Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Televīzija: Piecu uzņēmumu vietā Bauskā – spēļu zāle

Vienā no uzņēmuma “Bauskas nami” piederošajām ēkām no septembra piecu uzņēmumu vietā darbosies spēļu zāle. Ēkas īpašnieks nomas līgumu laušanu skaidro ar gāzes sadārdzinājumu, ko mazie uzņēmēji nevarēšot nosegt. Savukārt deputāti to atbalstījuši, jo spēkā esošajā  teritorijas plānojumā nav iezīmēta no spēļu zālēm brīva vieta, ziņo ReTv.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Skaistuma fabrikā” (“SFabrika”) Bauskā vēl valda rosība, bet jau septembrī gandrīz visiem Salātu ielas 27A ēkas nomniekiem  telpas būs jāatstāj, jo uz šo ēku pārcelšoties spēļu zāle.

“Protams, tas bija pārsteigums. Nedomāju, ka dome apstiprinās šo spēļu zāli. Bija cerība, ka neapstiprinās un mēs šeit dzīvosim ilgi un laimīgi,” sacīja uzņēmuma “SFabrika” pārstāve Terēze Krote.

Suši bārs jau slēgts un citviet Bauskā durvis nevēršot, jo, kā skaidroja uzņēmuma vadītājs, jau līdz šim galvassāpes radījis darbinieku trūkums.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pretenzijas pret līguma laušanas procedūru uzņēmējiem neesot. Ēkas īpašnieks esot piedāvājis nomāt telpas citās uzņēmumam piederošās ēkās. Tomēr neizpratni raisot vēlme pārvērst dzīvojamā rajona ielu par “spēļu elli”, jo blakus mājā jau atrodas viena spēļu zāle.

“Šeit tomēr dzīvo arī ģimenes ar bērniem, veci cilvēki. Daudzdzīvokļu mājas, bērni uz skolām iet. Tas kontingents… pietiek jau redzēt, kas dažreiz nāk uz alkohola veikalu… Vecākiem ir jāuztraucas,” izteicās vietējā nagu kopšanas speciāliste Daiga Mackeviča.

Arī citi vietējie iedzīvotāji nav sajūsmā par iecerei. Piemēram, Alla uzsvēra: “Es nedomāju, ka vienā vietā jābūt divām spēļu zālēm. Tas nav pareizi. Es domāju, ka jābūt ārpus pilsētas.”

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kā skaidroja ēkas īpašnieks, lēmums uzteikt nomas līgumu visiem uzņēmumiem, izņemot “Outlet”, esot pieņemts finansiālu apsvērumu dēļ.

“No 1. septembra mums mainās gāzes tarifs, un mēs neesam spējīgi [iztikt] paši. Mazie pateica, ka viņi pilnīgi un absolūti nav gatavi to pavilkt visu to ēku.

Nevienu lielu nomnieku citu mēs nedabūjām, tāpēc mēs izvērtējām iespēju ielaist spēļu zāli, jo viņi apņemas visu nosegt,” skaidroja “Bauskas namu” valdes priekšsēdētājs Uldis Grantiņš.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Savukārt deputātiem neesot juridiska pamatojuma, lai neļautu spēļu zālei pārcelties uz Salātu ielu, jo spēkā esošajā teritorijas plānojumā nav iezīmēta no spēļu zālēm brīvā teritorija.

“Mēs īsti nesaprotam, kāds īsti ir viedoklis Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijai. Mums ir aizdomas, ka viņi tā kā aizstāv šos uzņēmējus. Līdz ar to mēs, skatoties uz apkārtējām pašvaldībām, redzam, ka viss, kas tiek darīts no pašvaldības puses iedzīvotāju labā, tiek noraidīts ar ministrijas rokām. Tad jautājums, vai mums šajā brīdī ir jēga cīnīties ar vējdzirnavām vai tomēr pagaidīt jaunas Saeimas vēlēšanas,” komentēja Bauskas novada domes priekšsēdētāja vietnieks Aivars Mačeks (Nacionālā apvienība).

Likums paredz, ka jaunajam teritorijas plānojumam jābūt izstrādātam līdz 2025. gadam. Tikmēr Bauskā durvis vērt var arī jaunas spēļu zāles.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

KONTEKSTS:

2021. gada aprīlī Saeima pieņēma likuma grozījumus ar mērķi palīdzēt tām pašvaldībām, kas vēlas ierobežot azartspēles savā teritorijā. Šādi ir rīkojusies Salaspils, kur tika pieņemts lēmums par azartspēļu ierobežošanu blīvi apdzīvotajā pilsētas daļā.

