Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Ukrainas civiliedzīvotājiem jaunajā mācību gadā tiks nodrošinātas izglītības iespējas; mūspuses skolās reģistrēti 22 Ukrainas bērni

Turpinoties karam Ukrainā, civiliedzīvotājiem no Ukrainas arī 2022./2023. mācību gadā tiks nodrošinātas izglītības iespējas, sākot no pirmsskolas līdz augstākajai izglītībai, portālu informēja Izglītības ministrijā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Bauskas novada domē precizēja, ka šobrīd novada pirmsskolas izglītības iestādes apmeklē 13 Ukrainas bērni un nākamajam mācību gadam Bauskas novada skolās reģistrēti 22 Ukrainas bērni, bet skolēnu skaits skolās tiks precizēts vēl pēc 20.augusta.

No jaunā mācību gada nepilngadīgie Ukrainas civiliedzīvotāji izglītību Latvijā iegūs valsts valodā. Ministrijā norādīja, ka pirmsskolas izglītības vai pamatizglītības pakāpē bērns ir tiesīgs apgūt arī mazākumtautību izglītības programmu, kas tiek īstenota ukraiņu valodā, ievērojot Izglītības likumā noteikto attiecībā uz izglītības ieguves valodu mazākumtautību izglītības programmās.

Skolēnu, kurš 2021./2022. mācību gadā apguva vispārējās izglītības programmu 1.-8. klasē vai 10.-11. klasē, nākamajā klasē pārcēla, nepiemērojot prasības par vērtējumu saņemšanu mācību priekšmetos (kursos) mācību gada noslēgumā. Tāpat ir noteikts, ka ukraiņu bēgļu bērni ir tiesīgi tajā pašā klasē atkārtoti apgūt attiecīgo izglītības programmu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Jaunietis, kurš 2021./2022. mācību gadā par vispārējās vidējās izglītības programmas apguvi saņēma liecību, ir tiesīgs 12. klasē atkārtoti apgūt visus izglītības programmas mācību priekšmetus un stundu plānā ietvertos mācību priekšmetus. Šādā gadījumā iegūtie vērtējumi par atkārtoti apgūtajiem mācību priekšmetiem ir uzskatāmi par gada vērtējumiem attiecīgajā mācību priekšmetā. Savukārt tie ukraiņu jaunieši, kas mācījās 9. un 12. klasē, bija atbrīvoti no valsts pārbaudes darbiem.

Jaunajā mācību gadā, tāpat kā līdz šim, izglītības iestādes saņems finansējumu par pedagogu papildu pienākumiem darbā ar Ukrainas skolēniem – 257 eiro par katru izglītojamo. Tāpat par katru bērnu tiks pārskaitīti 50 eiro gadā mācību līdzekļu iegādei.

Tiem Ukrainas bēgļu bērniem, kuri klātienē apgūst pamatizglītības programmas 1., 2., 3. un 4. klasē, no valsts budžeta tiks finansētas brīvpusdienas, vienam bērnam dienā paredzot 1,42 eiro (pašvaldības pienākums šajā gadījumā nav piedalīties ar savu finansējumu).

Foto: nra.lv

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (5)

  1. učenes ir bezkaunīgas, draud ar streikiem beztermiņa, vai nav bezkauniba totala? Kauna nav.

    5
    7
  2. Katram bērnam -SAVU skolotāju , algu 1200 par KATRU skolēnu , katram bērnam savu skolu ar vietniekiem , izpildurektoriem, Latvia VAR , mēs esam di””””””””””ženi un vaaaareni

    7
    2
  3. visiem – Lūdzu, ja kādas pretenzijas- laipni aicināti skolā strādāt- vakanču daudz! Un sēžot dīvānā un no malas skatoties viss izskatās savādāk. Skolotāji nav bezkanīgi- viņie vienkārši prasa to, kas pienākās par viņu darbu. Jūs pēc darba aizverat durvis un mājās dariet savus mājas darbus, bet skolotāju darba laiks ir nenormēts, viņi vēl strādā aizejot uz mājām, jo laikam tādi vecāki, kā Jūs zvana un izsaka savas pretenzijas pēc viņu darba laika.

    8
    3
  4. katreiz katra klase bija 30-35 skolnieki ( pat lauku skolas) un nevienam darbs nebija par smagu

    5
    4
Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.