Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Tirdzniecības centru “Eila” Bauskā un veikalu “Elvi” Iecavā aprīkos ar saules paneļiem

Nekustamo īpašumu uzņēmumu grupa “Realto” piesaistījusi “BluOr Bank” finansējumu 1 116 000 eiro apmērā, kas tiks izlietots saules paneļu uzstādīšanai 22 uzņēmuma pārvaldītajos objektos – biznesa parkos un citos komercobjektos visā Latvijā, ieskaitot divus objektus Bauskas novadā. Vērienīgā zaļās enerģijas projekta realizācijas kopējās izmaksas sasniedz teju 1,58 miljonus eiro. Uzņēmums investīcijas plāno atgūt jau tuvāko sešu līdz septiņu gadu laikā, portālu informēja uzņēmuma pārstāve Linda Miltiņa.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Viņa skaidro, ka “Realto” ir viena no vadošajām nekustamo īpašumu uzņēmumu grupām Latvijā, kuras biznesa parku un centru kopējā iznomājamā platība ir ap 300 000 m2. Tā nomnieki ir vairāk nekā 850 dažādu nozaru uzņēmumi, to vidū gan elektronisku sakaru un metālapstrādes, gan pārtikas ražošanas, poligrāfijas un farmācijas kompānijas.

Projekta ietvaros uz “Realto” biznesa centru un citu komercplatību ēku jumtiem kopumā tiks uzstādīti 4949 saules paneļi. Uzņēmums biznesa parku un komercplatību ēku jumtus aprīkos – Rīgā, Siguldā, Kuldīgā, Skrundā, Bauskā, Ventspilī, Iecavā un Druvā.

L. Miltiņa precizēja, ka Bauskā saules paneļi tiks ierīkoti uz t/c “Eila” jumta, bet Iecavā tie atradīsies uz tirgotavas “Elvi” jumta Baldones ielā 42. Konkretizēt investīciju apmēru mūspuses objketiem L.Miltiņa atturējās, norādot, lai lūkojot norādīto kopējo finansējumu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pirmie saules paneļi jau uzstādīti objektos Vecumniekos, Liepājā un Rīgā. Vecumniekos saules paneļi izvietoti uz veikala “Elvi” Bauskas ielā 16 jumta. Ņemot vērā, ka saules paneļi te uzstādīti salīdzinoši nesen, vēl ieguvumu izvērtējumu veikt neesot iespējams, apliecināja L. Miltiņa.

Viņa norādīja, ka projektu pilnā apmērā plānots īstenot gada laikā – līdz 2023.gada vidum.

“Zaļā domāšana ir viena no mūsu uzņēmuma pamatvērtībām. Mūsu īpašumā esošās ēkas lielākoties ir ar savu vēsturi. Ilgtspējas un zaļās domāšanas principus cenšamies ievērot arī rekonstrukcijā, šīs agrākās industriālās un ražošanas ēkas atjaunojot atbilstoši mūsdienīgas vides prasībām, piešķirot telpai un videi jaunu kvalitāti. Lēmumu uzstādīt saules paneļus, protams, veicināja arī pašreizējā situācija pasaulē, kas rada nepieciešamību meklēt iespējas būt neatkarīgiem energoresursu jautājumos.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ilgtermiņā saules paneļu uzstādīšanas projekts ļaus panākt būtisku ēku un nomnieku izmaksu samazinājumu, kā arī sniegs lielāku rīcības brīvību ēku apsaimniekošanā. Šis uzņēmuma lēmums dos pozitīvu ietekmi uz vidi ilgākā laika posmā, un esam pārliecināti, ka jau drīzumā šo ieguvumu novērtēs arī mūsu nomnieki,” teic “Realto” Nekustamo īpašumu daļas vadītāja Agnese Rutka.

Visi 22 objekti, kuros paredzēta saules paneļu uzstādīšana, ir komercplatību ēkas, kur atrodas biroji, noliktavas, ražošanas, tirdzniecības un pakalpojumu sniegšanas uzņēmumi. No paneļiem iegūtā enerģija tiks izmantota ēkas un nomnieku vajadzībām. Projektā plānots izmantot lielas jaudas saules paneļus, kas spēj izstrādāt virs 11 kW. Projekta tehnisko pusi uzņēmums risina sadarbībā ar SIA “Tesla”, kas nodrošina saules paneļu uzstādīšanu.

