Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Tiesa noraida pieteikumu par šautuves izveidi Iecavas pagastā

Foto: iecava.lv No 2020. 18. maija līdz 18. jūnijam norisinājās publiskā apspriešana par trešās kategorijas atklātās šautuves darbības izvērtēšanu. Iecerētā šautuve atrastos nekustamajos īpašumos «Sildedži» un «Prelūdes» Iecavas pagastā. Izraudzītajai vietai ir ērta piekļuve no A7 maģistrāles un Rīgas lidostas (caur Plakanciemu un Jaunmārupi).

Jelgavas Administratīvā rajona tiesa 2021. gada 22.decembrī, izskatot lietu, kas ierosināta, pamatojoties uz privātpersonas pieteikumu par labvēlīga administratīvā akta izdošanu, ar kuru tiktu atbalstīta būvniecības iecere “Atklātas 3. kategorijas šautuves ierīkošana nekustamajā īpašumā “Sildedži” un “Prelūdes” Iecavas novadā”, nolēma, ka atbildētāja – Bauskas novada pašvaldība – pamatoti ir noraidījusi būvniecības ieceri. Tā kā lietā nav konstatēts būtisks procesuāls pārkāpums, tiesa noraidījusi Tatjanas Ņeploho pieteikumu par labvēlīga administratīvā akta izdošanu, portālu informēja Bauskas novada pašvaldības administrācijas sabiedrisko attiecību speciāliste Anta Kļaveniece.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Spriedumu var pārsūdzēt Administratīvajā apgabaltiesā viena mēneša laikā no sprieduma sastādīšanas dienas, iesniedzot apelācijas sūdzību Administratīvās rajona tiesas Jelgavas tiesu namā.

Viņa atgādināja, ka 2020. gadā privātpersona Tatjana Ņeploho vērsās Bauskas novada būvvaldē, lūdzot atbalstīt būvniecības ieceri, kas paredz atklātas 3. kategorijas šautuves ierīkošanu Iecavas novada nekustamajā īpašumā “Sildedži” un nekustamajā īpašumā “Prelūdes”. Publiskās apspriešanas laikā ieceri neatbalstīja objektam tuvumā esošo nekustamo īpašumu īpašnieki un viņu izveidotās nevalstiskās organizācijas.

Arī Veselības inspekcijas ieskatā, realizējot ieceri, netiktu ievērotas normatīvo aktu prasības attiecībā uz sabiedrībai drošu un veselīgu dzīves vidi. Savukārt Valsts vides dienests pašvaldības rīcībā nodeva apjomīgu dokumentu paketi, no kuras izrietēja, ka pieteicēja un viņas pārstāvji ir maldinājuši gan Valsts vides dienestu, gan būvvaldi, gan pašvaldību attiecībā uz objekta pielietojumu. Būvniecības ieceri neatbalstīja arī Aizsardzības ministrija un Valsts drošības dienests.

2020. gada 29. septembrī Iecavas novada dome pieņēma lēmumu būvniecības ieceri neatbalstīt.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.