Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Bauskā sāk izvest sniegu

Iepriekšējo dienu laikā sasnigušais sniegs rada arvien lielākas problēmas gan autovadītājiem, gan gājējiem. Sevišķi bīstamas situācijas var veidoties vietās, kur ielu malās sašķūrēti lieli sniega vaļņi, kas apgrūtina gan pārvietošanos, gan redzamību.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Naktī uz ceturtdienu, 15. decembri, tika uzsākta sniega izvešana no Bauskas – Rīgas ielā (posmā no Biržu ielas līdz Dambja ielai) un Plūdoņa ielā (posmā no Kalna ielas līdz Salātu ielai), portālu informēja pašvaldībā. Lai neapgrūtinātu tehnikas darbu, iedzīvotāji tika aicināti nenovietot automašīnas ielu malās.

Trešdien, 13. decembrī, SIA “Vides serviss” tehniskais direktors Raimonds Bitins atzina, ka šaurākās ielas būtu jāatbrīvo no sniega, taču konkrētu laika periodu neapņēmās nosaukt, jo vēl tika apzināti vietējie zemnieki, veikta cenu aptauja, vērtēta situācija, vai tuvākajās dienās nokrišņi neturpināsies.

“Jāraugās, ja snigs vēl klāt, varbūt tomēr nogaidīt ar izvešanu, jo labāk, lai situācija ir sliktāka un pēc nokrišņu beigām visu pie vienas reizes var izvest, nekā atbrīvojam ielas tagad, un pēcāk atkal pamatīga sniega kārta izveidojas,” situāciju raksturoja R. Bitins.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Viņš akcentēja, ka Bauskā nav tāda iela, kura nebūtu izbraucama. “Problēma ir tajā, ka no ietves sniegu stumj uz ielu un pēc tam no ielas stumj atkal uz ietves pusi, sašaurinot brauktuvi. Ielās, kurās ir divvirzienu kustība, nav vairs, kur sniegu novietot. Tās noteikti ir jāatbrīvo no sastumtā vaļņa, piemēram, Skolas iela. Savukārt Plūdoņa iela pati par sevi ir šaura, tiesa izbraukt var, bet, ja uznāks kārtīgs sniegs, tad gan vairs nebūs, kur sniegu likt. Mums jāpriecājas, ka nav kā Kuldīgā, kur pusmetra sniega sega izveidojās īsā laikā. Šis patiešām ir grūts un ķēpīgs pasākums,” sacīja R. Bitins.

Laukumus no sniega grēdām SIA “Vides serviss” atbrīvos pašu spēkiem, nepiesaistot zemniekus. Foto: Ivars Bogdanovs.

Bauskas novada domē informēja, ka Bauskas pilsētas ielu un ceļu uzturēšanai ziemas sezonā pašvaldības budžetā ir atvēlēti ne vairāk kā 250 tūkstoši eiro. “Bauskas Dzīve” mēģināja noskaidrot, cik apmēram no Bauskas novada kopīgā maciņa izmaksā pilsētas ielu un ietvju tīrīšana diennakts laikā. Bauskas novada domē paskaidroja, ka datus par decembri SIA „Vides serviss” vēl nav sniedzis, bet, piemēram, 27. novembrī, kad bija spēcīga snigšana, Bauskas pilsētā tika iztīrīti 195,4 kilometri ielu un ietvju par kopējo summu 2153,91 eiro, ar smilts-sāls maisījumu šajā datumā nokaisīti 56,65 kilometri par kopējo summu 2493,72 eiro. Līdz ar to konkrētajā diennaktī Bauskas pilsētas ielu un ietvju uzturēšanā izlietoti 4647,63 eiro.

Krietni sašaurināta Rīgas iela Bauskā. Foto: Ivars Bogdanovs
Pamatīgs sniega kalns sašķūrēts pie novada domes ēkas Uzvaras ielā. Foto: Ivars Bogdanovs
Rīgas iela Bauskā atbrīvota no sniega kupenām, kas slējās ielas abās malās.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (13)

 1. Nu labs bizness piecas štukas par diennakti, tagad, cik vēl štukas klāt par izvešanu? Re nu ielu remontiem, bedrītēm nauda ku-kū.

  11
  6
 2. Nu nau jau viegli pa nakti manevrēt starp automašīnām kuras novietotas ielas malās,k’ds tur biznes,vot cik piķi noraksta tur tā sāls

  6
  1
 3. Ja taupam, tad taupām, bet te pirms paša atkušņa izved sniegu. Vai tad nevarēja pagaidīt? Nu pakustu tas sniegs, pašķūrētu, bet tagad cik tūkstoši iztērēti?

  15
  2
 4. nav jau viegli manevrēt no apgalvojuma “ziemai gatavi par 100%”, līdz apgalvojumam “labāk jānogaida, varbūt nokusīs”. Traucē mašīnas, tad kādēļ, kādas dienas pirms plānotās sniega izvešanas, šajās ielās neizvietot pagaidu zīmes “stāvēt aizliegts”? Nu netiekam vaļā no tās pionieru devīzes “vienmēr gatavs”, jo izrādās, par 100% esam gatavi vien bezsniega ziemās, tādās, kā vairums no iepriekšējām.

 5. Saulainē pie Mārpuķītes vispār šausmas!!! Tas nevienu nesatrauc, vai vadītāja uz darbu dodas acīm ciet.

 6. Šoreiz ne par pilsētu.Uz šosejām pieturas netīrītas,konkrēti Uzvaras ceļā- 1pietura iztīrīta,2 netīrītas utt.

 7. Saprotu ka jāiekļaujas atvēlētajās finansēs, bet jautājums tāds 1. kurš atbild par sētniekiem kuri vienkārši pastaigājās 3 kopā klačojas un gājēju celiņu iztīra tikai 1 lāpstas platumā, 2. Vai ir iespējams noorganizēt ja transport līdzeklis ir notirijis sniegu plūdoņa ielā, ka sētnieki Saules ielas un Plūdoņa ielas krustojumā no viena celiņa uz otru notīrīt lai var pāriet, jo savādāk tajā pašā laikā mazam bērnam ejot uz bērnudārzu jābrien cauri sašķūretai sniegu kalnam, un plus sētnieki samet sniegu klāt.
  Jautājums, ja Rātslaukumā ir notīrīts sniegs, vai nav iespējams izkaisīt smiltis, jo tur vienmēr ir šausmīgi slidigs?

  6
  2
 8. Nav jau tik traki, braukt var, lēnām,prātīgi! Tikai tiltus abus notīrīt malas palikušas pusotra josla pār Mēmeli katrā virzienā.

 9. Es gan saku – labi, ka tos sniega kalnus izved, kad kusīs, tad paiet vispār nevarēs. Par to te neviens nedomā. Turklāt dažviet tik šauras brauktuves, ka nevar auto izmainīties.

 10. Man riktīgi patīk, celiņi forši balti, nav jāmīcās pa sāls – smilšu putru.Tie, kuri brauc mašīnās laka kurpēs, tie vienmēr sūdzēsies.

 11. tiešām: pie mūsu mājas bija izvietotas lapiņas par pagalma tīrīšanu no 8-17.Kaimiņi novāca savas automašīnas,bet Vides serviss tā arī neatbrauca.

  1
  1
Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.