Taču vairāku vietvaru mēģinājumi darīt to pašu sastapās ar VARAM iebildumiem. Piemēram, Cēsu novada februārī izdotajos teritoriālā plānojuma grozījumos bija paredzēts aizliegt spēļu zāles un kazino novada teritorijā, izņemot 4 vai 5 zvaigžņu viesnīcās ar ne mazāk kā 15 numuriem. VARAM palūdza šo punktu izņemt, norādot, ka nevar aizliegt noteiktu komercdarbības veidu visā teritorijā.

Neskaidrība par likuma piemērošanu ir arī Ķekavā. Tur, pamatojoties uz grozījumiem azartspēļu un izložu likumā, pērn izdeva saistošos noteikumus, ar kuriem aizliegts novadā organizēt azartspēles. Tagad pašvaldības un VARAM strīds nonācis līdz Satversmes tiesai.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Komentāri ir slēgti

Komentāri (6)

 1. Vai tad kādam nav skaidrs, no kādiem uzņēmējiem Pūces un Pleša pattijs xiedojumus saņem..

  22
 2. “Kā skaidroja ēkas īpašnieks”… kas vai kurš ir ēkas īpašnieks? Varbūt kāds vjetnamiešu azartspēļu gigants? Nē, diez vai! Kāds, kura galvenās intereses ir mērāmas tikai naudā, galvenais, lai “piķis” nāk. Nekādas morāles, salts aprēķins. Un nospļauties par visiem mazajiem uzņēmējiem, par uzņēmēju ģimenēm, par “zaudētavu” pacientu ģimenēm! Nospļauties gan Bauskas nami, gan pašvaldībai, gan ministrijai. Kam viņi te? Skumji!

  25
 3. Grantiņa kungam šī ir jau kura versija, kāpēc mazos neaststāj? Gāze redz tagad, iepriekš tika rakstīts kas cits.
  Mačeka kungs vispār bez komentāriem. Ka tik novelt visu kaut kur tālāk + vēl pirmsvēlēšanu konkurentu partijas reitingus pabakstīt. Skumji, reāli skumji.

  20
 4. Nu kas mēs kāda Japānā esam!?Vajadzigi daudz mums tie suši!?Latviesa cilvēks uzkupina kādu vimbu,mājās uztaisa siļķi krējuma mērcē,iedzer 100,vai cik nu kurs var,gramus šņabīti ,un nevajag brālīt vairs nekādus suši un trepangi!Par tiem skaistuma saloniem un solārijiem,vai kas nu tur ir…nu kas vasara iet uz solārijiem!?Tikai pie upes!Pie viena puišiem patīkami paskatīties uz meičām un otrādi!Naks ziema atkal ar kovidnieku tāpat būs jaklapē ciet!Savukart spēļu zāle-pavisam laba lieta!Var satikt pazīstamos,patīkami pavadīt vakaru ,nu un no vinnēt kādu summiņu ar,ja pasvakak ar finansiem.Vai arī,ja cipari negriežas,apvest ap stūri kādu laucinieku! tiešām patīkams iestādījums!

  4
  16
 5. un būtu vairāk daudzu valdošoprāt tādu “latviešu”, kādus tu esi minējis savā komentārā – ar siļķi un 100 gramu vērtībām, tad arī valdīt varētu līdzīgi kā , piemēram, mūsu divu kaimiņvalstu teritorijās, kur cilvēks ir vien lieta, no kura paņemt, arī šādā amorālā azartspēļu veidā, kur kā redzams “sava interese” ir gan partijai A-par un no mūsu puses tās izvirzītajam ministram, kauns.

  15
 6. Nu jā,nu jā!To jau es tāpat samuldejos.Reizēm tas aparāts paņem un notīra cilvēku pliku un velns zina kuriem kaimiņiem tā nauda aiziet! Ar tam partijām ir tā- labāk ar saviem draugiem uzlaist kadas desmit partijas zoli.Tad vinnē vai zaudē tā nauda vismaz pašu starpā paliek nevis aiziet dies zin kur.

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.