Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Tiesas sēde krimināllietā pret kādreizējo SIA «Dzīvokļu komunālā saimniecība» vadītāju Jāni Feldmani atlikta uz martu

Zemgales rajona tiesā Bauskā trešdien, 14. decembrī, plkst. 10 bija plānots skatīt krimināllietu pret kādreizējā pašvaldības uzņēmuma SIA «Dzīvokļu komunālā saimniecība» valdes locekli Jāni Feldmani.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Lietu izskata tiesnese Marina Ribina, apsūdzību uztur prokurore Ļena Lukinska. Bija ieradies apsūdzētais, kā arī cietušā pārstāvji Gita Kravala un Andris Kalvāns. Gaidīja arī četri liecinieki no pieciem, piektais esot miris. Savukārt aizstāve advokāte Inta Tūmane attaisnojošu iemeslu dēļ nebija ieradusies.

Tiesas sastāvam noraidījums nebija pieteikts. Apsūdzētajam ir noslēgta vienošanās ar aizstāvi par piedalīšanos tiesas procesā. Tika jautāts, vai apsūdzētais ir ar mieru lietu skatīt bez aizstāves klātbūtnes. J. Feldmanis nepiekrita. Arī prokurore atzina, ka «apsūdzētajam ir tiesības uz aizstāvību». Tādējādi tiesas sēde tika atlikta uz 8. martu plkst. 10, šīs lietas izskatīšanai tika rezervēti datumi arī aprīlī un maijā.

Jānim Feldmanim celta apsūdzība pēc Krimināllikuma 179. panta pirmās daļas, t. i., par svešas mantas prettiesisku iegūšanu vai izšķērdēšanu, ja to izdarījusi persona, kurai šī manta uzticēta vai kuras pārziņā tā atradusies (piesavināšanās), kā arī pēc Krimināllikuma 196. panta otrās daļas, t. i., par uzņēmuma vai organizācijas atbildīga darbinieka, t. i., personas, kurai uzņēmumā vai organizācijā ir tiesības pieņemt lēmumus, kas saistoši citām personām, vai tiesības rīkoties ar uzņēmuma vai organizācijas mantu vai finanšu līdzekļiem, kā arī uzņēmuma vai organizācijas pilnvarotas tādas pašas personas izdarītām tīšām darbībām, ļaunprātīgi izmantojot savas pilnvaras vai tās pārsniedzot, ja ar šīm darbībām radīts būtisks kaitējums un pēc Krimināllikuma 180. panta pirmās daļas, t. i., par zādzību, krāpšanu vai piesavināšanos nelielā apmērā. Lieta tiks izskatīta atklātā tiesas sēdē.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Foto: No arhīva. «Bauskas Dzīve» jau vēstījusi, ka 2019. gada 2. janvārī pēc paša iniciatīvas no SIA «Dzīvokļu komunālā saimniecība» (DzKS) amata pienākumu pildīšanas atkāpās uzņēmuma valdes loceklis Jānis Feldmanis ( fotogrāfijā no labās). Viņš bija Iecavas DzKS valdes loceklis no 2013. gada.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (5)

 1. Ārsts kā ārstēšanas režīmu būs noteicis ārstēšanos stacionārā vai mājās, neierašanās var tikt atzīta par attaisnojošu un par neierašanās iemesliem nav iespējams paziņot tiesai agrāk, tikai pašā tiesas dienā, ja ir piemeklējusi pēkšņa saslimšana vai ir noticis kāds nelaimes gadījums vai cits ārkārtējs gadījums, kas objektīvi liedz ierasties tiesā.

  25
  2
 2. Jānītis ar savu mentoru Mārtiņu,pie rokas pieķerto bijušo muitnieku..notiesāja viņu toreiz,vai kaut kā izšpruka?

  33
  1
 3. Noziedzīgi iegūta manta ir jebkāds ekonomisks labums, kas personas īpašumā vai valdījumā tieši vai netieši nonācis noziedzīga nodarījuma izdarīšanas rezultātā. Radīts pašvaldības kapitālsabiedrībai būtisks kaitējums, tas ir mantisks zaudējums, kas nav bijis mazāks par desmit minimālo mēnešalgu kopsummu. Cietušais ir kapitālsabiedrība, cietušā pārstāvji paredzēti nodarītā kaitējuma kompensācijas gūšanai. Tādējādi juridiskas personas cietušās pārstāvjiem ir izšķiroša nozīme nodarītā kaitējuma mantiskā zaudējuma atgūšanā. Kas ir šie pārstāvji varam aplūkot valsts amatpersonu deklarācijas.

  25
  1
 4. Bijušai Iecavas pašvaldības juristei Administratīvās komisijas priekšsēdētājai tiesā būs jāatbild uz ļoti daudziem juridiskiem jautājumiem par laiku no 2013 līdz 2021.gadam.

  18
Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.