Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Šogad Bauskā notiekošo Ziemeļvalstu dienās uzmanību pievērsīs jauniešiem

Bauskas pilī 28. septembrī ar džeza koncertu tiks ieskandinātas Ziemeļvalstu dienas, informē Anita Eglīte, komunikācijas padomniece Ziemeļvalstu Ministru padomes birojā Latvijā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ziemeļvalstu Ministru padomes birojs Latvijā kopā ar Dānijas, Norvēģijas, Somijas, Zviedrijas vēstniecību Latvijā un Dānijas Kultūras institūtu rīko Ziemeļvalstu dienas jau astoto gadu pēc kārtas. Iepriekšējos gados tās notikušas Daugavpilī, Liepājā, Valmierā, Jelgavā, Rēzeknē, Ventspilī un Cēsīs. Kā skaidro A. Eglīte, arī Bauska šim notikumam nav izvēlēta nejauši – pilsētu ar Ziemeļvalstīm saista vēsturiski notikumi, senas tirdzniecības saites un arī arhitektūra.

Pasākumi vairāku nedēļu garumā notiks gan Bauskā, gan tās apkārtnē. No 25. septembra līdz 1. oktobrim Bauskas kultūras centrā skatāma Ziemeļvalstu kino izlase gan bērniem, gan pieaugušajiem.

Dažādās vietās Bauskas novadā būs apskatāmi dažādu Ziemeļvalstu mākslinieku darbi. Tie būs izstādīti Bauskas kultūras centrā, Bauskas pilī, Bauskas Valsts ģimnāzijā, Rundāles multifunkcionālajā centrā, «Gaismās», dažādās Bauskas novada bibliotēkās, kā arī pilsētvidē. Ziemeļvalstu Ministru padomes biroja pārstāve apliecina, ka izstādes būs daudzveidīgas un aptvers plašu tematu loku: ukraiņu dzīvesstāsti, somu jēgeru gaitas Latvijā, dabai labvēlīgs dzīvesveids, Ziemeļvalstu literatūra, kā arī Zviedrijas un netverami skaistās Arktikas ainavas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ziemeļvalstu dienas tiek rīkotas, lai popularizētu Ziemeļvalstis un to kultūru, veidotu savstarpējos kontaktus un stiprinātu reģionālo sadarbību starp pašvaldībām, uzņēmējiem, kultūras un nevalstiskajām organizācijām. Šogad uzmanības centrā būs jaunieši – Ziemeļvalstu delegācija tiksies ar vietējo jauniešu organizāciju pārstāvjiem un ar Bauskas Valsts ģimnāzijas skolēniem, lai pārrunātu Latvijas un Ziemeļvalstu sadarbības iespējas un lai dalītos ar Ziemeļvalstu labās prakses piemēriem jauniešiem aktuālās jomās, vēsta A. Eglīte.

Ziemeļvalstis Latvijai ir tuvas ne vien ģeogrāfiskās atrašanās vietas, bet arī vēsturisku notikumu, klimata īpatnību un cilvēkiem raksturīgo personības iezīmju dēļ. Ziemeļvalstu dienu nolūks ir akcentēt kopīgo un būvēt tiltus starp Latviju un tās ziemeļu kaimiņiem – šī jēdziena visplašākajā nozīmē. Pieredzes un zināšanu apmaiņa un spēcīgi kontakti ir vērtīgs resurss, kas sniedz neizmērojamas iespējas un kur pašlaik snauž milzīgs, neizmantots potenciāls. Ziemeļvalstu delegācijas vizītes reģionos kalpo par atgādinājumu un iedrošinājumu izmantot Ziemeļvalstu sniegtās iespējas arī tiem, kuri nedzīvo galvaspilsētā, akcentē Ziemeļvalstu Ministru padomes biroja pārstāve.

Informācija par Ziemeļvalstu dienām ir pieejama Ziemeļvalstu Ministru padomes biroja Latvijā tīmekļa vietnē www.norden.lv. Ziemeļvalstu dienās visi pasākumi ir bez maksas.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (5)

  1. Dienas Latvijā paiet līdzīgi kā LIDLā, tur arī katru nedēļu ir savas produkcijas piegādātāju valstu dienas, bet tas, protams, klientu piesaistei. Vai kas līdzīgs nav arī šīs “Ziemeļvalstu dienas”, skatoties, cik jauniešu jau devušies uz Ziemeļvalstīm peļņā un cik vēl tikai kravā koferus? Bet mēs tik rīkojam un rīkojam, algojam šādiem nolūkiem ne mazums cilvēku, tērējam naudu, bet jaunieši, kā arī vecāka gadagājuma pilsoņi tik brauc un brauc, daudzi uz neatgriešanos.

    3
    3
  2. Ziemeļvalstīs ir civilizācija, pat Igaunija liekas miskaste atbraucot no ziemeļvalstu krasta. Kāpēc ir civilizācija? Laikam draudzējas ar galvu.

    1
    4
Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.