Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Taupības nolūkos nesezonā Bauskas pilskalna parkā apgaismojums nedegs

Iepriekšējos gados ziemas tumšajā periodā pilsētā tika izgaismots arī Bauskas pilskalna parks, bet šogad te valda tumsa. “Pandēmijas laikā šī bija brīnišķīga pastaigu vieta. Sapratu, ka tika kokos iekārtas festivāla “Taste” lampiņu virtenes, kas ienesa svētku gaisotni. Šogad nav ne virteņu, apdzisušas arī laternas, vien pie pils deg divi prožektori, kas ir kā neliels glābiņš tiem, kuri vēlas vakara stundās izbaudīt ziemas priekus Bauskas pilskalna nogāzēs. Kālab šogad nav iespējams vairāk apgaismot šo teritoriju?” interesējās vietējā iedzīvotāja.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Bauskas Kultūras centra sabiedrisko attiecību speciāliste Kristiāna Paula Lībiete atklāja, ka Bauskas pilskalna parka estrādes apkārtni šogad nav plānots izgaismot. Baušķenieki un viesi aicināti līdz nākamā gada 1. janvārim aplūkot Karpa dārzu, kur jau iemirdzējusies gaismas instalācija “Mirdzošā simfonija kokiem”.

Bauskas novada domē paskaidroja, ka, pamatojoties uz Bauskas novada pašvaldības izstrādātajām vadlīnijām par energoefektivitātes pasākumiem enerģijas lietderīgai izmantošanai, Bauskas pilskalna teritorijā ielu apgaismojums dienas tumšajā laikā, tūrisma nesezonā, kad tur nenotiek pasākumi, netiek ieslēgts. Pašlaik lēmumu nav iecerēts mainīt. Enerģijas taupīšanas pasākumi nepieciešami, lai novērstu pieaugošo energoizmaksu ietekmi uz pašvaldības budžetu, uzsvēra domē.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (7)

 1. Tas zelta mirguļojošais Karpu dārzs kaut kā tukšs, nekā jauna šogad nav un interese par to maza. Tukšs un pamests arī Bauskas rātslaukums. Tāda jau laikam tā koncepcija.

  9
  2
 2. no kura laika parkiem ir sezonas? Laikam tikai tad, kad ar parku palīdzību ir iespējams “apgūt” budžeta naudu, un Pilskalna parks, atšķirībā no bijušā Korfa ‘dārza, šogad nav “sezonas prece”

 3. Bauskas novada domniekiem “sezona” galā, tā “sezona”, kad viņi vēl bija spējīgi uz slēpēm nostāvēt un ar ragutiņām no kalna nobraukt…

 4. Jā, vai nav stulbums augstākajā pakāpē, vietu, kur var pastaigāties, paslēpot, pabaudīt ainavu – atstāt tumsā. Karpa dārzā kaut kā nepaslēposi un lielus gabalus nenostaigāsi un tas tāpat jau no apkārtējām mājām gaišs, ka to speciāli izgaismot nav vajadzības. Nepelnīti aizmirsts tomēr ir Bauskas pilskalns!!!

  14
 5. No reizes uz reizi pierādās, ka Bauskā ar noformējuma lietām nu ļoti jau neveicas. Skaidri redzams, ka tie, kas par šo atbild (jā, gribētos zināt, ka tieši ir šīs personas), galīgi nesaprot, kāpēc vispār svētku dekorācijas nepieciešamas un ka tās funkcionē tikai tad, ja pirms tam izstrādāta skaidra koncepcija, kaut kāds stāsts. Bauskā rotājumi vienmēr tiek veidoti tikai formāli, tāpēc tie arī sirdis nesilda, tikai tērē naudu…

 6. Kāpēc tā simfonija kokos nevar mirdzēt Bauskas pilskalna parkā? Tastē tak tās pašas mirdzošās gaismas šūpoles varēja iekārt, bet tagad uz svētkiem nevar vietu pamainīt? Ak laikapstākļi traucē, loģistika un vēl kas, labāku vietu kā Karpa dārzu jau neatradīs. Bet atdzīvināt, iedzīvināt vajag, lai tur būtu dzīvība, jo tagad izskatās, ka bezjēdzīgi iztērēti līdzekļi uz divu nedēļu prožektoru midžināšanu.

 7. “konfeti” no vairāk kā 60 tūkstošu “apgūstamās” naudas sagribēji? Tev un pārējiem pietiks vien, ja jums ļauts aplūkot šo ziemassvētku “konfekšu” mirdzošos papīrīšus

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.