Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

papildināta-Teju divas nedēļas uz A7 mētājas avarējis auto; ne Bauskas, ne Ķekavas novadā nav laukuma, kur pašvaldības policija spēkratu varētu novietot

Papildināta ar Bauskas novada pašvaldības policijas skaidrojumu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Teju divas nedēļas autoceļa A7 nomalē atrodas avarējis spēkrats, ievērojuši autovadītāji, kuri ikdienā mēro ceļu pa šo brauktuvi. “Kālab policija šo auto nevar transportēt uz kādu stāvvietu, lai tas neapdraud citus satiksmes dalībniekus? Braukšanu šajās dienās apgrūtina te sniegts, te sasalstošs lietus un šāds, ceļa malā atstāts auto, kādam var būt liktenīgs,” savu satraukumu pauž baušķenieks Arnis.

Valsts SIA “Latvijas Valsts ceļi” pārstāve Anna Kononova paskaidroja, ka saskaņā ar Ministru Kabineta noteikumiem, lēmumu par transportlīdzekļa piespiedu pārvietošanu uz speciālu stāvvietu pieņem amatpersona, kura sastādījusi administratīvā pārkāpuma protokolu par attiecīgo Ceļu satiksmes noteikumu pārkāpumu vai arī šajos noteikumos noteiktā kārtībā atzinusi transportlīdzekli par ilgstoši atstātu uz ceļa. Šajā situācijā VSIA “Latvijas Valsts ceļi” (LVC) nav tiesīga dot rīkojumu aizvākt avarējušo auto.

A. Kononova atklāja, ka fiksējot, ka autoceļa A7 nomalē atrodas avarējis transportlīdzeklis, LVC Zemgales reģionālā nodaļa par šo faktu pagājušajā nedēļā vērsās Valsts policijas Bauskas iecirknī. Valsts policija LVC informēja, ka par negadījumu ierosināts administratīvā pārkāpuma process.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Valsts Policijas vecākā sabiedrisko attiecību speciāliste Gita Gžibovska precizēja, ka 9.decembrī ceļa posmā Rīga-Bauska-Lietuvas robeža 50. kilometrā, virzienā uz Rīgas pusi, transportlīdzekļa “BMW X5” vadītājs, veicot apdzīšanas manevru, nepārliecinājās par manevra drošību, radīja traucējumus pretim braucošajam transportlīdzeklim “Toyota Corolla Verso”, kā rezultātā izraisīja sadursmi ar šo transportlīdzekli. Par minēto ceļu satiksmes negadījumu uzsākts administratīvā pārkāpuma process, “BMW X5” vadītājs saukts pie administratīvās atbildības un viņam piemērots naudas sods.

G. Gžibovska pastāstīja, ka pēc negadījuma transportlīdzekļa  “Toyota Corolla Verso” vadītājs, kurš ir Lietuvas pilsonis, solīja automašīnu no notikuma vietas evakuēt, bet tas nav izdarīts. Valsts policija transportlīdzekļa vadītājam ir nosūtījusi aicinājumu steidzamā kārtībā lemt jautājumu par transportlīdzekļa evakuāciju.

“Par apstāšanās un stāvēšanas noteikumu pārkāpšanu ir paredzēta administratīvā atbildība. Informācija nodota Bauskas novada pašvaldības policijai, lai lemtu jautājumu par administratīvā pārkāpuma procesa uzsākšanu pret automašīnas “Toyota Corolla Verso” vadītāju par automašīnas stāvēšanas noteikumu pārkāpšanu un tālāko rīcību ar minēto transportlīdzekli,” skaidroja G. Gžibovska.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Bauskas novada domē norādīja, ka minētā teritorija atrodas Bauskas novadā, bet līdz 2023. gadam teritoriju, kur konkrētais auto ir novietots, apkalpo Reģionālās pašvaldības policijas Iecavas nodaļa. Valsts policija transportlīdzekļa vadītājam ir nosūtījusi aicinājumu, bet transportlīdzeklis no ceļa vēl nav evakuēts. Ņemot vērā, ka ne Bauskas, ne Ķekavas novadā nav laukuma, kur pašvaldības policija autotransportu varētu novietot, to šobrīd nepārvieto arī Reģionālā pašvaldības policija.

Bauskas novada pašvaldības policija skaidro, ka jautājums par atbilstošu normatīvo aktu izstrādi un par laukuma evakuēto automašīnu novietošanai izveidi Bauskas novadā ir iekļauts pašvaldības nākamā gada darba kārtībā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (23)

 1. nepārtrauktā “baltā līnija” gar šosejas malu liecina, ka šeit apstāšanās un stāvēšana aizliegta. Kāpēc citos gadījumos līdzīgā situācijā evakuators tomēr tiek izsaukts? Bauskas novadā likums nedarbojas varbūt tāpēc, ka vienīgā maksas stāvlaikuma vietā uzcēla lielveikalu? Bet, varbūt, policisti ir aizņemti izsaukumos, palīdzot nelaimē nokļuvušajiem?

  10
  4
 2. Ak jūs nabadziņi! Jums traucē visi ceļamalās stāvoši auto? Brauciet ar sabiedrisko transportu,tā būs drošāk.

