Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Uz «Zelta mikrofonu» pretendē arī bērnu mūzikas albums «Pigoriņi pigorojas»

Mūzikas ierakstu gada balvas «Zelta Mikrofons 2022» kategorijā «Mūzikas albums bērniem» šonedēļ nominēts Bauskas vokālās studijas «Pigoriņi» albums «Pigoriņi pigorojas».

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Mūzikas ierakstu gada balva «Zelta Mikrofons» tiek pasniegta Latvijas mūziķiem par izdotiem albumiem kopš 1995. gada. Šogad kategorijā «Mūzikas albums bērniem» izvirzīti – «Knīpas un Knauķi» par albumu «Ezīša katliņš. Zem sēnītes»; «Knīpas un Knauķi», Rūta Dūduma-Ķirse, Laura Štoma, Jānis Šipkēvics – «Emociju pētnieki»; Laura Polence – «Kas pazudis? Kas uzradies?»; Lauris Reiniks, Rūta Reinika-Preisa, Sofija Timma – «Ričijs Rū rīko koncertu» un «Pigoriņi» ar albumu «Pigoriņi pigorojas».

Vokālās studijas «Pigoriņi» vadītāja Ieva Karpoviča sacīja, ka viņa 12. janvāra pēcpusdienu ar paziņojumu ļoti gaidījusi. «Pēc dabas esmu pieticīga, sava «izauklētā augļus» neceļu augstāk, kā tas ir. Bērniem mācu, ka ir jāapzinās konkurence, un jānovērtē citi dalībnieki. Konkurence bērnu mūzikas kategorijā bija ļoti augsta. Tas ir iemesls, kāpēc mēs kā komanda ļoti gaidījām šo notikumu. Ar albuma līdzautoru Raiti Aukšmukstu runājām, ka nominācija jau būs mūsu uzvara,» «Bauskas Dzīvei» atklāja Ieva Karpoviča.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
Ieva Karpoviča, vokālās studijas «Pigoriņi» vadītāja. Foto: Ivars Bogdanovs

Zinājām, ka Latvijas Radio 1 tiks izziņoti nominanti, man tajā laikā bija nodarbība. Nodarbības laikā ienāca Raitis Aukšmuksts ar austiņu ausīs, bet bērniem neteicām, ka šodien paziņos nominantus. Raitis bija ienācis studijā, un aicināju meitenes uz minūti pārtraukt nodarbību. Nosauca četrus nominantus, tajā brīdī domāju, ka nominācija «ies garām», bet tad kā piekto nosauca albumu «Pigoriņi pigorojas». Sen nebiju tā spiegusi no prieka kā trešdien.I.Karpoviča, vokālās studijas «Pigoriņi» vadītāja

Ieva Karpoviča atceras tā brīža sajūtas, nav slēpusi savas prieka asaras, savu sajūsmu un emocijas. «Bērnu mūzika ir skaista, brīnišķīga un kvalitatīva, lai to varētu patērēt bērni.»

Ieva Karpoviča vēlas izcelt nominēto «Knīpas un knauķi» albumu «Emociju pētnieki»: «Brīnišķīgs albums un grupa. «Knīpas un knauķi» piedalījās arī «Pigoriņi pigorojas» albuma tapšanā. Prieks par viņiem! Šajā kategorijā pusi žūrijas pārstāvēja profesionāļi, bet otru pusi – bērni.» Viņa lepojas, ka Bauskas bērni spēj izdarīt lielas lietas. Bauska šādi kotējas lielu profesionāļu vidū.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ieva pateicas visiem projektā iesaistītajiem – atbalstītājiem, sponsoriem, Bauskas novada pašvaldībai: «Paldies visai radošajai komandai, visiem mūziķiem, sevišķi Anitai Rezevskai, Raitim Aukšmukstam un Evijai Gulbei, un no sevis kā Ievas vislielākos sveicienus sūtu saviem «Pigoriņu» bērniem un viņu vecākiem. Tieši viņi ir dzinulis tam, ka ir jādara – labāk, tālāk, skanīgāk.

Šis «Covid» laiks ir bijis tik nospiedošs, ka reizēm trūkst motivācijas saņemties un strādāt tālāk, Bet, redzot to, ka mēs tiekam pamanīti valsts mērogā, atzinīgi novērtēti un ierindojamies starp labākajiem, nav jautājumu, kāpēc es šeit esmu – jo es ticu, ka Bauskas novada bērni spēj nest mūsu novada vārdu tālu un pierādīt, ka profesionāli bērnu ansambļi spēj pastāvēt ne tikai galvaspilsētā.»I.Karpoviča, vokālās studijas «Pigoriņi» vadītāja

Šogad jau 26. reizi tiks pasniegta Mūzikas ierakstu gada balva labākajiem pērnā gada mūzikas ierakstiem. Krāšņā balvu pasniegšanas ceremonija norisināsies 26. februārī un tai būs iespēja sekot līdzi TV3 un 3play.lv ēterā, informē organizatori. Šogad balvai iesniegti vairāk nekā 500 pieteikumi: 165 albumi (visi žanri); 37 debijas albumi; 149 dziesmas; 134 videoklipi; 20 koncertieraksti video un 22 albumu dizaini.

Mūzikas ierakstu gada balvu organizē Latvijas Mūzikas Producentu apvienība «LaMPA», kuras valdes priekšsēdētāja ir Elita Mīlgrāve. «LaMPA» biedri – Latvijas mūzikas producenti – ikgadējā sanāksmē lemj par kārtējās ierakstu gada balvas norisi, nominācijām, nolikumu un izmaiņām tajā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (2)

  1. Pigoriņi ir jauki un mīlīgi,bet mūsu favorīts ir Ričijs Rū. Kāpēc koncerts būs tikai Iecavā? Bauskā ar nevar paaicināt?

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.