Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Stājušies spēkā saistošie noteikumi par teritoriju un būvju uzturēšanu Bauskas novadā

Līdz ar oficiālo publikāciju izdevumā “Latvijas vēstnesis” ir stājušies spēkā pašvaldības saistošie noteikumi par teritoriju un būvju uzturēšanu Bauskas novadā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pašvaldība ir noteikusi gan daudzdzīvokļu dzīvojamo māju teritorijās regulāri veicamo teritorijas sakopšanas darbu kārtību, gan, izvērtējot aktualitāti un nepieciešamību, nedzīvojamo ēku, viendzīvokļa dzīvojamo māju un neapbūvētu zemesgabalu teritoriju sakopšanas un uzturēšanas darbus. Par saistošo noteikumu neievērošanu ir paredzēta administratīvā atbildība.

Saistošie noteikumi paredz zāles pļaušanas biežumu, cietā seguma ietvju, celiņu, iekšpagalma un piebraucamo ceļu attīrīšanu no sniega un ledus un kaisīšanu ar pretslīdes materiāliem. Prasības ir atšķirīgas daudzdzīvokļu un viendzīvokļa dzīvojamo māju un neapbūvētu zemesgabalu teritoriju uzturēšanai.

Teritorijās, kuras vērstas pret publisku ārtelpu, ir noteikts pienākums uzturēt tehniskā un vizuālā kārtībā žogus, vārtus un vārtiņus. Publiskās teritorijās, tas ir, daudzdzīvokļu dzīvojamo māju un nedzīvojamo ēku teritorijas arī jāuztur vizuālā un tehniskā kārtībā labiekārtojuma elementi, tas ir, bērnu rotaļu ierīces un laukumi, sporta aprīkojums, laternu un apgaismes ķermeņi, velosipēdu statīvi un citi.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Iestāde, kura saskaņā ar saistošajiem noteikumiem ir kompetenta veikt administratīvā pārkāpuma procesu, ir Pašvaldības policija.

Savukārt, lai nodrošinātu būvju fasāžu un citu ārējo konstrukciju atbilstību pilsētvides ainavas un ainaviski vērtīgo teritoriju prasībām, nedrīkst pieļaut būvju vēsturisko un dekoratīvo elementu bojājumus, jālikvidē uz būvju fasādēm vai citām ārējām konstrukcijām augošu zāli, krūmus un kokus, nedrīkst pieļaut būvju fasāžu vai citu ārēju konstrukciju norobežošanu ar aizsargtīkliem vai tiem pielīdzināmiem risinājumiem, izņemot būvdarbu veikšanas laikā.

Lai nodrošinātu konsekvenci jautājumos, kas saistīta ar būvniecības kontroli un uzraudzību, par iestādi, kura saskaņā ar saistošajiem noteikumiem ir kompetenta veikt administratīvā pārkāpuma procesu, ir noteikta Bauskas novada Būvvalde.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Būvju īpašnieki vai tiesiskie valdītāji, kuru būves atzītas par vidi degradējošām, sagruvušām un cilvēku dzīvību apdraudošām un tās apliekot ar nekustamā īpašuma nodokļa likmi 3% apmērā, veic šo būvju sakopšanu vai gadījumā, ja nav pietiekamu līdzekļu, būvi pārdod. Līdz ar to pieļaujams, ka arī šo saistošo noteikumu noteiktajos pārkāpumu gadījumos pārkāpēji risinās radušās problēmas, kā arī tas atturēs no turpmākas administratīvo pārkāpumu izdarīšanas, teikts noteikumu paskaidrojumā.

Līdz šim Bauskas novada pašvaldībā nebija spēkā neviens normatīvais akts, kas noteiktu regulāri veicamo teritorijas sakopšanas darbu kārtību daudzdzīvokļu dzīvojamajām mājām, gan citu nekustamo īpašumu īpašnieku vai tiesisko valdītāju pienākumus attiecībā uz teritoriju kopšanu pašvaldībā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (32)

 1. Brīnišķīgi! Pašvaldības policijai, beidzot, būs ko darīt. Varēs rakstīt lēmumus par pārāk garu zāli, laikā nenotīrītu sniegu un ledu, un ripos eirīši valsts kasē. Bauskā Urbānistiem būs mazāk ko darīt, līdz ar to arī pašvaldības, precīzāk gan, mūsu nodokļu, naudiņa ietaupīsies. Dzīve ir skaista!

