Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Svētā Jēkaba ceļš caurvij arī Bauskas novadu; ikviens var pievienoties lielajam pārgājienam

27. jūlijā Latvijā norisināsies pasākums “Viena diena Latvijā kā katra diena Spānijā”, kuras ietvaros interesenti var doties pārgājienā kādā no 24 Latvijas Svētā Jēkaba ceļa etapiem, tostarp arī Bauskas novadā, portālu informēja Latvijas svētā Jēkaba ceļa asociācijas pārstāve Sandra Rone.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Viņa paskaidro, ka Svētā Jēkaba jeb Santjago ceļš ir viens no populārākajiem svētceļojumu maršrutiem Eiropā. Tā kā ik gadu Sv. Jēkaba ceļā dodas simtiem tūkstošu cilvēku, ir attīstījušās dažādas maršruta variācijas, jo ir ierasts uzskatīt, ka svētceļojums sākas jau no mājām.

“Maršrutu daudzi veic reliģisku mērķu vadīti, taču gana daudz gājēju izvēlas Sv. Jēkaba ceļu, lai būtu dabā, pabūtu vientnē ar sevi, piedzīvotu grūtības, pārbaudījumus un lai labāk sevi iepazītu, vai arī vienkārši baudītu iešanu un piedzīvojumu. Ceļš var būt veltīts personīgiem mērķiem, kādam citam, lai lūgtu par kādu problēmas risinājumu, kā arī tā ir iespēja sakārtot domas un baudīt ceļu,” teic S. Rone.

2019. gadā Latvijā tika uzsākta ceļa izveide, un kopumā piecu gadu laikā ir izstrādāts 562 kilometru garš ceļa maršruts. Ceļā var doties jebkurā gada laikā un veikt sev vēlamu attālumu. Maršruts sadalīts 11 līdz 32 kilometru garos posmos (ar iespēju tos dalīt starpposmos). Tas sastāv no 24 etapiem. No sākuma punkta Valkā pie Igaunijas robežas līdz Rīgai ir 12 etapi (280 km). No Rīgas līdz Lietuvas robežai ceļa veikšana ir iespējama divos veidos: 6 posmi līdz Žagarei (133 km) vai Sv. Meinarda ceļš – 6 posmi līdz Skaistkalnei (149 km).

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Šajos etapos ceļā ir redzamas koka norādes, ir atrodami speciāli „Camino“ zīmogi, dažreiz ir zīmogu „mājiņas”.. Ceļa atzars, kas ved uz Ikšķili un šķērso Ogri, Ķegumu, Vecumniekus, Bruknu, Bārbeli un noslēdzas Skaistkalnē, ir pilnībā nomarķēts un tajā ir apzinātas arī naktsmājas.

Pieejamie etapi. Foto: Publicitātes foto

Svinot Sv. Jēkaba dienu, asociācijas mērķis ir iedzīvināt ceļu visā garumā. Būs posmi, kuros iecerēts doties kājām, būs velo posmi un būs ģimenes posms, kas būs īsāks un piemērots arī bērniem.

Pārgājieni tiks organizēti sadarbībā ar Valkas, Cēsu, Mārupes, Dobeles, Salaspils, Ogres, Jaunjelgavas, Vecumnieku Tūrisma informācijas centriem konkrētos maršruta etapos.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Bauskas novada pašvaldībā informēja, ka mūspusē tiks organizēts velobrauciens. Par ceļa posmu Vecumnieki-Brukna-Bārbele (38 km) atbildīgā persona ir Olga Černišova-Stūriška (saziņai un detalizētākai informācijai: T. 26427717, e-pasts: olga.cernisova@inbox.lv) Plašāka informācija: www.caminolatvia.lv

Asociācija aicina ikvienu izvēlēties sev piemērotāko etapu un pieteikties. Vietu skaits katram posmam būs ierobežots.

Uzziņai

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Informācija par Sv. Jēkaba dienu Latvijā:

Pirmā 2019. gada svinību pasākuma laikā tika noiets posms Jaunmārupe – Rīga un pie Rīgas Sv. Jēkaba Romas katoļu katedrāles bruģī iestrādāts bronzas gliemežvāks, kas apliecināja Latvijas pievienošanos vēsturiskajam starptautiskajam Sv. Jēkaba svētceļojumu tīklam. 

2020. gadā uz Igaunijas – Latvijas robežas Valkā, Putras kalnā, ar dažādu draudžu mācītāju svētību tika ierakts Sv. Jēkaba ceļa robežstabiņš. 

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

2021. gadā tika veikts pārgājiens Rīga – Skaistkalne, kura noslēgumā pie Latvijas – Lietuvas robežas Skaistkalnē tika iesvētīta un uzstādīta simboliska zīme, kas liecina, ka līdz Santjago de Kompostela katedrālei Spānijā ir ejami 4308 km. 

2023. gadā, atzīmējot Jēkaba dienu Dobelē, pie Vissvētākās Romas katoļu baznīcas un Dobeles Evanģēliski luteriskās baznīcas tika pieliktas keramikas flīzītes ar gliemežvāka simbolu, bet pie Vissvētākās Romas katoļu baznīcas arī speciāli veidota zīmoga mājiņa.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (6)

  1. Kā kuram tā relaksācija.Kādam bezmērķīga apkārt vazāšanās,kāds atceras kilometriem garās kolhozlaiku biešu vagas.

    8
    2
  2. Saviem mazbērniem uztaisīju svēto laiku pārgājienu bez telefona ar kapli par biešu un kartupeļu vagām, tad zemeņu lasīšana , malkas kraušana, zāliena pļaušanau u.c, ļoti palīdz pret bezmiegu , stresu no spēlītēm utt.

    15
  3. Viena laba laika pavadišana,svēta lieta LIKT pie darba! Galvenais mērķtiecīgi sasniegt vagas galu,un palūkoties rudenī uz ražas lielumu.ATBALSTU 1980.ja katrs liktu pie ražiga darba un iemācītu strādāt,tas būtu ļooti svētīgi ….vai ne???!UN tam būtu vērtība!

  4. Latvieši aizmirsuši senos Baltu tautu Dievus un Dievietes. Bet godā Kristus kulta svētos. Absurds!

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.