  9
  9
 3. … interesanti gan- kopš kura laika ceļa īpašniekam, šai gadījumā Valsts ceļiem, nav PIENĀKUMS novākt no ceļa un tā joslas satiksmei bīstamus priekšmetus, kā to nosaka Likuma par autoceļiem 22.panta 1. punkts?

  9
  1
 4. Bīstamāki šajā laikā ir tie ,kas brauc 70-80 km/h. Šis auto man netraucē,gan jau savāks.

  9
  2
 5. Lietuvietim viens dalbajobs sasit mašīnu – kā tad lai viņš dabon to mašīnu uzreiz prom: cik izmaksā transportēšana uz Lietuvu? Tam dalbajobam tad arī būtu jāmaksā par evakuatora pakalpojumiem uz Lietuvu.

  27
 6. Tas nau lietuviešu auto Pirmkārt….Otrkārt visiem pajāt kad uz Latvijas Bāņa stāv šis nabags,Treškārt,latvijā pieņemts kamērt sūdi nenotiks ,tikmēr neliksies ne zinis Mūsu Valst;ī viss ir kārtībā Saku jums ,Galvenais ir algas deput’tiem palielināt

  9
  4
 7. Policija cer uz vēl kādu avāriju, vēlams ar bojāgājušiem! Jo sliktākā situācija uz ceļiem, jo var pieņemt bargākus sodus. Arī atpirkšanās cena ceļas!

  7
  3
 8. Intresanti kuru tā mašīna šai vietā apdraud, ja nu vienīgi sniega tīrītājiem rada neērtības. Un tam kurš skrēja sūdzēties pat peātā neienāca, ka cilvēks varēja atrasties slimnīcā. Galvanais ir pasūdzēties, aomierināt sevī mītošo “Pavļuku Marozovu”

  8
  5
 9. Paklau vai Tu esi pārvietojies pa A7, kad ir putenis un slīd uz visām pusēm, ja tev nāk fūre pretī un tu gribi paraut uz malu, bet to nevari izdarīt, jo ir traucēklis – malā novietots auto? Vai slimnīcā esošam cilvēkam nav tuvinieku, kuri var parūpēties par auto evakuāciju? Braucu no Rīgas ar vienu evakuatoru, jo auto bija noplīsis, līdz Bauskai pakalpojuma sniedzējs visas detaļas izstāstīja, to, ka visskopākie dzīvo Iecavā, bet uz Bausku parasti ved Audi un BMW, ka sniedz pakalpojumus uz Lietuvu un maz ir tādu, kuriem ir licence, lai varētu starptautiski pakalpojumu sniegt. Vienam leitim bija steidzīgi jānogādā auto uz servisu, jo nākamajā dienā beidzās garantija, tad nu bijis ar mieru maksāt jebkādu summu, lai tik auto dabūtu prom.

 10. vien jautājums šiem “nabadziņiem”, ieņemošiem attiecīgus amatus, vai tiešām bija vērts izdot tos tūkstošus, vai simtus tūkstošus “baltās līnijas” krāsošanai visā valstī gar šosejas malām, lai braucēji, arī ārzemnieki varētu vērot valstī notiekošo tiesisko nihilismu?

 11. diez, kādēļ tad tos dzērājšoferu auto transportē nekavējoties, “neatejot no kases”?

  6
  2
 12. no trijām valsts un pašvaldības institūcijām neviena tā īsti atbildīga par “gadījumu” uz starptautiskas nozīmes šosejas sevi neuzskata, Vieni uzskata , ka viņiem tas nav jādara, otri, ka tiem nav iespēju to izdarīt. Bet, ir vēl “trešie”, kas to visu redz un izdara savus secinājumus….

 13. Ko var liet! Valsts policijas pagalmā kopš seniem laikiem ir stāvējušas konfiscētās vai dauzītās mašīnas.Visi “atbildīgie”stāsta par savu “impotenci”, bet no algām neatsakās.

  6
  1
 14. Pēc šīs loģikas sanāk, ka Bauskas un Ķekavas novadā braucot reibumā mašīna netikai konfiscēta, jo nav laukuma kur to novietot? 😁

 15. bet, Bauskas pp ir līgums ar “atskurbtuvi” Rīgā, Nēģu ielā, cerot, ka kaut ko no “atskurbušajiem” iekasēs, vai vismaz varēs benzīnu norakstīt

 16. tikai to stāvlaukumu šādu, “noklīdušu” auto novietošanai vajadzētu izvēlēties kaut kur Mazsalacā vai Ventspilī, arī evakuatoru vismaz no firmas Rīgā, līdzīgi, kā “ceļiniekus” no Valkas, pāris kilometru garam ceļa posmam ar ļoti apšaubāmu lietderību.

 17. Ak Dievs, nu pagaidīsim, kamēr tur kāds vēl iebliezīs, un tad sadalīsim uz visiem atbildīgajiem… kur, kāpēc, cik… tak nevar viņu nolikt kaut kur grāvī vismaz?

 18. ja auto īpašniekam pohuj, tad pārējiem vēl jo vairāk, parādi man kādu kurš pa velti brauks, un evakuēs to autiñu, vienīgi brīnos, ka metālisti, pa nakti vēl nav aizvilkuši..

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.