Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Suņu saimnieki Bauskā nesavāc savu mīluļu izkārnījumus

Ikšķiles novada pašvaldība, piemēram, ir parūpējusies, lai aktīvajās pastaigu vietās būtu pieejama specializētās suņu ekskrementu savākšanas urnas. (foto: ikskile.lv)

Līdz ar sniega kušanu Bauskas apkārtnē atklājas ne sevišķi pievilcīgi skati – mētājas pārtikas iesaiņojumi, lietotas medicīniskās maskas, kā arī dzīvnieku izkārnījumi. Neskatoties uz to, ka par suņa ekskrementu nesavākšanu saimniekam draud naudas sods, vien retais ir godprātīgs un šos atkritumus patiešām savāc.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Pēc atkušņa Bauskas upes malas ir suņu izkārnījumu pilnas. Nav iespējams pastaigāt gar upi, jo celiņš ir suņu sūdiem nokaisīts. Vai šajā zaļajā zonā suņu saimniekiem nav jāsavāc savu mīluļu atstātais? Vai to neviens nekontrolē?” interesējās baušķeniece Antra Bērziņa.

Bauskas novada pašvaldības policijas priekšnieks Broņislavs Ostrovskis paskaidroja, ka Ministru kabineta noteikumu Nr. 266 «Labturības prasības mājas (istabas) dzīvnieku turēšanai, tirdzniecībai un demonstrēšanai publiskās izstādēs, kā arī suņa apmācībai» noteikti mājas (istabas) dzīvnieka īpašnieka vai turētāja pienākumi. Šajos noteikumos iekļauts arī punkts, ka apdzīvotu vietu teritorijā dzīvnieka īpašnieka vai turētāja pienākums ir savākt sava mājas (istabas) dzīvnieka ekskrementus.

Atbildība par dzīvnieku labturības prasību pārkāpumiem ir paredzēta Dzīvnieku aizsardzības likuma 57. pantā. Fiziskai personai var tikt piemērots sods līdz trīssimt piecdesmit naudas soda vienībām (viena naudas soda vienība – pieci eiro).

Bauskas novada pašvaldības policija, konstatējot šāda veida pārkāpumus, dzīvnieku īpašniekus brīdina, aicinot izpildīt likuma normās noteikto darbību, vai sāk administratīvā pārkāpuma lietvedības procesu. B. Ostrovskis uzsvēra, ka likumsargi katru gadu pavasara mēnešos (marts, aprīlis) pievērš pastiprinātu uzmanību tam, lai dzīvnieku turētāji ievēro labturības prasības. Informāciju sola publicēt Bauskas novada pašvaldības informatīvajos saziņas kanālos un «Bauskas Novada Vēstīs» februāra numurā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (14)

 1. Būtu lieliski arī uzstādīt kādu atkrituma tvertni Bauskā , zinu tikai vienu un tā vairs nav dēļ Mājas un dārza celtniecības!!!!!!!!!!!!!!!!

  4
  2
 2. Bauska jau nav tik bagāta, lai atvērtu savu maciņu un uzstādītu līdzīgas tvertnes vairumā. Bauskā arī nav rīcībspējīgas pašvaldības policijas, jo tikai ar savām pēcpusēm var deldēt krēslus kabinetā vai automašīnas sēdeklī. Saprotu ir mazie klēpju sunīši, kas varbūt tik lielu skādi nenodara, bet te jau daudziem ir riktīgi lopi, kas noliek kluci, kuru būtu jāšķūrē ar liekšķeri. Tādas mīnas neviens nesavāc, bet citiem tajās jākāpj iekšā. Ok, neiekāpsi, bet ieraudzīsi un ap dūšu paliksies šķērmi. Varbūt jāsalasa tie visi mēsli un jāaiznes, jānoliek domes vai pašvaldības policijas logu priekšā?

  9
  2
 3. kāda jēga no speciālajām atkritumu tvertnēm ja saimnieki nesavāc aiz saviem mīluļiem un neizmet tos parastajās atkritumu tvertnēs? pilni pagalmi ar suņu sūdiem, briesmīgi!

  11
 4. Kad būsim sūdos līdz ausīm, varbūt tad arī policija pievērsīs uzmanību šīm nebūšanām.

  5
  1
 5. Kā suņa saimnieks, arī lūdzu izvietot pilsētā atkritumu tvertnes, lai ir kur suņa atstāto izmest.
  Ja dodos pastaigā gar Mūsas krastu, tur vairāku kilometru garumā nebūs nevienas atkritumu tvertnes, un tā ir problēma ne tikai suņu kontekstā, bet trūkums pilsētvidē kā tādā. Nedrīkstētu sodīt cilvēkus par nesakopšanu aiz sevis, ja nav sakārtota sistēma, kā to ērti izdarīt.

  7
  3
 6. Jā, pamēģiniet paiet uz Mūsas ciemata pusi gar upi, tur tik pa suņu sūdiem dabūsiet mīcīties!

 7. Dzīvnieku mīliļi palikuši bezkaunīgi , kundzīte gados izved savu suni ( taksis ) pie mājas logiem zālājā Dārza ielā 22
  un nekas , bez ambīcījām , pat nereaģe uz aizrādījumiem.
  Korfa dārzu pārvērtuši par suņu pastaigas vietu .

 8. Es īsti nesapratu par ko Broņislavs informēs februārī, vai par sodīto suņu saimnieku skaitu, vai par noteikumu ievērošanu? Vai tad tikai pavasarī šis jautājums jāaktualizē? Vajag tak suņu saimniekus iedresēt, lai savāc aiz saviem mīluļiem, jo citādi jau nesaprot.

 9. Tā tik vēl trūka ka sūdus vāksim, kam nepatīk lai savāc,sētniekiem pie algas pielikt 100 eiro lai savāc.

 10. Arī laukos tas pats, suņu saimniekus neinteresē,ka kaku pilns zālājs, kurš vasarās jāpļauj un jāmīcās pa sūdiem. Arī ziemā nav patīkami iekāpt suņu izkārnījumos, pie daudzdzīvokļu mājām pa pilnam, ej un domā, kur kāju likt.

 11. Nabadziņi sūdi nav pudeles,izsmēķi,bundžas ko radošā jaunatne izmētā atraduši te rakstu rakstīt blin mēslojums zālitei Idiotisms……

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.