Plānots, ka kopējais visos 22 objektos saražotās elektroenerģijas apjoms būs vairāk nekā 2000 MWh gadā. Projektētāju aplēses rāda, ka līdz ar projekta realizāciju būtiski mazināsies uzņēmuma apsaimniekoto objektu ietekme uz vidi – kopējais C02 emisiju daudzums saruks par vairāk nekā 790 tonnām gadā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Realto” plāno, ka projekta investīcijas sevi spēs atpelnīt jau tuvāko 6-7 gadu laikā. Vienlaikus, pēc šī projekta realizācijas uzņēmums plāno saules paneļu uzstādīšanu arī citos “Realto” objektos. Uzņēmums ir aprēķinājis, ka pēc projekta pirmās kārtas ieviešanas, saules saražotā elektrība veidos 15-20% no konkrētajos objektos patērētās enerģijas. Pamatā, visa no saules paneļiem iegūtā enerģija, tiks izmantota pašos objektos, kur tie ir uzstādīti, taču atkarībā no saražotā un iztērētā apjoma, koplietošanas elektrības tīklā varētu nonākt ap 10% saražotās enerģijas.

“Gan lielo, gan mazo un vidējo uzņēmumu vidū šobrīd vērojama liela interese par dažādiem uz ilgtspēju vērstiem projektiem. Izmaksām augot, uzņēmēji meklē alternatīvas un veidus, kā optimizēt apkures, elektrības, degvielas un citas izmaksas. Atbalsts uzņēmējdarbībai joprojām ir viena no bankas kreditēšanas prioritātēm. Turklāt līdz ar jauniem regulējumiem, ar ko jārēķinās arī bankām, katrs uzņēmumu kreditēšanas pieprasījums tiek analizēts arī no ilgtspējas skatupunkta,” stāsta “BluOr Bank” Kreditēšanas pārvaldes vadītāja Marina Antonova.

Uzņēmums “Realto” šobrīd īsteno arī citas videi draudzīgus risinājumus. Uzņēmuma autoparkam, nepieciešamo administratīvo un saimniecisko funkciju veikšanai, tiek izmantoti elektroauto. Pie vairākiem “Realto” piederošajiem biznesa centriem un kvartāliem jau šobrīd ir uzstādītas elektrouzlādes stacijas. Tāpat uzņēmums nepārtraukti uzlabo arī apsaimniekoto ēku energoefektivitāti.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Virkne būtisku “zaļo” projektu plānoti arī tuvākajā nākotnē. Piemēram, vairākos “Realto” objektos šobrīd uzsākta siltumsūkņu uzstādīšanas lietderīguma izpēte, kā arī ir plānots uzstādīt siltā ūdens kolektorus. Tāpat “Realto” šobrīd uzsācis darbu pie vēja ģeneratoru uzstādīšanas projekta izpētes un izstrādes.

“Nekustamo īpašumu tirgu jau ilgstoši ietekmē dažādi ārējie satricinājumi. Izmaksām augot, nomniekiem joprojām viens no noteicošajiem faktoriem komercplatību izvēlē ir cena. Tajā pašā laikā šī tendence strauji mainās līdz ar elektrības, apkures un citu izmaksu kāpumu, kā arī pieaugošo sabiedrības informētību par zaļās enerģijas izmantošanas ieguvumiem. Tāpēc varam just, ka arī mūsu nomnieku vidū pieaug interese par veidiem, kā mazināt izmaksas. Vienlaikus, rūpes par vidi saskan ar daudzu uzņēmumu – mūsu nomnieku pārliecību un biznesa filozofiju, tāpēc esam pārliecināti, ka šīs investīcijas ilgtermiņā uzlabos mūsu apsaimniekoto objektu konkurētspēju komercplatību nomas tirgū,” saka “Realto” NĪ daļas vadītāja Agnese Rutka.

Foto: Ivars Bogdanovs

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.