Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Vairāki deputāti neapmierināti ar prioritāšu izvirzīšanu Bauskas pilsētai

Bauskas novada domes sēdē 26. maijā deputātiem būs jāapstiprina prioritārie Bauskas novada projekti, arī Latvijas un Lietuvas sadarbības projektos. Finanšu komitejas sēdē deputāti gan atzīmēja, ka tie vairāk izskatās pēc Bauskas pilsētas prioritārajiem projektiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Par lēmumprojektiem finanšu komitejas sēdē, kas notika 19. maijā, ziņoja attīstības un plānošanas nodaļas projektu vadītāja Laine Baha. Viņa minēja, ka nepieciešams sagatavoties Eiropas Savienības plānošanas periodam, tāpēc jāapstiprina prioritāro investīciju saraksts. «Iekļauti tikai tie projekti, kam būs pieejams specifisko mērķu finansējums no Eiropas Savienības,» informēja L. Baha.

Dažus deputātus izbrīnīja fakts, ka visiem sarakstā esošajiem būvobjektiem jābūt augstas gatavības projektiem. L. Baha skaidroja, ka tas ir viens no iemesliem, kāpēc pieņem šādu lēmumu. Lai situācijā, ja šī gada rudenī vai nākamajā gadā sākas pieteikšanās uz Eiropas Savienības līdzfinansējumu, Bauskas novada domes administrācija būtu sagatavojusi visus nepieciešamos dokumentus, lai var pieteikties. «Jādomā vairākus gadus uz priekšu, jo citādi varam tajā vilcienā neielēkt,» komentēja Bauskas novada domes priekšsēdētājs Aivars Okmanis («Nacionālā apvienība» jeb NA).

«Visi projekti, kurus virzām tālāk, ir Bauskas pilsētā!» sašutis bija Mārtiņš Mediņš (NA). «Virsrakstā jābūt – prioritāro objektu noteikšana Bauskas pilsētā,» savu viedokli pauda Juris Krievs (NA). «Latvijas un Lietuvas pārrobežu projektos ir arī citas apvienības,» piebilda L. Baha. A. Okmanis aicināja ieteikt šajā situācijā citus objektus, kas būtu atbilstoši specifiskajiem Eiropas Savienības mērķiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

«Vecumnieku tautas nams, Valles pamatskolas ēka, pirmsskolas izglītības iestāde «Cielaviņa», Vecumnieku mūzikas un mākslas skolas pašreizējais korpuss, Vecumnieku vidusskolas vecais korpuss,» sauca Guntis Kalniņš no Reģionu apvienības saraksta.

«Varam parādīt visus datus par ēku enerģijas patēriņu novadā. Mums ir jāskatās, kur atgūsim lielāko naudu. Un Uzvaras ielas 1. nams ir visneefektīvākā ēkā ar vislielāko enerģijas patēriņu. Jāsāk ar tām, kam ir visprāvākie zudumi,» ieteica Bauskas novada domes priekšsēdētāja vietnieks Aivars Mačeks (NA). «Otra ēka ir Uzvaras ielā 3,» pauda A. Okmanis. «Savulaik Bauskas novadā siltinājām skolas, bērnudārzus, palikušas pašvaldības ēkas Uzvaras ielā 1 un 6,» minēja Voldemārs Čačs (NA).

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (11)

 1. Ko tad Guntis Kalniņš no Reģionu apvienības darīja, kad bija Vecumnieku novada vadības spicē, ka tik daudz ēkām pirksts nav pielikts un lieli enerģijas zudumi ir visām viņa nosauktajām ēkām? Kad tad traucēja rakstīt projektus un siltināt?

  23
 2. Siltināja tās pašas 5-6 ēkas kas Rundāles, Iecavas un Bauskas novados. Misas vidusskola, Vecumnieku sākumskola, Vecumnieku vidusskolas sporta zāle, Skaistkalnes sākumskola, Kurmenes pagasta pārvalde, tautas nams, Skaistkalnes tautas nams, Bārbeles tautas nams.

  2
  5
 3. paaugstinās risks saslimt ar sirds slimībām un aritmiju
  iespējami neiroloģiski traucējumi – krampji, trīce
  novērojami bieži aizcietējumi
  pazeminās ķermeņa temperatūra, parādās salīgums arī siltos laikapstākļos
  izmaiņas ādas, matu un nagu struktūrā
  samazinās muskuļu masa, palielinās nespēks
  līdz pat galējai organisma novājināšanai, kā rezultātā iestājas nāve.

 4. Iecavnieki vēlētos no Iecavas ievēlēto Mačeka,Krieva,Linejas un citu atskaiti par ieguvumiem Iecavai no reformas,citādi tikai Bauskā un Bauskā.

  .

  12
  4
 5. laikā, kad liela daļa valsts iedzīvotāju domā kā pārlaist nākamo ziemu, jo dzīves līmeņa, algu ziņā esam pēdējā vietā starp Baltijas valstīm un arī ES pašā lejasgalā, vai tiešām vienīgā prioritāte ES naudas izlietošanai ir pārvaldes ēku labiekārtošana?

  11
  1
 6. siltināt un un labiekārtot nevis abas ēkas, bet tikai vienu un pārvaldes aparātu samazināt, lai tas ietilptu tikai vienā ēkā? Jo ne viens vien ekonomists prognozē, ka būšot vien jāsāk valsts pārvaldes un pašvaldību kadru retināšana, jo Latvijai viens no lielākajiem budžeta deficītiem ES. Tiešām, būtu laiks lielai daļai arī “pelēkajā” un citās ēkās pa dienu šad tad sastopamajiem pievērsties strādāšanai, ne dzīvošanai uz budžeta rēķina

  13
  1
 7. Lai dzīvo Lielākais uzņēmums Bauskas novadā – Bauskas Novada Dome , 2021 gadā vadības dzrbiniekiem algās izmaksāti gandrīz 5 000 000 EIRO , vai kāds var sacensties?

  20
  2
 8. Latvijā augstas gatavības projektu gandrīz nav vispār.Ja kāds ir redzējis ideālu projektu, tad lai informē tautu. Zīmogs nozīmē tikai ar labiem nodomiem bruģētu ceļu uz elli, ko sauc par objekta būvniecību. Bausku vēl papildus ietekmē paaugstinātais Zemes pievilkšanas spēks Bauskas novadā (tā runā), tāpēc Bauskā augstas gatavības projekti ir pilnīgi neiespējami. Eiropai to nesaprast un tāpēc Eiropa var sodīt par termiņu un budžeta pārkāpšanu un citām izdarībām.

  3
  1
 9. Korupcija ir kukuļošana vai jebkura cita valsts amatpersonas rīcība, kas vērsta uz to, lai, izmantojot dienesta stāvokli, savas pilnvaras vai pārsniedzot tās, iegūtu nepelnītu labumu sev vai citām personām.

  5
  1
Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.