  33
  2
 2. Vai pašvaldībai pienāksies adminstratīvais sods par laikā nenotīrītiem ceļiem,neizpļautām ceļmalām,nesavāktiem atkritumiem(lapām) utt.?

  84
 3. Nu paskatīsimies kā Bauskas novada pašvaldībai ies ar zāles pļaušanu, sniega tīrīšanu un citu darbu izpildi savās teritorijās un ēkās, t..sk. tā saucamā Gulbja ēkas (bij.veikals) uzturēšanu.

  40
 4. Nedrīkst pieļaut būvju vēsturisko un dekoratīvo elementu bojājumus.Ideāli.Beidzot būs spiesti sakārtot vēsturisko ēku fasādes,nevarēs atrunāties,ka visas ir privātīpašums.

  27
 5. vai saistošajos noteikumos nav paredzēta arī tādu “vēsturisku elementu”, kā bijušo komunistu un komjauniešu obligāta saglabāšana domē? Ja nav paredzēta, tad mīļie ļautini, visi uz nākamajām domes vēlēšanām, bet, atkal, izskatās “aplauziens”- kandidāti tikai no partijām.

  15
 6. Jau pagājušās vēlēšanas bija strupceļš. Kvalitātes ziņā. Nākošajās vēlēšanās pie varas rausies tehniski neizglītotie un politiski aptrakušie, nerunājot par morālo tīrību. Komunists ne komunists, ir debilizācijas un bezatbildības laikmets.

  14
 7. Noteikumus jau var sarakstīt, bet nav jau kas nodrošina to izpildi.Kas traucē saukt pie atbildības bijušā kinoteātra īpašnieku,kurš absolūti nerūpējas par savu pieguļošo teritoriju.Vai tiešām īpašniekam un pašvaldībai nav kauns, ka pašā pilsētas centrā galvenās ielas malā no nekopšanas saauguši kārkli un nezāles.

  39
 8. tad ko citu darīt tam “apgādājamo” pulkam novada domē, kā ražot kārtējo papīru blāķi tiesiskā nihilisma uzvaras gājienam? Vai likumu, noteikumu un visādu citādu “priekšrakstu” jau nav pietiekami saražots, lai iedzīvotāji par tiem kārtējo reizi pasmietos, jo likumus jau nepilda paši to rakstītāji un citas mūsu algotas amatpersonas, aizbildinoties, ka nepietiek naudas un kapacitātes. “kapacitāte” vien pietiek ar parādīšanos darbā un algas saņemšanu, kā tas redzams PP(pašvaldības policijas) darbībā, kur viņiem cita starpā uzticēta transportlīdzekļu apstāšanās un stāvēšanas noteikumu ievērošanas pieskatīšana. Bet, kas redzams pilsētas ielās un laukumos? Pēc redzamā var secināt, kā tādas PP vispār nav, vai tā algu saņem par pārkāpumu neredzēšanu?

  16
 9. Ja apsaimniekotāji tiks sodīti par saistošo noteikumu neizpildīšanu,tad arī Vecpilsētas mājām,kuru iedzīvotāji par apsaimniekošanu maksā komunālservisam var cerēt uz kādu darbību.Ha,izdomāja saistošos noteikumus,bet nepadomāja,ka paši vislielākie grēkāži.

  17
 10. Tautā ir radies secinājums, ka daudzos gadījumos visu veidu ierēdņiem ir labāk pastāvēt pie ratiem un beigt sacerēt tukšus “reformu” papīrus, kas ir ” nedzīvi dzimuši”, jo paši autori tos neievēro, un priecāties, ka tauta kurnēda un lamādamās pagaidām vēl maksā viņiem algu.

  11
 11. vinigais , kas man te patik ,ir tās lupatu rozes,., citadi nemot ,Rigas iela kopumā izskatas kaa pec kara, vaig sakartot tiešam savus ipšumus durvju un logu priekšas , Laimes laci negaidam, sākam paši ko dariit lietas labaa!!!!!

  7
  9
 12. Man nu nemaz tās lupatu pļekas nepatīk, labāk būtu izdalījuši pa krāsu bundžai un lai fasādes nokrāso.

