Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Skolās un bērnudārzos šoruden reģistrēti vairāk nekā 4000 ukraiņu bērnu; Bauskas novadā – 38

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
Bauskas novadā ukraiņu bērni reģistrēti vairākās skolās un bērnudārzos. Visvairāk Ukrainas civiliedzīvotāju bērnu mācās Īslīces pamatskolā.
Foto no «Bauskas Dzīves» arhīva.

Latvijā 2022. gada 1. oktobrī savu dzīvesvietu bija reģistrējuši 36,6 tūkstoši Ukrainas valstspiederīgo, kas atstājuši valsti karadarbības dēļ (Ukrainas valstspiederīgie*).
No reģistrētajiem 11,3 tūkstoši (30,8%) ir bērni, kuri nav sasnieguši 18 gadu vecumu, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) apkopotie dati.

Izglītības iestādēs
No ukraiņu bērniem vecumā līdz 18 gadiem 3,5 tūkstoši ir pirmsskolas vecumā (9,5% no visiem Ukrainas valstspiederīgajiem) un 7,8 tūkstoši – skolas vecumā no septiņiem līdz 17 gadiem (21,3% no visiem Ukrainas valstspiederīgajiem). 1. oktobrī pirmsskolās un vispārizglītojošās skolās visā Latvijā bija reģistrēti nedaudz vairāk par četriem tūkstošiem Ukrainas valstspiederīgo bērnu, profesionālās izglītības iestādēs ap 100, bet augstākās izglītības iestādēs gandrīz 70.

Bauskas novadā, pēc pašvaldības izglītības nodaļas datiem, skolas un bērnudārzus apmeklē 38 ukraiņu bērni. Visvairāk viņu izglītojas Īslīces pamatskolā – desmit (skat. pievienoto tabulu).
Lielākā daļa Ukrainas valstspiederīgo ir sievietes – 22,8 tūkstoši (62,2%), bet 13,8 tūkstoši (37,8%) – vīrieši.

Nodarbinātības rādītāji
Kā liecina CSP informācija, 25,4% atbraukušo ir līdz darbspējas (0 – 14 gadi) vecumam, 68,2% darbspējas (15 – 64 gadi) vecumā, bet 6,4% virs darbspējas (65+ gadi) vecuma. 72,6% no Ukrainas sievietēm, kuras ieradušās Latvijā, ir darbspējas ve-cumā, savukārt no vīriešiem – 61,1%.

Pēc Valsts ieņēmumu dienesta informācijas, 2022. gada jūlijā 6,7 tūkstoši Ukrainas valstspiederīgo bija reģistrēti kā darba ņēmēji.

Visbiežāk ukraiņi strādā rūpniecībā – 22,3%, izmitināšanā un ēdināšanā – 16,8%, kā arī tirdzniecības, automobiļu un motociklu remonta nozarēs 15,4%.

9% ir nodarbināti finanšu, apdrošināšanas, zinātnisko, administratīvo pakalpojumu un operāciju ar nekustamo īpašumu jomās, kā arī 8,5% strādā būvniecībā.

40,9% nodarbināto strādā vienkāršajās profesijās, kā biroju, viesnīcu un citu telpu apkopēji, virtuves strādnieki, preču izvietotāji un citi. 20,2% ir pakalpojumu un tirdzniecības darbinieki, 15,6% ir kvalificēti strādnieki un amatnieki, bet 0,5% – vadītāji.

Kāda ir situācija darba tirgū Bauskas novadā Ukrainas civiliedzīvotāju vidū? «Kopumā Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) Bauskas filiālē bezdarbnieka statusam reģistrējušies 83 Ukrainas pilsoņi, no kuriem uzskaitē aktīvi pašlaik ir 43,» par situāciju ar bēgļiem no kara skartās Ukrainas informē NVA Bauskas filiāles vadītāja Igunda Bēmane, «savukārt darba attiecības sācis 101 Bauskas novadā dzīvojošs Ukrainas valstspiederīgais, kam piešķirta pagaidu aizsardzība (bēgļa statuss). Šīs personas nodarbinātas lauksaimniecībā, palīgstrādnieku darbos, bērnudārzos, skolās, pašvaldības iestādēs, kā speciālisti ražošanas uzņēmumos un citviet.»

Tiek ieskaitīti Ukrainas valstspiederīgie, kam dzīvesvieta attiecīgā mēneša sākumā ir deklarēta Latvijā, bet tā nav bijusi deklarēta Latvijā 2022. gada sākumā. Papildus tiek ņemts vērā, vai personai ir uzturēšanās atļauja vismaz uz 11 mēnešiem, kā arī izpildās vismaz viens kritērijs: personai ir piešķirts pagaidu aizsardzības statuss vai tai ir Ukrainas pilsonība.


Ukrainas valstspiederīgie, kuri reģistrējušies kā darba ņēmēji, pēc saimnieciskās darbības veida 2022. gada jūlijā (procentos)

Datu avots: Valsts ieņēmumu dienests.

Ukrainas valstspiederīgie iedzīvotāji Latvijā 2022. gada 1. oktobrī (skaits)

Datu avots: PMLP Fizisko personu reģistrs.

Ukraiņu bērnu skaits novada skolās un pirmsskolas izglītības iestādēs

Avots: Bauskas novada pašvaldības izglītības nodaļa.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (6)

 1. Berni jau nav vainigi ka pasaules valdnieki dala pasauli.. pat slepkavojot bernus..cik tas ir zemiski..un labi ka vinus kads paglabj …
  Berni visa pasaulee vienadi bernuem visa pasaulee vajadzigs miers majas. milestiba izglitiba un berniba

  10
 2. iekaset maksu ka no arvalstu studentiem—-vini nav eiropas savienibas valsts , nav neviena normativa akta kas paredz financet korumpetos ukrainus

  5
  3
 3. kas patiesiba acis kozh???? ahh pareizi World Economic Forum izmazgatam smadzenem tak sava viedokla nav, tapec pashi dzivojoiet 30 gadus ar devizi—savilksim jostas. Bez eiropas pabalstiem plikadidas

  8
  1
 4. “13,8 tūkstoši vīriešu, no kuriem 61% ir darbspējas vecumā”!! Un tas tikai Latvijā! Un kā tad ar to patriotismu un savas valsts aizstāvēšanu??

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.