētnieks Gints Klāsons, Latvijas Bankas Monetārās politikas pārvaldes galvenais ekonomists Oļegs Krasnopjorovs, Jaunatnes starptautisko programmu aģentūras Jaunatnes politikas atbalsta departamenta direktors Nils Mosejonoks un Tautas skaitīšanas un sociālo apsekojumu metodoloģiskā vadītāja Sigita Purona-Sida.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Otrajā domnīcā “Jauniešu iespējas uzsākt patstāvīgu dzīvi” plkst.15 eksperti spriedīs par izaicinājumiem ar kuriem jauniešiem jāsastopas pārejas posmā uz pieaugušo dzīvi – atbilstoša darba, mācību un mājokļa atrašana, transporta pieejamība un citi svarīgi jautājumi.

Diskusijā ar savu viedokli dalīsies tādi eksperti kā politikas un ekonomikas pētnieks, Rīgas Stradiņa universitātes vieslektors sociālajā antropoloģijā Andris Šuvajevs, Bauskas novada jaunatnes lietu speciālists un biedrības “Laiks jauniešiem” vadītājs Gints Jankovskis, Nodarbinātības valsts aģentūras karjeras konsultante Sanita Bertmane, jaunietis Tomass Kristiāns Gulbis, kā arī jauniešu platformas “Visas iespējas” dibinātājs Gustavs Mārtiņš Upmanis. Diskusijas tiek īstenotas par Izglītības un zinātnes ministrijas Jaunatnes politikas valsts programmas 2022.-2024.gadam valsts budžeta finansējumu.

Gints Jankovskis ar viedokli dalīsies diskusijā “Jauniešu iespējas uzsākt patstāvīgu dzīvi”. Foto no “Bauskas Dzīves” arhīva. Pirmais attēls no ES mājas arhīva, esmaja.lv.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (7)

 1. Domajot par jauniesiem sai nozelojamaa covidaferas un genicida pret cilveci laikaa..l man uznak tadas skumjas bezceriba ka es nespeju izteikties…bet sis ir vinu laiks.tads ka.vins ir..vaira vike freiberga izteicas ka augstaka izglitiba visiem nemaz nav vajadziga .bet jauniesi grib dzivot macities stradat un but laimigi padi veidot savu dzivi.. domaju kaut pasaule mainitos uz labu..un vini butu laimigi. Jo vini rak ir musu nakotne.

  1
  2
 2. tā laikam domāta tā daudzu šolaiku jauniešu dzīvesveida sastāvdaļa- dzīvošana uz vecāku rēķina līdz pensijas vecumam, par ko daudzi vecāki jūtas priecīgi, ak kā, un vēl mūžīgā pabalstu prasīšana no valsts un pašvaldībām.

  5
  1
 3. vai man vienam liekas, ka te viena prātu izkūkojusi kundzīte ir pabēgusi no trakomājas un pa ceļam vēl atradusi podziņu telefonu?

  6
  2
 4. Hallo…Vai visi kuri raksta patiesibu ir pratu izkukojusi…pratu izkukojusi ir tie klas to noliedz

  4
  1
 5. Nevis raksta taisnību, bet raksta ar tādām gramatiskām kļūdām, ka ir skaidrs par izglītības līmeni, prāta spējām un ar to saistītu spriešanas līmeni. Galu galā nekas cits neatliek, kā vien secināt pat attiecīgās iestādes pacienti! Un tas nav tikai par vienu kundzīti vien. Vēl te vienam otram komentētājam būtu vispirms rakstīt jāiemācās, nevis “gudri” spriedelēt.

  4
  2
Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.