Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Uzsāk “Īslīces ūdens” reorganizāciju; Īslīcē pieaugs maksa par rēķinu sagatavošanu

Lai arī Bauskas novada domes sēdēs runāja, ka pašvaldības kapitālsabiedrības SIA «Bauskas ūdens» un SIA «Īslīces ūdens» varētu apvienot gada beigās, apvienošanās process jau notiek, un tas ietekmēs iedzīvotāju ikdienu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

SIA «Bauskas ūdens» valdes loceklis un pašlaik arī SIA «Īslīces ūdens» valdes loceklis Imants Svētiņš atzīst, ka «Īslīces ūdens» bija uz bankrota robežas – decembrī aptuvenā maksājumu daļa sasniedza 50 tūkstošus eiro, kamēr stabilie ienākumi no ūdenssaimniecības pakalpojumiem ir 14,5 tūkstoši eiro.

Tāpēc pirmais un galvenais uzdevums bijis samazināt izdevumu daļu. «Sākām ar uzņēmuma reorganizāciju, pārskatot darbinieku štatus. Daļu pārvietoja uz «Bauskas ūdeni», daļa palika ar pusslodzi «Īslīces ūdenī» un pusslodzi «Bauskas ūdenī». Izdevumi jau samazināti vairāk nekā par pusi. Liela daļa maksājumu ir nodokļi – dabas resursu, pievienotās vērtības, darbinieku ienākumu nodokļi,» stāsta I. Svētiņš.

Uzņēmums nomāja angāru, kur atradās materiāli un truksors. Truksoru pārveda, ar 1. jūniju pārtrauks nomāt angāru. Ar 1. maiju atbrīvoja biroju Rītausmu ciemā. «Tagad atrodamies Īslīces pagasta nodaļas ēkā, kur īrējam vienu telpu. Kase Īslīces pārvaldē būs divas dienas nedēļā – otrdienās un ceturtdienās,» informē uzņēmuma vadītājs.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Viņš uzsver, ka mērķis ir samazināt visus izdevumus, līdz tie būs mazāki nekā kopējā ieņēmumu summa. Uzņēmums atsakās arī no tādas jomas kā namu apsaimniekošana. No desmit mājām pašlaik ir palikuši trīs nami Pastališķos un vēl viens, kura iedzīvotāji gatavojas paši apsaimniekot. Pārējās mājas veido savas apsaimniekošanas biedrības.

Apvienošanās process ietekmēs ne tikai SIA «Bauskas ūdens» darbinieku dzīvi, bet arī iedzīvotāju ikdienu. «Ir doma gada beigās pievienot uzņēmumu SIA «Bauskas ūdens». Tāpēc ejam uz vienotiem izcenojumiem un darba principiem Bauskā un Īslīces pagastā, kas prasīs daudz darba. Īslīces pagastā nevienam līgumam nav robežaktu. Jānosaka, kur atrodas komercuzskaites mezgls. Tas prasa lielus līdzekļus un daudz darba. Jāapseko būs katrs objekts. Katram klientam būs jāpārslēdz līgums, kopējais klientu skaits ir apmēram tūkstotis,» stāsta uzņēmuma vadītājs.

Ūdens un kanalizācijas tarifu starpība starp «Īslīces ūdeni» un «Bauskas ūdeni» vēl aizvien pastāv. Tos mainīt nevarēs, kamēr nav domes lēmuma par uzņēmumu apvienošanu. Pārējās pakalpojumu jomās maksājumi starp uzņēmumiem esot izlīdzināti. Izcenojumi atrodami «Bauskas ūdens» mājaslapā, informācija – arī Bauskas novada domes interneta vietnē bauska.lv.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pieaugs maksa par rēķinu sagatavošanu daudzdzīvokļu namu iedzīvotājiem. «Ar 1. jūniju rēķinu sagatavošana Īslīces klientiem maksās tikpat, cik Bauskā, – divus eiro,» informē I. Svētiņš. Privātmājām šī maksājuma nav, jo tur vienkārši noziņo ūdens patēriņu. Ja daudzdzīvokļu nama biedrība uzņemsies pati nokārtot visu ar vienu maksājumu, tad arī nama iemītniekiem nebūs maksājuma par rēķinu sagatavošanu, jo šo jomu uzņemsies mājas apsaimniekotāji.

