Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Tūrisma nozares attīstībai Zemgalē īsteno trīs projektus

Zemgales plānošanas reģions šogad uzsācis īstenot trīs jaunus projektus tūrisma jomā. Plānots, ka projekta ieviešanas rezultātā tiks attīstīts zudušais un vairs neredzamais kultūrvēsturiskais mantojums – ieviešot interaktīvus un digitāli pieejamus tūrisma produktus, palielināta militārā mantojuma loma tūrismā un veicināts ūdens tūrisms Latvijas – Lietuvas pierobežā, portālu informēja Zemgales plānošanas reģiona pārstāve Undīne Šulca.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Viņa skaidro, ka visi projekti īstenoti programmā Interreg VI-A Latvijas-Lietuvas pārrobežu sadarbības programma 2021.- 2027.gadam. Programmas mērķis ir stiprināt sadarbību starp Latvijas un Lietuvas reģioniem vairākos tematiskos virzienos, tostarp tūrismā. Jaunajos projektos uzsāktā sadarbība un aktivitātes tiks īstenotas gan Zemgales plānošanas reģiona pašvaldībās, gan Latgales pierobežas pašvaldībās, kā arī Lietuvas ziemeļu pašvaldībās un iestādēs.

Foto: Bauskas novada pašvaldība

“Digitāli pieejami un pievilcīgi zudušā kultūras mantojuma tūrisma galamērķi Zemgalē un Ziemeļlietuvā” jeb “Reclaimed history”  ir projekts, kurā izmantos modernās tehnoloģijas, lai piedāvātu unikālu pieredzi tūristiem un veicinātu zudušā un vairs neredzamā kultūrvēsturiskā mantojuma atpazīstamību. Projekta ietvaros atbalstīti 20 objekti, tostarp Kokneses pilsdrupas un parks, Gārsenes pils, Čerkesas-Besparņa un Rokišķu muiža un tās apkārtne, kā arī citi objekti Bauskas, Akmenes un Jelgavas novadā. Plānots pilnveidot un stiprināt tūrisma nozares digitālās prasmes un kompetences, organizējot apmācības un seminārus tiešsaistē un klātienē, kā arī veicināt jauno tūrisma produktu un maršruta atpazīstamību ar kopīgu maršruta karti, jaunieviesto digitālo risinājumu atklāšanas pasākumiem, kopīgu apceļošanas konkursu un publicitāti.

12. un 13. martā Bauskā norisinājās viena no projekta “Reclaimed history” partneru sanāksme. Pasākumā piedalījās pārstāvji no Zemgales plānošanas reģiona, Aizkraukles, Bauskas, Jēkabpils un Jelgavas novada kā arī Lietuvas sadarbības partneri no Rokišķiem, Akmenes un Panevēžas. Vizītes ietvaros projekta partneri devās divu dienu izzinošā ekskursijā pa Bauskas novadu, lai iepazītos ar daļu no bagātīgā kultūras mantojuma, informēja Bauskas novada pašvaldībā. Tika apskatīta Bauskas pils, Mežotnes baznīca, Svitenes muiža un Rundāles pils, tādējādi iegūstot vairāk informācijas par to vēsturisko objektu attīstību, kuriem jau ir izstrādāts digitālā tūrisma piedāvājums.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Iecerētajā projektā sadarbības partneri vēlas kopīgi atgūt zudušo mantojumu, izmantojot modernās un digitālās tehnoloģijas. Projektā ir plānots ne tikai izstrādāt kopīgu Latvijas un Lietuvas tūrisma maršrutu par zudušo kultūras mantojumu, bet arī, nodrošinot inovatīvus digitālos risinājumus, objektu apskati padarīt pieejamāku, izglītojošāku un aizraujošāku. Bauskas novadā tiks izstrādāti digitāli 3D modeļi, kurus, ar papildinātās realitātes palīdzību, būs iespējams attēlot un apskatīt savās viedierīcēs.  Viens no objektiem tiks izvietots Bauskas pils teritorijā un trīs objekti, kuri mūsdienās zuduši un dabā vairs nav sastopami, Bauskas novada teritorijā. Tie ir:  Bauskas sinagoga, Iecavas muiža un Bārbeles kūrorta māja.

Projekts
Foto: Bauskas novada pašvaldība

Šī divu dienu pieredze projekta dalībniekiem bija ne tikai izzinoša, bet arī iedvesmojoša. Dalībnieki gan nostiprināja savstarpējo saikni kopīgo mērķu sasniegšanai, gan guva iedvesmu, lai veidotu efektīvus risinājumus veiksmīgai projekta attīstībai un digitālo risinājumu ieviešanai.

Plašāk par projektu: https://ej.uz/Reclaimedhistory

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Baltijas militārā mantojuma tūrisma produkta paplašināšana Lietuvā un Dienvidlatvijā jeb “Military Heritage II” ir projekts, kura pamatā ir ideja atspoguļot Baltijas valstu kopīgo vēsturi caur militārā mantojuma prizmu. Projekta partneri vēlas paplašināt Baltijas militārā mantojuma tūrisma piedāvājuma teritoriālo pārklājumu, iekļaujot objektus no Dienvidlatvijas un Lietuvas, tādējādi atklājot pilnu vēsturisko stāstījumu. Projekta mērķis ir integrēt aptuveni 300 militārā mantojuma objektus tūrisma produktā, izveidot militārā mantojuma tūrisma maršrutus un pievienot nozīmīgas, jaunas vietas kopējai tīmekļa platformai www.militaryheritagetourism.info. Šāds projekts jau īstenots sadarbībā ar Igaunijas partneriem. Līdz ar to, noslēdzoties jaunajam projektam, tiks apzināta visa Baltijas valstu teritorija un interesentiem pieejams plašs militārā mantojuma informatīvais apkopojums.

Plašāk par projektu: https://ej.uz/MilitaryHeritageII

Ilgtspējīga ūdens tūrisma veicināšana Lietuvas-Latvijas pārrobežu reģionā, iesaistot vietējos uzņēmējus un kopienas jeb “WaterTour” ir projekts, kas paredz veicināt ilgtspējīga ūdens tūrisma principus. Projekta partneri izveidos visaptverošu tūrisma maršrutu, kas ietvers ne tikai tūrismam nepieciešamo infrastruktūru, bet arī apskates objektus, ceļotājiem nepieciešamos pakalpojumus un tūrisma informācijas centrus. Reaģējot uz pieaugošo pēcpandēmijas pieprasījumu pēc ceļojumiem dabā un pielāgotiem maršrutiem, projekta partneri uzlabos 12 ūdens tūrisma vietas: dokus, atpūtas zonas, pārvietojamās upju piestātnes, trošu prāmi u.c. Informatīvās zīmes palīdzēs tūristiem droši orientēties 12 vietās Daugavā, Mēmelē (Nemunėlis), Dienvidsusējā, Šventojā, Aisetas ezerā, kā arī Zemgales reģionā (Latvija), Aukštaitijas reģionā (Lietuva), tostarp Labanoras, Gražutes, Anīkšču reģionālajos parkos un Biržu rajonā.

Plašāk par projektu: https://ej.uz/WaterTour

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (1)

  1. Ja malu malās sliesies vēja ģeneratori tūristiem mūsu “ainavvide” neinteresēs.

    2
    1
Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.