Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Suši bārs pārtrauc darbu Bauskā; “Skaistuma fabrika” Salātu ielā strādās līdz 1.septembrim

Spēļu zāles migrēšanas dēļ, telpas Salātu ielu 27A jāpamet diviem iepriekšējiem nomniekiem -SIA “Iecavas kompakts” suši bāram un skaistumkopšanas salonam “Skaistuma fabrika”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Bauskas novada dome 30.jūnijā atbalstīja spēļu zāles pārcelšanu no Plūdoņa ielas Bauskā, kas ir Bauskas vecpilsētas teritorijā, uz Salātu ielu 27A ar argumentu, ka juridiski spēļu zālei nav šķēršļu tur atrasties un Bauskā abas spēļu zāles atradīsies vienuviet, kā arī telpas Plūdoņa ielā SIA “Alfor” piedāvās biedrībai “OPEN radošais centrs”.

Salātu ielā 27A drīzumā atvērs “Fēnikss” laimētavu, bet līdz šim tur strādāja SIA “Iecavas kompakts” ēstuve un skaistumkopšanas salons “Skaistuma fabrika”.

No šīs nedēļas slēgts suši bārs, kas šajā vietā tika atvērts pirms četriem gadiem. Par iestādes slēgšanu ātrās ēdināšanas uzņēmums paziņoja sociālajos tīklos.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
Eduards Buiko. Foto: no arhīva

SIA “Iecavas kompakts” vadītājs Eduards Buiko, kam pieder suši bāri Iecavā un Bauskā, paskaidroja, ka atļauju pārcelt spēļu zāli iedzīvotājiem pašvaldība neprasīja un šobrīd lēmuma dēļ uzņēmumam tiek uzteikts līgums par telpu izmantošanu.

“Iesākumā dzirdējām baumas par to, ka šeit plāno atvērt spēļu zāli, bet ēkas īpašnieku pārstāvis teica, ka tā neesot taisnība. Arvien vairāk pilsētnieki par to sāka runāt, un arī no Bauskas novada domes cilvēki teica, ka šajā adresē cenšas iegūt atļauju organizēt azartspēles,” stāstīja Buiko. Šobrīd uzņēmums no telpām Bauskā jau ir izvācies, un pagaidām nav ziņu, vai Bauskā suši bārs tiks atvērts, jo pilsētā esot telpu trūkums.

Suši bārs Iecavā savu darbu turpinās.

“Esam domājuši par telpu iegādi Bauskā, taču nav, ko nopirkt. Iecavā ēstuve iekārtota mūsu pašu īpašumā, un no turienes neviens nevar mūs izmest. Pieprasījums pēc suši Bauskā bija, algas spējām darbiniekiem maksāt, un cilvēkiem bija darbs. Šobrīd tikai viens darbinieks no Bauskas pārceļas strādāt uz Iecavas suši bāru,” pauda Buiko.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Sašutumu pauda arī skaistumkopšanas salona “Skaistuma fabrika” pārstāve Terēza Krote, kura atklāja, ka neviens nav piedāvājis citas telpas vietā un šobrīd uzņēmumam ar situāciju jātiek galā pašam. Par to, ka salonam no telpām jāizvācas, komersants uzzinājis pēc 30.jūnija Bauskas novada domes sēdes balsojuma.

“Neviens no Bauskas novada domes nav izrādījis iniciatīvu, kā palīdzēt uzņēmējiem. Bauskā ir maz iespēju, kur atrast citas telpas. Šobrīd nezinām, ko darīsim ar darbiniekiem, kas strādāja. Pašvaldības rīcība šajā gadījumā bija vērtējama ar nulli,” uzskata Krote. “Skaistuma fabrikai” no telpām jāizvācas līdz 1.septembrim.

“Skaistuma fabrika” pārstāve Terēza Krote. Foto: no privātā albuma.

Salona pārstāve skaidroja, ka nojausma par iespējamu spēļu zāles atvēršanu bija, bet ēkas apsaimniekotājs teicis, ka vieta nebūs jāmaina.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Uzņēmēju teikto apstrīd ēkas īpašnieka pārstāvis Uldis Grantiņš. SIA “Iecavas kompakts” esot uzteicis telpas, pirms Salātu ielā 27A tika apstiprināta atļauja azartspēļu rīkošanai.

“Viņi man apgalvoja, ka nav darbinieku un to, ka viņi uzsaka telpas,” sacīja Grantiņš, piebilstot, ka “tad, kad bija pandēmijas laiks, tad ne suši bārs, ne “Skaistuma fabrika” nemaksāja nomu, tāpēc “tas viss tā arī savilkās”, jo ir iespēja ielaist telpās vienu nomnieku, kas spēj samaksāt.”

