Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Svinīgi atklāta par diviem miljoniem eiro pārbūvētā Grenctāles galvenā iela

Grenctālieši un ciema viesi jau kādu laiku bauda pārbūvētās Liepu ielas priekšrocības, taču svinīgā atklāšana tika rīkota ceturtdien, 19. oktobrī.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Tajā piedalījās Bauskas novada domes priekšsēdētāja vietnieks Aivars Mačeks, Brunavas pagasta nodaļas vadītāja Baiba Marčenkova, Bauskas novada pašvaldības būvniecības speciāliste un Liepu ielas projekta vadītāja Laima Berga, Bauskas novada pašvaldības būvinženiere Agita Eglinska, kā arī SIA „Baltijas Būve” un SIA „BM – Projekts” pārstāvji, portālu informēja Bauskas novada domes sabiedrisko attiecību speciālists Artūrs Dulbe.

Brunavas pagasta nodaļas vadītāja Baiba Marčenkova, uzrunājot klātesošos uzsvēra, ka šis ir nozīmīgākais projekts, kāds īstenots Brunavas pagastā. „Domāju, ka Grenctāles ciema iedzīvotāji piekritīs – mēs esam bezgala pateicīgi visiem iesaistītajiem, kuri atbalstīja, vadīja un realizēja šo projektu. Īstenotais Liepu ielas projekts uzlabo ikviena grenctālieša ikdienu, īpaši privātmāju kvartālā dzīvojošajiem, kuriem beidzot ir asfalts un pienācīgs ielu apgaismojums,” sacīja B. Marčenkova.

Bauskas novada domes priekšsēdētāja vietnieks Aivars Mačeks akcentēja, ka ielas pārbūve ir vērienīgs projekts, kurš neapšaubāmi uzlabos vietējo iedzīvotāju emocionālo pacēlumu un vēl vairāk stiprinās piederību ciematam.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Aptuveni 60 grenctālieši devās svinīgajā Liepu ielas gājienā no Grenctāles kultūras nama līdz Ceraukstes upītes tiltam, bet atlikušo Liepu ielas posmu apkārt privātmāju kvartālam veica aktīvākie grenctālieši ar velosipēdiem.

Foto: Artūrs Dulbe, Bauskas novada dome

Bauskas novada domē precizēja, ka projekta kopējās izmaksas bija 2 078 428 eiro ar pievienotās vērtības nodokli (PVN). Jāmin, ka Liepu iela ir Grenctāles ciema galvenā iela, kas nodrošina piekļuvi kultūras namam, doktorātam, bibliotēkai, veikalam, viesu namam “Rasa Spa”, autoservisam, kā arī savieno ciema teritoriju ar piegulošajām lauksaimnieciskās ražošanas teritorijām un uzņēmumiem.

Pirms pārbūves ielas seguma tehniskais stāvoklis, apgaismojuma un satiksmes drošības līmenis bija neapmierinošs, gājēju pārvietošanās notika pa brauktuves malu. Dzelzsbetona tiltam pār Ceraukstes upi bija būtiski bojājumi nesošajās konstrukcijās, tāpēc pilnīga pārbūve bija neatliekama.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Projekta gaitā Liepu iela tika pārbūvēta 1872 metru garumā, tai skaitā pārbūvēts arī 20 metrus garais tilta pār Cerauksti, izbūvēts lietus atvades tīkls un drenāžas komunikācijas 313 metru garumā, caurtek 317 metru garumā, ielas apgaismojums un septiņi ātrumu slāpējošie vaļņi.

Būvdarbus veica SIA “Baltijas būve”, būvuzraugs bija SIA “BaltLine Globe”, bet būvprojektu izstrādāja un autoruzraudzību veica SIA “BM-projekts”.

“Baltijas būve” pieder Robertam Kuivam, liecina “Firmas.lv” dati. Uzņēmuma apgrozījums pērn bija 7,14 miljoni eiro, peļņa – 0,89 miljoni eiro.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (2)

  1. Jūs tur,tā prātīgi ar to glauno jauno ielu.Nekādas braukāšanas,tikai ar čībiņām.Lai pēc pāris gadiem nav jāvaimanā par bedrēm.Vairāk ielas nedabūsiet.

    6
    1
Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.