Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Uzvaras pamatskola un citas Bauskas novada izglītības iestādes saņēmušas draudu e-pastus

Vairākās mācību iestādēs visā Latvijā otrdien, 10. oktobrī, saņemts e-pasts par iespējamiem drošības riskiem. Šāda veida e-pasti Valsts policijas redzeslokā nonākuši arī iepriekš, kad dažādām iestādēm, pat simtiem adrešu, ticis sūtīts identisks teksts, līdzīgi kā šoreiz. Valsts policijā šādos gadījumos ir izstrādāti precīzi rīcības algoritmi, kuros skaidri definēta rīcība un riska līmeņa novērtējums.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Tēstulē bija lasāms: “Sveiki, esmu Dmitrijs Harlamovs, teroristu grupas RV//SKAYA GAME īpašnieks. Es ģribēju jūs informēt, ka mani biedri jūsu ekā ienesuši pāris sprādzienbīstamas ierīces. Ppagājuša gadā tas neizdevās. Jums izdevās visus evakuēt, tāpēc nebūtu bijis interesanti spridzināt. Bet atkal, noteikumus nediktēšu, jo jums uz viņiem ir uzspļaut. Vienkārši paskatīsimies uz daudz upuriem un asinīm. Es nogalināšu jūsu bērnus. Detonācija plkst. 12.”

Policijas rīcībā esošā sākotnējā informācija saistībā ar šo gadījumu liecina, ka e-pasti apzināti izsūtīti no viena adresāta un, izvērtējot visus apstākļus, šie ir vērtējami kā zema riska līmeņa draudi un iedzīvotājiem nav pamata satraukumam. Kā ierasts, Valsts policija veic ierastās drošības pārbaudes mācību iestādēs un ir saziņā ar skolu personālu par nepieciešamo rīcību, informē un skaidro Ilze Jurēvica, Valsts policijas Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītājas vietniece.

«Valsts policija šos gadījumus vērtēs kriminālprocesa ietvaros. Atgādinām, ka par apzināti nepatiesa paziņojuma par sprāgstošas, indīgas, radioaktīvas vai bakterioloģiskas vielas vai materiālu vai spridzināmās ietaises ievietošanu vai novietošanu paredzēta kriminālatbildība,» uzsver I. Jurēvica.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Līdz šim noskaidrots, ka izplatīti vismaz trīs veidu paziņojumi no vairākām adresēm – redzams, ka sūtītājs ir ģenerējis dažādas e-pasta adreses, bet visi gadījumi ir saistīti.

Valsts policijas Kibernoziegumu apkarošanas pārvaldes amatpersonas sākušas kriminālprocesu pēc Krimināllikuma 231.1 panta par apzināti nepatiesa paziņojuma par sprāgstošas, indīgas, radioaktīvas vai bakterioloģiskas vielas vai materiālu vai spridzināmās ietaises ievietošanu vai novietošanu.

Šādu e-pastu saņēmusi arī Uzvaras pamatskola. Direktore Iveta Neidere stāsta, ka šonakt, 11. oktobrī, saņemts trešais e-pasts. «Bija pat izmantots Bauskas novada domēns, kas citās mūsu novada skolās, bijis jaunais, citās – vecais. Tēmā latviski bija rakstīts «Steidzami», bet pati vēstule bija krievu valodā. Tajā bija nicīga izteikšanās par latviešiem, apgalvojumi, ka «iznīcinās visus latviešus», «skolā ir spridzeklis». Šīs nakts e-pastā bija teksts – «jūs visi evakuējāties un nesanāca uzspridzināt, bet spēle ir sākusies». Parakstījās organizācija. Vēstules pārsūtījām Valsts policijai.»

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Darbinieki apstaigājuši skolu, meklējot aizdomīgus priekšmetus, lai arī skaidrs bijis, ka mācību iestādē ir dežurants un neviens nepamanīts nevar ienākt. Vakar, 10. oktobrī, visi evakuējušies uz 15 minūtēm. «Panika neizcēlās, bērniem to īpaši «neafišējām», viss noritēja kā mācības, jo šādu signālu tomēr nevaram atstāt bez ievērības. Īpašs prieks par sākumskolu – visi operatīvi saģērbās!»

Tā kā neko bīstamu neatrada, policija skolā neieradās, atsūtīja vēstuli, deva norādes telefoniski. Tā kā mācību iestāžu vadība savā starpā sazinās, direktorei ir zināms, ka šādi e-pasti saņemti vairākās mūsu novada skolās – gan lielajās, gan mazākās, šonakt pat bērnudārzos.

Pēc “Bauskas Dzīves” rīcībā esošā neoficiālā informācija liecina, ka vairākas iestādes Bauskas novadā saņēmušas draudu vēstuli.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (7)

 1. BDz solīja eksāmenu rezultātu izvērtējumu vasarā. Tad tika meklēti kavējuma iemesli, jo neesot apelācijas vēl beigušās utml. un tad tikai varēs publiskot. Nu tas viss ir noticis-kur tad tie rezultāti ir? Ar nepacietību gaidām…

 2. Uzvaras saimniekam jātinas pensijā.Bezpridzels.
  Cik ilgi tā ēdamzāle būs ar -2 grādiem.Cik ilgi saldēsiet bērnus ?
  Zāle nepļauta.Septembrī līdz ausīm.Kauns saimniekam.
  Tagad vēl b.d. vienos klāt.
  Jāsauc bez tabu.
  Sakārtot ēdamzāli.
  Pa brīvdienām atkal nogrieza apkuri.Pirmdien atkal kurtkās sēdēs.
  Pirmdien mērīsim temp.
  Pietiek!Arī ēdamzālē.

 3. Piekrītu Ainim.Ēdamzālē mīnus grādi gadiem.Saimnieks tik atsēž darbā.Nevienu neklausa un neko nedara.
  Šķiet,ka pašvaldībai tā skolu saimnieku lieta jāņem savā pārziņā.
  Jābūt cilvēkiem ar atbilstošu izglītību un lielāku algu.
  Lielākai daļai pat kursi nav izieti 10 gadus.Kā tad var algu celt?
  Jābūt gudriem cilvēkiem.Lohi vien ir.
  Ģimnāzijā esot labs.

 4. Uzvara sen ir grimstošs monstrs.Mauzelejs.
  Aizejiet aiz ēkas,nedroša vide,bedres ar asiem stieņiem iekšā.Nav norobežots.Skola auksta.Ēdamzālē jau gadiem mētelī jāsēž.Fui!Besī.

 5. Kāpēc darbiniekiem jāmeklē aizdomīgi priekšmeti?Viņi ir sapieri,armija,vai īpaši apmācīti??
  Nu trako māja goda vārds.

  3
  2
Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.