Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Uzsāks vēsturiskās ēkas pārbūvi Bauskā

Žoga aplikšana šonedēļ ap teritoriju, darbu plānošana liecina, ka drīz sāksies Jankeloviču vēsturiskās tipogrāfijas ēkas Rūpniecības ielā Bauskā atjaunošana. Māja paredzēta daudzfunkcionāla sociālo pakalpojumu centra vajadzībām.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
Šonedēļ SIA «Reaton» sāk apjozt žogu un iekārtot celtniecībai laukumu, lai pārbūvētu ēku Rūpniecības ielā 9. Foto: Ivars Bogdanovs

SIA «Reaton» Celtniecības departamenta ražošanas daļas vadītāja Jeļena Utkina atklāja, ka 4. februārī Bauskas novada dome nodevusi būvuzņēmējam objektu būvdarbu veikšanai. «Šonedēļ sākam darbus būvlaukumā – ierīkojam pagaidu nožogojumu, uzstādām būvtāfeli un novietojam celtniecības moduļus (vagoniņus). Darbus plānots veikt atbilstoši līguma grafikam,» saka J. Utkina.

«Bauskas Dzīve» atgādina, ka iepirkumu konkursā par ēkas pārbūvi uzvarējusi SIA «Reaton», kas būvdarbus apņēmusies veikt par 1 385 822 eiro, neskaitot pievienotās vērtības nodokli.Bauskas novada domes attīstības un plānošanas nodaļas projektu vadītāja Antra Bagone paskaidroja, ka tiks pārbūvēta divstāvu daudzdzīvokļu māja Rūpniecības ielā 9, pievienojot jaunu būvapjomu viena stāva līmenī. Plānota arī garāžas fasādes vienkāršota atjaunošana un gruntsgabala ziemeļu daļā esošās palīgēkas demontāža.

Kā «Bauskas Dzīve» informējusi iepriekš, daudzfunkcionālajā sociālo pakalpojumu centrā paredzēts dienas aprūpes centrs bērniem ar funkcionāliem traucējumiem, dienas aprūpes centrs personām ar garīga rakstura traucējumiem, specializētās darbnīcas personām ar garīga rakstura traucējumiem un pakalpojums «Atelpas brīdis» bērniem ar funkcionāliem traucējumiem, kā arī sociālās rehabilitācijas pakalpojumi bērniem ar funkcionāliem traucējumiem.

A. Bagone atzīmēja, ka teritorija ap ēku tiks labiekārtota, paredzot jaunas bruģētas ietves pie projektētās ēkas galvenajām ieejām un pagalmā, kā arī aktivitāšu un rotaļu zonu ēkas iekšpagalmā sociālo pakalpojumu centra klientiem un pārējiem pilsētas iedzīvotājiem.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (19)

  1. par cik naudiņām dome šo ēku no ebreja Sermuliņa nopirka, un kurš bija domes bondars, kas šo ēkas pirkšanu izbīdīja caur domes gaiteņiem

    7
    5
  2. Vairākumam vienmēr svarīgākais ir maize un izpriecas. Paldies Dievam, ka ir mehānismi, kas aizstāv arī mazākuma (tai skaitā arī slimu cilvēku) intereses.

  3. Vai projektā paredzēts kaut nedaudz pazemināt mājas fasādei piegulošās ietves līmeni, jeb paliks kā ir, kad, piemēram, sniegam kūstot, ūdens tek iekšā pa mājas ārdurvīm?

  4. bet arī fotoattēlā redzamā ēka jāpieskaita tagad pie par 40 miljoniem atpirktajām no savulaik no PSRS iebraukušajiem ebrejiem, piederējusī Latvijas 1. brīvvalsts laikā šeit dzīvojošam žīdam. Kā nolemts, ēkā būs sociālo pakalpojumu sniedzēju rīcībā, lai sniegtu kārtējos “pakalpojumus”. Arī tādus, kā vietējo ļautiņu, tiesa lielākoties zināma dzīvesveida piekritēju, nogādāšanu uz attiecīga pakalpojuma iestādi Rīgā. Lai tie, tur 70 km attālumā nogādātie nākamajā rītā bez centa kabatā attaptos sev nezināmā vai slikti zināmā pilsētā un cerībā mūspuses sociālajam dienestam, kad uz ilgu laiku. Vien Staķa kungs arī varētu sniegt šādiem cilvēkiem “pakalpojumu” un veselu autobusu “apkalpojamo” vismaz reizi mēnesī izlaist kaut vai RIMI laukumā, kā pretpakalpojumu. Vai vismaz kaut nakts patversmi ne tikai alkohola un šāda dzīvesveida cienītājiem vajadzētu ierīkot Bauskā, vien dažuprāt, ar ko tad šie cilvēki labāki kā Rīgas dzīvnieku patversmēs nogādātie Bauskas novada klaiņojošie kaķi un suņi. Nav cilvēka, nav problēmu.

