Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Ukrainas cilvēku sapņi un cerības dāņu fotogrāfa izstādē “Nākotnes balsis” Bauskā un Rundālē

Fotogrāfs Martins Taulovs Ukrainā. Foto: Publicitātes foto

28.septembrī Bauskā un 29.septembrī Pilsrundālē tiks atklāta dāņu fotogrāfa Martina Taulova (Martin Thaulow) fotoizstāde “Nākotnes balsis”, kas stāsta par ukraiņu sapņiem un cerībām, spītējot neskaidrai nākotnei, portālu informēja Dānijas Kultūras centra Igaunijā, Latvijā un Lietuvā komunikācijas padomniece Andra Jakoviča.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Miers reiz iestāsies. Mēs pagatavosim labu tēju, nopirksim lielu, gardu kūku, un mēs atkal būsim mājās… Un vienīgās ziņas, ko mēs dzirdēsim, būs par Ķīnā tikko piedzimušo pandu, kāda dzimšanas dienu vai plānotajām kāzām… un vairs ne vārda par karu,” teic viena no izstādē portretētajām sievietēm, 21 gadu vecā Nastja.

Kopš kara sākuma Ukrainā fotogrāfs ir iemūžinājis un intervējis ukraiņus viņu dzimtenē, Polijā, Latvijā un Dānijā. Izstādēs būs apskatāmi lielformāta portreti ar QR kodiem, kas aizvedīs uz Martina Taulova uzturēto vietni www.refugee.today, kur būs atrodams katra fotografētā cilvēka stāsts.

A. Jakoviča atzīmē, ka izstādes vēsta par ukraiņu spēju saglabāt cerības un sapņus, neskatoties uz neskaidro nākotni. Kad karš beidzot beigsies, gaidāmi sarežģīti laiki, bet spēks slēpjas jauniešos, izstādes pieteikumā raksta tās autors. Viens no pirmajiem triecieniem, ko kara dēļ piedzīvoja Ukrainas jaunieši, bija ikdienas dzīves, izglītības un attīstības iespēju zaudēšana. Neraugoties uz dziļām sāpēm, ko viņiem sagādā personīgie un valstiskie zaudējumi, kas pastiprina trauksmi, viņiem piemīt arī liela izturība, kas stiprina viņu cerības, atklāj izstādes autors.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Izstādē varēs redzēt arī dažus no ukraiņiem, kas tagad dzīvo Latvijā, un iepazīties ar viņu personīgajiem stāstiem. Pirmā Martina izstāde Latvijā, kas bija veltīta šai tēmai, tika atklāta pērn septembrī pie Kongresa nama pretī Krievijas vēstniecībai.

Martins Taulovs (dzimis 1978.gadā) ir Dānijas Žurnālistu savienības biedrs un strādā kā foto žurnālists ziņu medijos, žurnālos, NVO un tādās organizācijās kā ANO, UNICEF, UNESCO, “Amnesty International”, Dānijas Bēgļu padome, Sarkanais Krusts un citās.

Oļegs Gavrišenko un viņa baložu māja. Foto – Martins Taulovs

Izstāde “Nākotnes balsis” ir daļa no Ziemeļvalstu dienu Bauskā programmas. Ziemeļvalstu dienas notiek jau astoto gadu pēc kārtas un tās rīko Ziemeļvalstu Ministru padomes birojs Latvijā kopā ar Dānijas, Norvēģijas, Somijas, Zviedrijas vēstniecībām Latvijā un Dānijas Kultūras institūtu. Bauska šim notikumam nav izvēlēta nejauši – pilsētu ar Ziemeļvalstīm saista vēsturiski notikumi, senas tirdzniecības saites un arī arhitektūra.

Izstādes aplūkojamas Rundāles multifunkcionālā centra amfiteātrī un Bauskas pilsētvidē pie Kalna ielas 18.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.