Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Uzņēmuma “Uzvara-Lauks” apgrozījums pērn sarucis par 4,7%

Lauksaimniecības uzņēmuma SIA “Uzvara-Lauks” apgrozījums pagājušajā gadā bija 7,972 miljoni eiro, kas ir par 4,7% mazāk nekā gadu iepriekš, savukārt uzņēmuma peļņa saruka 2,1 reizes – līdz 1,036 miljoniem eiro, liecina informācija “Firmas.lv”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
Uzņēmuma saimnieks Arnis Vējš. Foto: Ivars Bušmanis, Latvijas avīze

Uzņēmuma gada pārskata vadības ziņojumā apgrozījuma kritums skaidrots ar iegūtās graudu ražas samazinājumu par 6138 tonnām. Salīdzinājumā ar 2020.gadu, pērn kviešu raža iegūta par 18,9% mazāk.

Tikmēr peļņas kritums saistīts ne tikai ar ražas samazinājumu, bet arī ar minerālmēslu un augu aizsardzības līdzekļu cenas strauju palielinājumu 2021.gadā.

Vienlaikus pērn veikti kapitālieguldījumi, kuru kopējā summa bija 3,886 miljoni eiro. Resursi ieguldīti lauksaimniecībā izmantojamās zemes iegādē un lauksaimniecības tehnikas iegādē.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Līdztekus “Uzvara-Lauks” pērn īstenoja arī Eiropas Savienības atbalsta projektu, kurā par 995 299 eiro graudu kaltē “Čikstes” iegādāti graudu uzglabāšanas torņi, kā arī veikta sēklas materiāla attīrīšanas ēkas būvniecība.

Tikmēr “Uzvara-Lauks” atpūtas kompleksa “Miķeļi” darbība, pēc vadības ziņojumā minētā, notika ierobežotā apjomā saistībā ar Covid-19 izplatības mazināšanai noteiktajiem ierobežojumiem. Neskatoties uz šo situāciju, uzņēmums pērn nodarbināja visus atpūtas kompleksa darbiniekus, nepiesaistot valdības piedāvātos atbalsta pasākumus.

Turpmāk kompānija paredz veikt materiāli tehniskās bāzes atjaunošanu, kā arī ieviest jaunas kvalitatīvas kviešu šķirnes, kas būtu izturīgākas pret slimībām.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Šim gadam “Uzvara-Lauks” vadība noteikusi piecus galvenos stratēģiskos mērķus. Tostarp kviešu sēklas materiāla realizācijas apmēra kāpināšanu, līdz 85% palielināt pārtikas kviešu pārdošanu, par 20% samazināt energoresursu patēriņu kultūraugu audzēšanā, palielināt darbaspēka kvalifikāciju, kā arī ieviest jaunas metodes un preperātus kultūraugu audzēšanā un zemes apstrādē.

Jau vēstīts, ka “Uzvara-Lauks” apgrozījums 2020.gadā bija 8,369 miljoni eiro, kas ir par 10% vairāk nekā gadu iepriekš, savukārt uzņēmuma peļņa pieauga 2,5 reizes – līdz 2,216 miljoniem eiro.

Kompānija “Uzvara-Lauks” ir izveidota uz kādreizējā kolhoza – agrofirmas “Uzvara” – bāzes. Kompānijas pamatkapitāls ir 2,377 miljoni eiro. Uzņēmuma vienīgais īpašnieks ir Arnis Vējš.

“Uzvara-Lauks” audzē graudus un rapsi, kā arī lauku pupas, zirņus un graudaugu sēklas materiālus. Sabiedrībai pieder arī muzejs un kafejnīca atpūtas kompleksā “Miķelis”.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.