Uzņēmēju pārstāvis piedāvājis uzņēmējiem telpas Kalna ielā 7, Bauskā, blakus “Picu darbnīcai”, taču abi uzņēmēji esot no tā atteikušies. “Klusībā cerēju, ka dome neatbalstīs atļaut rīkot tur azartspēles, bet juridisku šķēršļu tam nav,” norādīja Grantiņš.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Bauskas novada domē lēmuma projekts par atļauju Salātu ielā 27A, Bauskā, izskatīts un atbalstīts izglītības, kultūras un sporta komitejas, sociālajā un veselības komitejas, vides un attīstības komitejas, kā arī finanšu komitejas sēdē.

Par lēmumu balsoja Laine Baha (LA), Jānis Dūmiņš (LA), Vilnis Gailums (NA), Guntis Kalniņš (LRA), Jānis Kalniņš (NA), Juris Krievs (NA), Solveiga Lineja (NA), Ingmārs Līdaka (ZZS), Aivars Mačeks (NA), Mārtiņš Mediņš (NA), Rihards Melgailis (LRA), Ināra Pētersone (LA), Jānis Siugalis (NA).

Pret balsoja Voldemārs Čačs (NA), Arnolds Jātnieks (NA), Inita Nagņibeda (JKP), Līga Rimševica (JKP), atturējās Raitis Ābelnieks (NA).

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
Inita Nagņibeda (otrā no kreisās) balsoja pret spēļu zāles pārcelšanu. Foto: Uldis Varnevičs

Inita Nagņibeda balsojusi pret, jo azartpēles neuzlabojot iedzīvotāju labklājību. “Pārcelt uz citu vietu spēļu zāli tur, kur iedzīvotāju skaits ir blīvāks, ir nepieņemami. Ierosināju izveidot saistošos noteikumus pašvaldībai, kur atļautu un aizliegtu organizēt azartspēles. Žēl, ka divi uzņēmēji zaudēs savas telpas,” nostāju pauž Nagņibeda.

Deputāts Mārtiņš Mediņš informāciju par šiem uzņēmējiem pirmo reizi uzzinājis no aģentūras LETA. “Tas jautājums virmoja jau sen. Brīnos, kāpēc paši uzņēmēji domē nevērsās, balsojums būtu bijis citādāks,” domā Mediņš. Viņš uzskata, ka jebkuru jautājumu iespējams atrisināt un jebkurš uzņēmējs, iedzīvotājs var vērsties domē.

Deputātei Inārai Pētersonei arī nebija informācijas par to, ka Salātu ielā 27A atradušies uzņēmēji. Deputātiem sēdēs juristi esot komentējuši situāciju, ka juridiski adresē nav šķēršļu atvērt spēļu zāli. “Īpašnieks bija gatavs piedāvāt šīs telpas, bet neviens neminēja, ka no tām ir jāaiziet citiem uzņēmējiem. Neatbalstu azartspēļu organizēšanu, bet juridiski šķēršļu šeit nebija,” sacīja Pētersone. Deputāte uzskata, ka, ja būtu zināms par šo situāciju, tad būtu iespējams diskutēt ar īpašnieku un meklēt alternatīvas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Arī Bauskas novada domes deputāts Ingmārs Līdaka nezināja, ka šajā ēkā atrodas uzņēmumi. “Spēļu zāļu skaits nemainās, vienā vietās tās ir vieglāk kontrolējamas, pēc juristu skaidrojuma nebija tiesību balsot pret,” saka Līdaka.

Deputāts Jānis Dūmiņš uzskata, ka šis ir ēkas īpašnieku jautājums. “Mums nav rocība pacelt šo jautājumu. Pretestību sēdēs nejutām. Emocionāli, protams, ir žēl,” saka Dūmiņš.

Arī deputāts Juris Krievs nezināja par šo situāciju. “Neesmu baušķenieks, tāpēc nezināju. Es būtu balsojis tāpat, pat, ja zinātu šo situāciju, jo aizliegšanas gadījumā lieki tērētu pašvaldības līdzekļus,” uzskata Krievs.

Bauskas novada domes priekšsēdētāja vietnieks Aivars Mačeks (NA) situāciju par uzņēmējiem Salātu ielā 27A zinājis. “Īpašnieks izvēlas, ar ko slēgt līgumu. Ja vērstos uzņēmēji ar lūgumu palīdzēt, mēs to vērtētu un skatītos. Pašvaldība palīdzētu, taču tagad vietvara ir nonākusi fakta priekšā,” saka Mačeks.

Mačeks uzskata, ka ir jāspēj pašvaldībā nodefinēt vietas, kur nedrīkstētu organizēt azartspēles, un šobrīd par šādiem noteikumiem kalpo teritorijas plānojums.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Komentāri ir slēgti

Komentāri (18)

 1. Kam nauda kešā skan Mērniekam ar izpildcollštoku jāatstrādā lielo naudas maisu intereses.

  19
 2. Nu tā ir, ka savēl deputātus, kas nepazīst savu pilsetu/novadu…uzņēmēji bez telpām, cilvēki bez darba

  66
  1
 3. Cik var ņemties ap to Feniksu, kurš gribēs spēlēt tāpat atradīs kur un kā, kaut vai attālināti caur telefonu.

