Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Vairākām Stelpes pamatskolas klasēm Covid-19 dēļ pagarinās mācību gadu

Vairākām Stelpes pamatskolas klasēm Covid-19 izplatības dēļ tiks pagarināts mācību gads, apliecināja Bauskas novada pašvaldības pārstāve Andra Matuļenko.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Bauskas Dzīve” jau vēstīja, ka Stelpes pamatskolā sasirguši deviņi pedagogi, līdz ar to izglītības iestāde ir slēgta.

Attālinātās mācības tiek nodrošinātas 9.klasē. Savukārt 1.klasei, ņemto vērā esošo situāciju, pārcelts papildu brīvlaiks. Bet 2.-6.klasēm, saskaņojot ar Izglītības kvalitātes valsts dienestu, mācību gads tik pagarināts, skolēniem mācoties jūnijā.

Toreizējā Vecumnieku novada dome lēmumu “Par Vecumnieku novada izglītības attīstības stratēģijas 2019.-2023.gadam apstiprināšanu” novada domes deputāti pieņēma 2018.gada decembrī. Izglītības iestāžu sakārtošanas plānā ietilpst arī skolu tīklu optimizācija.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Rīcības plānā noteiktais uzdevums paredz Stelpes pamatskolu uz 2022.gada 1.septembri reorganizēt par sākumskolu, nodrošinot izglītības ieguvi no pusotra gada vecuma līdz 6.klasei. Lai secīgi virzītos uz stratēģijā noteiktā mērķa sasniegšanu, nepieciešams iestādes dibinātāja pieņemts lēmums par 7. un 8.klases atvēršanu reorganizējamā izglītības iestādē. Līdz ar to pērnā gada janvāri deputāti pieņēma lēmumu, ka šajā mācību gadā Stelpes pamatskolā 7. un 8.klases vairs neatvērs.

Matuļenko arī informēja, ka pašlaik Bauskas novadā Covid-19 dēļ attālināti mācās piecas pirmsskolas grupas, 23 1.-6.klases, astoņas 7.-9.klases un viena vidusskolas klase.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.