    6
    4
  5. vai tad sociālā dienestā strādājošie tavuprāt ir slimi cilvēki, ja radīsies jaunas darbavietas šī dienesta darbiniekiem? Kā arī, kādēļ izcel tieši šo ēku, ja jau rēķinām laiku, kopš paši esam saimnieki, tad kurš no jau bijušajiem pilsētas, rajona un novada “saimniekiem” nav bijis tikai vienas dienas saimnieks, kurš vien rūpējies par naudas, ja tā pieejama, apgūšanu, bez jebkādas sapratnes par pilsētbūvniecības likumiem un sakarībām. Piemēram, remontējot ielas rīkodamies pēc no kaķiem noskatīta principa, “noliec un apkas”. Lai komunikāciju novietošanai nevajadzētu dziļi rakties, kā arī vest projām izrakto grunti, vieglāk taču ir piebērt, kaut vai līdz jau esošo ēku un būvju logu līmenim, padarot tās par “slimo ēku” puspagrabiem. Kā arī no šo dzelzceļa uzbērumiem līdzīgo ielu novadītajam lietus un sniega ūdenim bija paredzēta lietus ūdens kanalizācija ,par miljoniem ierīkota, nevis gruntsgabalu īpašniekiem šis nokrišņu ūdens jānovada sanitārajā kanalizācijā, kā vienīgā iespēja, lai netecētu istabā, vienlaikus pārslogojot attīrīšanas iekārtas un bieži vien neattīrītus vai daļēji attīrītus ielaižot upēs, tās savukārt padarot par notekgrāvjiem

    3
    2
  6. Ir tāds teiciens – ja nezini, tad izmanto iespēju paklusēt! Tas par to, vai tā māja Rūpniecības ielā 9 ir vai nav tajos 40 miljonos!!!! Bet pierasts ir “nezinu, bet rakstu, jo domāju, ka zinu, jo es taču visu par visiem vislabāk zinu”. Līdz ar to arī visā Tavā pārējā rakstījumā, nez cik % patiesības ir?

    3
    1
  7. Kāpēc nepārņēma ebreju biedrība savējo namu un neatjaunoja ??? būtu labas gribas žests!!!!!Ak jā viņiem tikai naudu vajag.

  8. tad kā ar to tavu paudumu, kas līdzīgs vien nezinoša tēva rīcībai ja šim tēvam pašam nav nekādu citu argumentu. Vien, nav nozīmes, vai ebreji šo ēku iekļāvuši to padomju laikā veikto noziegumu sakarā vietējam žīdam atņemot ēku, vai nav, drīzāk nav, jo ēka sliktā stāvoklī. Vien novada domei mierinājums, vismaz tuvākajā laikā par ieguldīto no jauno šo īpašumu “mantinieku” puses uztraukties nevajadzēs un novada jaunajiem speciālistiem darba telpas būs nodrošinātas. Tik to, kas nesēž kabinetos, aprūpētāju, joprojām katastrofāli trūkst, tieši viņu niecīgo algu dēl trūkst, bet aprūpētāji jau nav domes štata “aprūpējamo” sarakstā, kam pelēkajā mājā jau sen par šauru

  9. šai mājai bija mantinieki vai mantinieces, kas, visticamāk, to arī pārdeva pašvaldībai.
    Visam ap šo māju notiekošajam nav nekāda sakara ar te pilnīgi nevietā piesaukto likumu,
    kurš, staro citu, vēl nav stājies spēkā.

  10. Nu, sataisi tu pati ielas laikā, kad kūst sniegs un visas bedres pilnas ar ūdeni! Uz priekšu! Varbūt sanāk.

  11. Fascinē šie glupie iedzīvotāju, kuriem svarīgākā lieta ir labs ceļš. Jā, arī mani tracina ceļu segums šajā laikā, bedre pie bedres un žēl sava auto pārvietojoties pa Bauskas ielām. Bet tā vietā, lai atbalstītu cilvēkus ar problēmām, kuriem iespējams šis centrs paver iespēju dzīvē, gandarījumu, mazumiņa prieku, socialozēšanos, aizmukt no vientulības, jo visi no tādiem izvairās un sauc par muļķiem, šeit pilnai laimei tiek uzsvars likts uz labu brauktuvi. Cerams, šādi cilvēki savā dzīvē nenonāks šādā situācijā un varēs pārvarēt bedrainās ielas ( kuras, kā redzams ir galvenā prioritāte) nevis aiz vientulības un cilvēku atstumti meklēs palīdzību jaunajā centrā.