  5
  6
 13. Nu tad saākam sodīt PAŠ”VALDĪBAS Šefu , kāpēc Dreņģeru sēta ir tādā stāvoklī 15000 eiro sods

  13
  1
 14. “pie varas rausies tehniski neizglītotie, politiski aptrakušie un morāli netīrie”. Bet kā saukt tos, kuri patreiz ir pie varas, kuri kaudzēm izdod papīru blāķus kam trūkst vienīgi atbilstošu ilustrāciju, lai nosauktu visus šos gara darbus vienā vārdā- par komiksiem lasītāju uzjautrināšanai? Kā citādi lai nosauktu pēdējo novada “speciālistu” veikumu “Saistošo noteikumu” izskatā, ja ne par lasītāju uzjautrinošu rakstu krājumu? Tas vien ir ko vērts, ja zāle jāpļauj, lai tajā “neieviestos” savvaļas dzīvnieki”, kas var izskriet uz ceļa un izraisīt avārijas situāciju- to cilvēks “parastais’ pat domādams neizdomās….

  15
  2
 15. Acīmredzot ja neko nedara šo veco,koka ēku vizuālai uzlabošanai tātad nav svarīgi un jāciena to cilvēku darbs kuri ar savu iniciatīvu mēģina uzlabot to pašu noplukušo!

 16. Kas mums, privātmāju iedzīvotājiem, aprēķinās zaudējumus pašvaldības arvien augstāk būvēto ielu dēļ?

  14
 17. mēs, šeit- domē domājam ik brīdi, kā uzlabot, atvieglot dzīves apstākļus un ieradumus it visiem, pat pašai sīkākajai sabiedrības daļai. Arī tiem, kuriem interesē sieviešu apakšveļa, to tagad daudzu privātmāju iedzīvotājiem iespējams aplūkot “neatejot no kases”, no savas privātmājas logiem, kas jau daudzviet ir pat par metru zemāk nekā blakus esošais trotuārs. Par sniega tīrīšanu no šī trotuāra uz privātīpašuma pusi un lietus ūdens plūsmu tajā pašā virzienā šoreiz nerunāsim, ne visas sabiedrības intereses varam ievērot…

  3
  1
 18. Komunisms turpina cīņu ar visiem, kam kaut kas pieder?! Sabiedriskais labums stāv pāri privātīpašumam?! Ja ne atklāti, tad “pa kluso” jūs “pūdēsim un brucināsim”?!
  Tad kāda velna pēc censties un rauties?

  1
  2
 19. Nu nezin gan, ko no šiem nejēgām var sagaidīt.
  Nesaprotu kā VARAM ir akceptējusi šos un citus Bauskas novada domes saistošos noteikumus, ja to izstrādātāji un pieņēmēji nav ievērojuši pašu elementārāko lietu. Un, proti – Ministru kabineta 2009.gada 3.februāra noteikumu Nr.108 “Normatīvo aktu projektu izstrādes noteikumi” 177. punkts noteic: “Pašvaldību saistošo noteikumu projekta nosaukumu veido no vārdiem, kas atklāj noteikumu saturu, un tajā iekļauj vārdus “saistošie noteikumi”.
  Ko mēs redzam – kāds ir nosaukums šiem saistošajiem noteikumiem?
  Redzu — “Par teritoriju un būvju uzturēšanu Bauskas novadā”
  Kā trūkst nosaukumā??
  Nu, protams – trūkst vārdi “saistošie noteikumi”.
  Ko var gribēt no šiem nejēgām, ja pat tiesību akta nosaukumu nespēj, neprot atbilstoši augstāka juridiskā spēka tiesību aktam izveidot.
  Pasaku priekšā nejēgām:
  1.variants. “Bauskas novada teritoriju un būvju uzturēšanas saistošie noteikumi”
  2.variants “Teritoriju un būvju uzturēšanas saistošie noteikumi Bauskas novadā”
  Pirmais labskanīgāks.
  Bail pat iedomāties, kas no šiem nejēgām nākotnē sagaidāms.

  14
 20. Viens sāls maiss tieši pietrūka, un kundzīte nebūtu nobraukta. Iecavā ir dīvaina attieksme pret sniega tīrīšanu, tā ieliņa, kas aiz Maximas un tirgus laukums vienkārši dzīvībai bīstami, pašvaldība tik piever acis, ka tur ikdienā daudz cilvēku staigā. Vai pēc ugunsgrēka tirguslaukums nebūtu pelnījis renovāciju? Pats pilsētas centrs un šitik nožēlojams paskats. Lietus laikā milzu peļķes.

