Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Otrdien notikusi tiesas sēde krimināllietā pret kādreizējo SIA «Dzīvokļu komunālā saimniecība» vadītāju Jāni Feldmani

Zemgales rajona tiesā Tukumā otrdien, 30. maijā, aizritēja tiesas sēde krimināllietā pret kādreizējā pašvaldības uzņēmuma SIA «Dzīvokļu komunālā saimniecība» valdes locekli Jāni Feldmani.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Lietu Zemgales rajona tiesā Bauskā izskatīja tiesnese Marina Ribina, to turpinās izskatīt Tukumā.

«Pamatojoties uz Kriminālprocesa likuma 16. pantu (proti, «Amatpersonām, kuras veic kriminālprocesu, tulkiem un speciālistiem jāatsakās no piedalīšanās kriminālprocesā, ja viņi ir personiski ieinteresēti rezultātā vai pastāv apstākļi, kas procesā iesaistītajām personām pamatoti dod iemeslu uzskatīt, ka šāda ieinteresētība varētu būt» – red.), 54. panta pirmās daļas 6. punktu, Latvijas Tiesnešu ētikas kodeksa 2. kanonu Zemgales rajona tiesas (Bauskā) tiesneses Marina Ribina un Lilita Kosoja ar lēmumu atstatīja sevi no kriminālprocesa veikšanas. Lieta pēc elektroniskās lietu sadales iedalījās tiesnesei Adrijai Kasakovskai Tukumā. Krimināllietā prokurore joprojām ir Ļena Lukinska,» «Bauskas Dzīvei» skaidrojumu sniedz Sanita Grinšpone, Zemgales rajona tiesas priekšsēdētājas palīdze Jelgavā.

Jānis Feldmanis (no labās). Foto no “Bauskas Dzīves” arhīva.

Otrdien, 30. maijā, no plkst. 10 līdz 12.30 notika lietas izskatīšana, nopratināti četri ieradušies liecinieki (iepriekšējā sēdē bija plānoti septiņi – red.). Arī apsūdzētais Jānis Feldmanis un viņa aizstāve advokāte Inta Tūmane bija ieradušies uz tiesas sēdi.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Nākamā tiesas sēde Tukumā nozīmēta 6. jūnijā plkst. 10 videokonferences režīmā. Sēdē plānots nopratināt divus lieciniekus, cietušā pārstāvjus, paredzēta apsūdzētā liecības sniegšana, ja apsūdzētais vēlēsies, skaidro S. Grinšpone.

Pēc prokurores Ļ. Lukinskas iepriekšējā tiesas sēdē paustā, Jāņa Feldmaņa apsūdzība nodota tiesai par to, ka viņš, būdams uzņēmējdarbībā atbildīgais darbinieks, kas pieņem lēmumus, kas saistoši citām personām, tiesīgs rīkoties ar uzņēmējsabiedrības mantu, finanšu līdzekļiem, ļaunprātīgi izmantojis savas pilnvaras, prettiesiski iegūstot mantu, piesavinoties, tādējādi izdarot kaitējumu uzņēmējdarbības interesēm. Ar savu rīcību Jānis Feldmanis, pēc prokurores paustā, izdarījis noziedzīgu nodarījumu, kas paredzēts Krimināllikuma 179. panta 1. daļā un 196. panta otrajā daļā, kā arī Krimināllikuma 180. panta pirmajā daļā.

«Bauskas Dzīve» jau vēstījusi, ka 2019. gada 2. janvārī pēc paša iniciatīvas no SIA «Dzīvokļu komunālā saimniecība» (DzKS) amata pienākumu pildīšanas atkāpās uzņēmuma valdes loceklis Jānis Feldmanis. Viņš bija Iecavas DzKS valdes loceklis no 2013. gada.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (5)

  1. Kā diez klājas otram brāļukam, kuru izmeta no darba VID un sauca pie kriminālās atbildības?

    16
Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.