Pirms uzņēmumu apvienošanas Bauskas novada dome piekrita piešķirt SIA «Īslīces ūdens» pamatkapitāla palielināšanai 32 tūkstošus eiro, lai Bērzkalnu ielā var izbūvēt ūdensvadu sistēmas ar iespēju perspektīvā pieslēgties pie «Bauskas ūdens» sistēmas. I. Svētiņš teic, ka daļu no Bērzkalnu ciema bijušās teritorijas, kas bija saistīta ar SIA «Īslīces ūdens», ar laiku var pieslēgt pie Bauskas pilsētas ūdens sistēmas.

Foto: no arhīva

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (14)

 1. Jums vajag gatavot rēķinus,ne man,paši arī sedziet izmaksas! Es tak pati varu divus ciparus sareizināt,bet nē, 2 eiro noliec. Kārtējā naudas kāšana.

  24
  1
 2. Tātad Īslīces ūdens sarūpētos parādus tagad segs uz Bauskas pilsētas iedzīvotāju rēķina ?

  10
  1
 3. Pilnīgi piekrītu – neviens pakalpojumu sniedzējs atsevišķu maksu par rēķina sagatavošanu neprasa . Tas ir viņa pienākums.

  14
 4. Tu esi atpalicis no dzīves- Bauskas siltums un Bauskas ūdens jau labu laiku prasa maksu par rēķina sagatavošanu , pirmais – 1 eiro, bet otrs- 2 eiro.

  6
  2
 5. Darba ņēmēju ienākumu nodokļi nu gan nevajadzētu pieskaitīt pie uzņēmuma izdevumiem, tie ir darba ņēmēju izdevumi, kurus atvelk no algas.

  2
  1
 6. Kaut ko tadu par aprekinu var izfantizet tikai Bauska. Es pats to varu aprekinat. Ta ari nav saprotams no ka privatmaja atskiras no privatiz. Dzivokla. Viss likumdosana un ar to ari ir jasak…

 7. Uzjautrina ta reorgananizacija. Ta tur Islice pat neviena vairs nav, kas kan. Mezglus uzrauga un sudus tira…prieks, ka beidzot bauskas udenim naksies ar to visu nemties un vaiga sviedros lidz acim smereties…

 8. No 2005 gada lidz 2o22 gadam Islices udens ir stradajis Islices pagasta ka macejis. Vejos, lietavas, brazmas, sala un sniegputenos ir parrakts, labots teju vai pus Islices pagasts…sodien reorganizacija. par laimi- vel daudz bus jarok.. skiet kungs nav lidz galam vel sapratis, kada pasaka nokluvis…zel, bet sodien tur vairs nav, ko apvienot….ja nu vienigi palielinot kapital dalu, palabot, kadu berzkalnu ielu, bridi, kad Islices pag. Airisu Iedzivotaji atstati bez udens….

 9. Lai, kaut ko parmestu, jasak ar to, ko valera parnema Islices pag. Udeni no rigas aferistiem berzu projekta ietvaros -mantojuma…atskiriba no bauskas udens iedomigajiem tita/riem un vinu loti slikto darba organiz., apsveicama personala komunikacija un savstarpeja sapratne. Par laivam nezinu, bet par labotiem udensvadiem gan….Lai vinam veicas turpmakaja dzive…

 10. rēķinus gatavo??blin nu gan,es norakstu skaititāja rādijumus un skaitu naudu par ūdeni,eu jūs klauni tai islices ūdenī,cik jūs tur žurkas un liekēži esat salīduši islīces ūdeni,ja skaitaties sen zem bauskas ūdens????

 11. kungs maldas. vajag rupigak palasit info. islices udeni ir palikusi tikai sudu tiritaji…tapec nekad nesplauj udeni no kura, agrak vai velak, pasam vien naksies malkot…

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.