  12. bet atšķirībā no smadzenēs ar īpašām vajadzībām, glaudāmsmadzenēs ieprogrammētā, vēl joprojām pats spēju analizēt notiekošo valstī un novadā, ne vienmēr būdams stāvā sajūsmā par par partijām saukto interešu grupējumu ielikteņu veikumu mūsu novadā. Kā es varu ticēt šo Saeimā pārstāvēto partiju marionešu darbību patiesumam, redzot viņu vadoņu veikumu Saeimā? Ja dzīvē pierādījies, ka viens nesodīts noziegums visbiežāk ir par pamatu jau nākamajam noziegumam? Ja pat Saeimā pieņemtie likumi balstīti uz meliem? Ja likumu veido tā, ka tas kalpo par precedentu jaunam, uz meliem balstītam likumam, jo tieši šī ēkā var tikt iekļauta jau nākamajā no PSRS un Krievija iebraukušo ebreju prasībā, bet kā jau vismaz 2 miljonus vērta? Kā es un ne tikai es varam būt pārliecināti, ka šo gandrīz pusotra miljona apgūšana nav kārtējais ar korupciju saistītais projekts, redzot politkorupciju arī mūsu novadu pārstāvēto partiju vidū? Redzot, ka tiek veidota kārtējā pašvaldību iestāde, kurā novada apdalītie atgūs garīgo veselību humāni izglītoto sociālo darbinieku aprūpēti, kamēr viņu bērni pavadīs laiku jaunajā rotaļu laukumā? Tad, varbūt, šos ļaužus labāk transportējam uz Rīgu, kā iereibušos bomžus, kas arī lielākoties cieš no garīgās veselības traucējumiem. Nevis tā vietā ierīkot diennakts patversmi, vai sociālo māju, vien nebūs “sociālās mājas” tiem domes darbiniekiem, kas, kā iecerēts dažas stundas aprūpējamiem sniegs padomus un ļaus justies kā cilvēkiem, viņuprāt

    1
    1
  13. redzot, kādiem līdzekļiem tu mēģini šķelt jau tā sašķelto novada sabiedrību, pauzdams, ka tieši tavs viedoklis ir vienīgais pareizais un visiem pārējiem tam jātic, jo savādāk tiks ieskaitīti glupo kārtā. Diemžēl, dzīvē nav tikai viens vienīgs viedoklis, pareizā dogma, kaut vārdos balstīta kā vishumānākā, bet zem tās vienas vienīgas savtīgas intereses. Nu nebūs tā, ka visi “cepsies” par bedrainajām ielām, jo ir bez auto, kā arī ne visi apraudās tev piestādīto uzrēķinu par it kā “pazudušo” ūdeni. Vien vajadzētu redzēt kopsakarības, ka nekas daudz nav mainījies kopš tā saucamajiem padomju laikiem- varai ir savas intereses, bet iedzīvotājiem savas, un tās, kuras ir jau lielākās iedzīvotāju daļas intereses, varai būtu jāņem vērā, bet diemžēl tā nenotiek. Tie, kas bija apdalīti jau padomju laikā, tos neņem vērā arī šobaltdien, galvenās ir intereses, kurās pie varas esošajiem tiek savs labums, bet tas kā vienmēr notiek uz citu interešu ignorēšanas ŗēķina. Neliels piemērs, kā interešu vārdā viens no pēdējiem domes veikumiem – Pilskalna iela tika projektēta tā, lai cilvēkiem ar invalidāti un ne tikai viņiem būtu apgrūtinoši pārvietoties par uzbūvētajiem “ameriķānu kalniņiem”- trotuāriem, no kuriem daļā ielas tūdaļ nācās pārbūvēt. Kādēļ lietus un sniega ūdeņus labāk vajadzēja novadīt uz blakus esošajiem gruntsgabaliem, nevis it kā iebūvētās lietusūdeņu kanalizācijas gūlijās? Varētu rakstīt vēl un vēl, tik ilgi, kamēr domē tiek veidotas jaunas amatvietas šiem “interešu speciālistiem”, kuru prāt visi viņiem nepiekrītošie, muļķu kārtā iedalāmi

  14. Zaļās ielas māja joprojām tukša. Nauda iekonservēta. Kur tad pakalpojumu saņēmēju pulki? Varbūt tomēr bija cerības uz kluso prihvatizāciju ? Reālo sociālo nastu (darbu)- pansionātu tak atdeva Sarkanajam Krustam. Darbības ar visādu sociālo ēku iegādi un būvniecību Bauskā ir grūti precīzi nodefinēt, jo kaut kā nav redzams tas sociālais darbs tai pašā Zaļās ielas mājā.

    2
    1
  15. Garāmgājēj, varbūt tas ir labi, ka tā ēka ir tukša. Tas nozīmē, ka nav tik drūmas situācijas un bērni nav izņemti no ģimenēm, lai ievietotu uz pagaidu laiku šajā mājā.

  16. Izmetam 200000 un gaidām kad kādā idiotu gimenē būs glābjamais? Dzelžaina logika. Lai atprečotu Zaļās ielas māju un personālu 7 cilvēku sastāvā, mudīgi jāatņem pāris bērni ar bariņtiesas palīdzību, laikam 22 cilvēku sastāvā. Tos pāris bērnus varētu apzeltīt par to naudu kas aizies ēkai un darbonēm. Turklāt Bauskā jau ir SOS ciemats.

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.