  3
  18
 4. Nu man ļooooti žēl, ka suši aiziet no Bauskas! Bija laba alternatīva picām un citām uzkodām. Rimi suši nav ēdami. Lūdzu tomēr atgriezieties Bauskā!

  60
  1
 5. To !
  Nav kas strādā, tapec aizgāja, tur jau kādu laiku mainījās meitenes un suši bij neēdams.

  6
  28
 6. Da mums tādi deputāti, kas nepārzina savu novadu un kur kādi uzņēmumi ir. Tā ir viņu izgāšanās. Kas viņus uztur, ja ne uzņēmumi…
  Tādi novada patrioti skaitās, vismaz vēlēšanās…

  42
  1
 7. Kāds sakars deputātiem ar privātpersonu īpašumu!
  Nak ziema, apkure bus kosmosa, Terēza lielaka Bauska čīkstuļa visu pilsetu piedziedās un aiziet kā no Lības ar paradu. Pilnīgi normala uzņēmējdarbība nodrošināt sevi laicīgi pret riskiem.
  Suši pat nav komentāru, lai skaļi nepateiktu, ka nav pasūtījumu un nav kas strādā izdomāja šito figņu.

  8
  10
 8. …nezināja, ka telpās ir uzņēmēji???? Super atbilde. Kur šie deputāti dzīvo un kādēļ pirms balsošanas neizzona situāciju?

  48
  1
 9. klausieties vien mūsu vārdos un tādi dodieties uz Saeimas vēlēšanām 1. oktobrī. Ja tā turpināsiet mūs ievēlēt, tad joprojām neviens bēglis pat no Āfrikas Latvijā nevēlēsies apmesties uz dzīvi.., ko mēs arī vēlējāmies panākt.

  7
  1
 10. Labi! Nezināja, ka tur ir uzņēmēji. Tagad zina, tagad, cienijamie deputāti, meklējiet atbalstu pašvaldībā, lai uzņēmējiem palidzētu risināt šo situāciju. Saņemās, veči! Ir iespēja celts savu reitingu

  9
  1
 11. Tie kas nobalsoja PAR tatad paši arī spēlē.
  Tiešām KAUNS par mūsu domes parstavjiem. Ar kuru galu tur viss tiek planots. Tiesam savai kabatai izdevigakos variantus pieņem. Bauska drīz būs nogājusi pa burbuli,jo nevienam nekas nerūp. Bet ja Bauska noies pa burbuli,ta noies ari deputātiņi.

  19
  3
 12. Tas nosaukums- Skaistuma fabrika- jau vien uzreiz uzdzen drebuli, fabrika un konveijera princips.Tāpēc jau tās meitenes tagad izskatās kā fabrikā ražotas- vienveidīgās tetovētās uzacis un pīļknābja mute,

  22
  8
 13. “jo ir iespēja ielaist telpās vienu nomnieku, kas spēj samaksāt”

  “Klusībā cerēju, ka dome neatbalstīs atļaut rīkot tur azartspēles”

  Man vienīgajam liekas, ka šie divi Grantiņa kunga apgalvojumi ir tādi.. “mazliet” pretrunīgi?

  38
  1
 14. Skatos un lasu komentārus un domāju. -vai šie anonīmie runātāji kas apruna šos uzņēmumus un cilvekus, kas tajos strada…- kādēļ jus slepjaties zem anonimitātes, ja esat tik gudri un ziniet visu par šiem uzņēmumiem tad parādiet savu isto vardu un uzvardu!!Neesat tādi liekuļi…Ko Jus tad baidāties??Vai ari Jums ir nožēlojama dzive un apskauzat citus kam dzive veicas…Jūs paši savā dzīvē neko neko neeset sasnieguši un tikai protat aprunat veiksmigus uzņēmumus.!! Visi esam varoņiem zem anonimitātes. Un mākam gudri runāt par visu…

  20
  7
 15. Tas nekas ka baumas gāja par spēļu zāli no iedzīvotājiem, bet pats Grantiņs līdz pēdējam apgalvoja, ka nebūs spēļu zāle, ka tas ir tikai baumas, lai tik īre viņam līdz pēdējam makā kristu

  19
 16. Tad jau izlieciet no telpām ārā arī alkohola veikalu. Kāpēc tad to atstāj? Lūdzu , Grantiņa kungs-atbildiet.

  27
 17. -> kad jau , tad jau

  Tāpēc, ka jāuztur svētā trīsvienībā – spēļu zāle, lombards (ir vēl Džokera ēkā? vismaz agrāk bija..) un alkohola tirgotava.

  25
Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.