 21. ok te par Bausku visi komentari, bet kā ar pagastiem, kur ir viena otra ļoti nekopta ēka, reāli degradējoša būve? Vai tiem ari piemeros kadus sodus, ka netiek uztureta kartiba eka?

  6
  1
 22. vai tu neesi tik tālu aizdomājies ‘gudrās skolās” mācīdamies, ka ne tikai pilsētās bet arī pagastos cilvēkiem īpašumā pēc likuma ir būves, kurās viņi mitinās lai nekļūtu par “bomžiem’ klasiskajā vērtējumā, jo citur dzīvot, kā pēc izskata nolaistajā mājā viņam nav, jo lielākā vai visa daļa no nopelnītā, vai pensijā saņemtā ir jāatdod par kurināmo, elektrību un citiem obligātajiem maksājumiem. Arī kas vēderā jāliek un aptiekā jāatstāj, nemaz nerunājot ja veselība švakāka un vajadzīgs ārsta ‘pakalpojums”. Tad, kā tavuprāt izkļūt no tev redzamās situācijas, pamest šo vienīgo pašreiz pieejamo mitekli un kļūt par bomzi? Vai arī tev ir citi ieteikumi, lai jums pilsētā un arī pagastos nebūtu jāredz jums necienīgi skati diemžēl stipri nolietotu dzīvojamo māju izskatā.

 23. Latvijas pēdējo trīsdesmit gadu ekonomiskajā vēsturē ir strīpām krīzes, banku pazušana ar mūsu naudu, bezdarbs, rūpniecības un mazo zemnieku iznīcināšana un vēl visādas likvidācijas, reorganizācijas, briesmīga inflācija, banku ekonomiskā un politiskā patvaļa, valdības nepārtrauktās “reformas”. Un pēc tā visa mūsu pašu algotie ierēdņi mūs sodīs par to, ka neesam pietiekami bagāti lai graustus, bet tomēr mūsu vienīgās mājas, restaurētu un izdaiļotu.

 24. Tās lupatiņu rozes patreiz uz gadiem nolaistajām ēkām izskatās vienkārši nožēlojami.Uz koka ēkām vēl nekas,bet ja ar rozēm grib paslēpt slinkumu,neizdarību,nolaidību,tad tas ir stulbums augstākais.

  2
  1
 25. Manai vīra vecmāmiņai, vienīgajai tēva – Latvijas pirmās brīvvalsts vecsaimniecības saimnieka -mantiniecei, represētai, lai vieglas smiltis viņai, bija tāds dzīves moto – “Es ar cilvēkiem vienmēr pa labam”.
  Ja pašvaldība sāks sodīt iedzīvotājus, ir alternatīva – apvienoties kolektīvā civilprasībā pret vietējo varu par infrastruktūras būvniecību, kaitējot apkārtējo – fizisku personu – privātīpašumiem.
  Gribētu Jums ieskatīties acīs.

 26. Pāris dienas atpakaļ bija plaša diskusija par netiritam ietvēm Rīga. Akcentējot visu uz māju apsaimniekotāju atbildību, aizmirsu piebilst, ka spēkā ir arī pašvaldību saistošie noteikumi…kas, kuram ziemas apstākļos jātīra. Piemērs bija vasarā. Ceļu uzturētājs noplauj savu grāvja tiesu. Pašvaldība savu. Bet, kam jāpļauj tas vidus …ir starpība starp pilsētā esošiem graustiem un lauku mājām…

 27. Vēl 1998 par nenoplautu zāli vietējie kom. Uz pašvaldības sēdi sauca un administr. Sodu uzlika…

 28. Ja reiz tēma par pilsētvides ainavām, tad paziņa, iebraucis pilsētā atzīst, lai vispirms sakārto sab. Tualetes un tam atbilstošas norādes…

 29. – iztikas minimums…doma pareiza. Ik vienam ir tik, cik ir. Un ik viens spēj, tik cik spēj…kom. pazibēja doma – ja laudis nespēj savu īpašumu uzturet- tad tas japardot vai ari jamaina pret mazaku. Skiet viss tik vienkārši, bet tā ja pašā reizē arī sarežģīti… par to pilsētvidi- nu tur vispirms vajadzētu tikt galā ar to nemitīgo tranzītu, to dīzeļu un degvielas smogu visos gada laikos un tad sakt spriest par pārējo…

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.